Jump to content
Tomczykolacz

Opóźnienie we wznawianiu audio w filmach

Recommended Posts

Siema. Zwracam się do was z nietypową prośbą. Za każdym razem kiedy wznawiam film, po spauzowaniu go na jakiś czas, obraz idzie od razu, ale dźwięk pojawia się po 3 sek albo później. Dotyczy to wszystkich serwisów streamujacych takich jak: YouTube, Netflix, ipla, czy player. Bardzo jest to frustrująca i pojawia się za każdym razem. Co ciekawe, problem ten nie występuje przy odtwarzaniu filmów z dysku twardego. Szukałem info na ten temat na forach, ale nigdzie nic nie ma. Mój model laptopa to HP Pavilion Gaming Laptop model 15-cx 0006NW.

Dnia 18.12.2019 o 22:55, Tomczykolacz napisał:

Za każdym razem kiedy wznawiam film, po spauzowaniu go na jakiś czas, obraz idzie od razu, ale dźwięk pojawia się po 3 sek albo później

Laptop przechodzi w tryb wstrzymania, więc ustawienie parametrów zasilania np. na wydajny plan lub w sekcji opcji zasilania powinno pomóc. Również zerknij do ustawień panelu GPU Intela lub Nvidii. Ewentualnie wyłącz akcelerację sprzętową w przeglądarce.

Edited by cali

@cali Jakich ustawień GPU mam szukać? Bo jest tego sporo w panelu Nvidii i Intela, ale żadne nie wydają się związane z filmami. Jeśli chodzi o pozostałe wskazówki, to wykonałem je (Wyłączyłem akcelerację sprzętową, zasilanie mam zawsze na pełną wydajność) nic nie pomogło.

Z tego co kojarzę, to problem ten był od początku gdy tego laptopa kupiłem, choć nie jestem pewien na 100%. A może to jakaś wada sprzętowa, fabryczna?

No nic, czekam na inne pomysły...

9 minut temu, Tomczykolacz napisał:

No nic, czekam na inne pomysły...

Zainstaluj ręcznie sterowniki dla karty dźwiękowej może windows nadpisał własnymi. Link do sterowników dla najnowszej wersji windows 1903 (obecnie 1909) z 10 maja 2019:

https://support.hp.com/pl-pl/drivers/selfservice/hp-pavilion-gaming-15-cx0006NW-laptop-pc/20284020

Edited by cali