Skocz do zawartości
Daywalker

Resident Evil 2: Remake Rozdzielczość 4k na TV

Polecane posty

Witam kupiłem ostatnio tv 4k i chciałem pograć na nim w Residenta w 4k, niestety po wybraniu rozdzielczości 3840 x 2160 ekran robi się całkowicie czarny. Niezależnie od wybranych opcji odświeżania directx, czy wyłączania HDR, ekran zawsze robi się czarny.

Próbowałem kombinować z trybem Big Picture, w którym pojawiają się dodatkowe rozdzielczości, i o dziwo wszystkie rozdzielczości poza dwiema (3840 x 2160 i 4096 x 2160) wyświetlają się poprawnie... Nawet rozdzielczość 8k - 8192 x 4320 działa jak należy (w 15 klatkach), tylko nie rozdzielczość natywna dla mojego tv...

EDIT:

Sterowniki też zaktualizowałem.

Mój sprzęt to:

CPU I7-4770K, 3.5GHz, OC 4.3GHz

GPU GeForce GTX 1080 Ti 11GB INNO3D iChill x4

RAM Crucial 16GB 1600MHz (4x4)

MOBO ASRock Z87 Extreme 3

SSD/HDD SSD Plextor 128GB 2,5'' SATA SSD M5S + SSD SanDisk PLUS 240GB SATA3 + HDD WD 2TB

MONITOR AOC - 24" 1080p 144Hz 1Ms G-SYNC

TV LG OLED55C9 

KARTA DZWIEKOWA/SOUND CARD/DAC Audiotrak Prodigy Cube Black Edition

VR HEADSET HTC Vive

 

(skopiowane z twitcha nie chciało mi się przepisywać)

 

Po odłączeniu VR problem też występuje

 

EDIT 2

 

Odkryłem właśnie identyczny problem z Devil May Cry 5. Wygląda na to że to wina RE engine. Pozostałe gry działają w 4k bez zarzutu.

Edytowano przez Daywalker
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Daywalker napisał:

chciałem pograć na nim w Residenta w 4k, niestety po wybraniu rozdzielczości 3840 x 2160 ekran robi się całkowicie czarny

oraz

2 godziny temu, Daywalker napisał:

Devil May Cry 5. Wygląda na to że to wina RE engine

Dokładnie problem dotyczy RE engine.

Rozwiązanie:

Wejdź do BIOS i wyłącz technologię wirtualizacji CPU.

Nazwa przykładowa: Intel Virtualization Technology

Czy ustawiłeś prawidłowo możesz sprawdzić odpowiednio w: menedżer urządzeń--------->wydajność-------->CPU------------->wirtualizacja------------->wyłączone

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, nie działa. W poprzednim poście zapomniałem wspomnieć że rozdzielczość 4k działa na moim monitorze Full HD. Podłączonym przez Display port, TV jest podłączony przez HDMI, ale to raczej nie ma znaczenia.

 

EDIT----- Częściowo rozwiązałem problem

 

Po zainstalowaniu najnowszych sterowników, uruchomieniu w 2k i potem zmianie w opcjach do 4k gra działa stabilnie na pełnym ekranie. Przy ustawionych 60hz, 60 klatkach, i bez HDR. Niestety za każdym razem muszę zmieniać rozdziałke jak wchodzę (do 4k) i wychodzę (do 2k) z gry. Dodatkowo HDR nie działa, przy 4k wszystko jest na początku fioletowe, lub szare. Podobno pomaga w tym odłączenie pozostałych monitorów, ale to na prawdę niewygodna opcja (duuuuużo ikonek).

Edytowano przez Daywalker
Częściowo Rozwiązany
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozdzielczość niestandardowa powinna zostać dodana w panelu karty graficznej. Drugi sposób z lepszym wizualnie efektem to pozostanie na natywnej rozdzielczości 1080p i włączenie DSR x4 w panelu karty graficznej.

Edytowano przez cali
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...