Skocz do zawartości
mystic8

Razer Naga Trinity - warto?

Polecane posty

Witam

Ponieważ aktualnie jestem na etapie kupowania myszy do MMO postanowiłem przejrzeć internety celem znalezienia odpowiedniego modelu. Na testy kupiłem Corsair Scimitar Pro, ale mysz okazała się źle leżeć w dłoni (pomijam już tragiczne oprogramowanie), a przyciski boczne są zbyt blisko siebie.

Aktualnie zastanawiam się nad modelem Razer Naga Trinity, ale na wielu forach i stronach internetowych użytkownicy narzekają na ich słabą jakość (psujący się scroll, dwuklik, przerywające połączenie z wymiennymi panelami bocznymi) i obawiam się dać temu produktowi szansę. Wydanie ponad 300 zł na produkt, który po roku będzie trzeba oddawać na gwarancję to kiepski pomysł. Ponadto słyszałem, że oprogramowanie Synapse to tragedia  - zawiesza się, wymaga bycia online by zmieniać profile itd. Jakie są wasze wrażenia z użytkowania tego produktu? Mieliście z nim problemy? Czy faktycznie obecne produkty Razera są znacznie gorszej jakości niż np 5-10 lat temu?

Trafiłem wczoraj również na inny produkt - Redragon M908. Jest sporo tańszy, ale nigdy nie używałem gryzonia z czujnikiem laserowym i nie wiem jak będzie się sprawować na mojej materiałowej podkładce : https://allegro.pl/oferta/duza-mata-podkladka-pod-mysz-ke-i-klawiature-xxl-8286327041

Z góry dzięki za sugestie i opinie.

Pozdrawiam :)

Edytowano przez mystic8
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobacz se jeszcze logitech g600

jak masz możliwość to sprawdzaj myszy na żywo przed zakupem, żeby zobaczyć, czy dobrze leżą w dłoni

a na forach i stronach internetowych narzeka się na wszystko - będziesz miał pecha, to kupisz wadliwy egzemplarz i tyle

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

G600 można dostać wyłącznie używane (firma już go nie produkuje). Przez ponad 10 lat posiadałem X748 Oscar od A4tech i nadal działa tyle, że kółko nie działa jak należy. Aktualnie od 3 lat posiadam A4tech Bloody V8m i jestem bardzo zadowolony, ale przy grach MMO brakuje mi tych dodatkowych przycisków stąd próba poszukania tańszej alternatywy do Trinity. Rozważam Genesis Xenon 770 i Redragon M901/8. Macie jakieś doświadczenia z tymi produktami?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, mystic8 napisał:

Czy faktycznie obecne produkty Razera są znacznie gorszej jakości niż np 5-10 lat temu?

Tak i nie. Wygląd, profil, obudowa, waga, przyciski są dobrze wykonane, ale w środku elektronika już nie sprawuje się najlepiej. Całe szczęście że przełączniki i sensory produkują inne firmy dla Razera.

5 godzin temu, mystic8 napisał:

że oprogramowanie Synapse to tragedia  - zawiesza się, wymaga bycia online by zmieniać profile itd.

Przechowuje zapisane profile w chmurze nie na dysku. Ostatni czyli aktualny profil jest zapisany również w pamięci myszki więc nie wymaga oprogramowania. W grach MMO kilka profili to podstawa, więc połączenie z chmurą wymagane przy przełączaniu.

5 godzin temu, mystic8 napisał:

nie używałem gryzonia z czujnikiem laserowym i nie wiem jak będzie się sprawować na mojej materiałowej podkładce

Laserowe sensory działają dobrze na podkładkach wszelakich. Optyczne sprawują się dobrze na materiałowych; tkaninach itd. (nie śliskich). BlueTrack działa na szklanych (szkło na stole czy inne podstawy szklane itd.), śliskich (biurka z płyty), chropowatych (dywan, biurka o chropowatym wykończeniu).

5 godzin temu, mystic8 napisał:

przerywające połączenie z wymiennymi panelami bocznymi

Wada konstrukcji (nie styka się) lub niedopasowania (trzeba docisnąć) a nie przełączników.

5 godzin temu, mystic8 napisał:

psujący się scroll

Nie dotyczy przemieszczania (przesuwania) scrolla, tylko pęknięcie jego podtrzymania.

5 godzin temu, mystic8 napisał:

dwuklik

We wszystkich myszkach występuje, ryzyko niezależne od marki: przez zbyt silny nacisk lub za szybkie wciskanie, przeważnie lewego przycisku.

Nie jest to usterka. Tylko prosty zabieg w serwisie objęty w gwarancji.

6 minut temu, mystic8 napisał:

losowe wyłączanie się myszy

W przypadku częstych zmiany paneli bocznych, kiedy myszka jest podłączona w czasie gry.

Edytowano przez cali
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, cali napisał:

Tak i nie. Wygląd, profil, obudowa, waga, przyciski są dobrze wykonane, ale w środku elektronika już nie sprawuje się najlepiej. Całe szczęście że przełączniki i sensory produkują inne firmy dla Razera.

Przechowuje zapisane profile w chmurze nie na dysku. Ostatni czyli aktualny profil jest zapisany również w pamięci myszki więc nie wymaga oprogramowania. W grach MMO kilka profili to podstawa, więc połączenie z chmurą wymagane przy przełączaniu.

Laserowe sensory działają dobrze na podkładkach wszelakich. Optyczne sprawują się dobrze na materiałowych; tkaninach itd. (nie śliskich). BlueTrack działa na szklanych (szkło na stole czy inne podstawy szklane itd.), śliskich (biurka z płyty), chropowatych (dywan, biurka o chropowatym wykończeniu).

Najczęstsze problemy o jakich czytam to właśnie dwuklik, uszkodzony scroll i losowe wyłączanie się myszy/nie działające panele stąd zastanawiam się raczej nad czymś tańszym np. Genesis Xenon 770.

Co do profili - zawsze posiadam tylko i wyłącznie 1, więc nie korzystam z oprogramowania myszy po jej ustawieniu :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Genesis czy Redragon ? Obie firmy projektują myszki na swój własny unikalny sposób. W środku często wykorzystują na przemian elektronikę i części od tego samego producenta z Azji. Jeżeli myszki posiadają podobne cechy to lepiej kierować się wygodą (komfortem, która jest wygodniejsza).

19 minut temu, 47 napisał:

Towar z zapasów magazynowych (nie koniecznie własnych, możliwych innych ale realizowanych na terenie przynależnego kraju lub zagranicznych), (brak wzmianki że towar jest fabrycznie "nowy" i pochodzi bezpośrednio od producenta). Gwarancja z tytułu rękojmy udzielona przez sklep i realizowane naprawy odbywają się przez sklep lub zlecenie innemu podmiotowi. Ustalenia gwarancyjne są indywidualnie ustalane przez podmiot we własnym regulaminie. Znaczy że podstawy zwrotów czy napraw, mogą być inne niż standardowe podstawy gwarancyjne udzielane przez producenta.

Edytowano przez cali
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście chyba jedyny wariant wieloprzyciskowy to ML160, ale nie wiem jak 9 przycisków zamiast prawego sprawdzałoby się w porównaniu do wielu przycisków na kciuku. Ja kupiłem Genesis jak pojawili się u nas na rynku i wtedy to była typowa "chińszczyzna". Może teraz już się wyrobili. Wyłącznie z tego względu dałbym szansę Redragonowi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzucę propozycje, które jeszcze nie padły: Roccat Tyon, Logitech G604.

Swoją drogą, może nie potrzebujesz aż tylu przycisków. Dawno nie grałem w MMO, ale sięgając pamięcią, sądzę że np. mysz Logitech G502 mogłaby się sprawdzić - szczególnie przy stworzeniu "bindów" z klawiszem ctrl/alt/shift. Choć to już zależy od Twojego zapatrywania na tę kwestię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Pawarotti napisał:

Rzeczywiście chyba jedyny wariant wieloprzyciskowy to ML160, ale nie wiem jak 9 przycisków zamiast prawego sprawdzałoby się w porównaniu do wielu przycisków na kciuku. Ja kupiłem Genesis jak pojawili się u nas na rynku i wtedy to była typowa "chińszczyzna". Może teraz już się wyrobili. Wyłącznie z tego względu dałbym szansę Redragonowi.

Zastanawiam się właśnie nad Genesis Xenon 770 (ma bardzo fajną możliwość zmiany prawego panelu - nie lubię "półki" na palec serdeczny) tylko nie wiem ile te magnesy będą tak mocno trzymać (czy w ogóle "osłabną" z czasem).

Też myślałem nad Redragonem model m901 (908 jest śliski i świeci się jak...).

16 godzin temu, Bull3t napisał:

Dorzucę propozycje, które jeszcze nie padły: Roccat Tyon, Logitech G604.

Swoją drogą, może nie potrzebujesz aż tylu przycisków. Dawno nie grałem w MMO, ale sięgając pamięcią, sądzę że np. mysz Logitech G502 mogłaby się sprawdzić - szczególnie przy stworzeniu "bindów" z klawiszem ctrl/alt/shift. Choć to już zależy od Twojego zapatrywania na tę kwestię.

Preferuję myszy przewodowe, a Tyon ma dużo przycisków w dziwnych miejscach (panel po prawej w zupełności mi wystarczy) :)

 

Gdyby nie częsta awaryjność to brałbym Trinity, ale za tyle pieniędzy można mieć 2 dobre myszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem wczoraj na testy Genesis Xenon 770. Mysz bardzo dobrze leży w dłoni, ma fajny klik, dobry scroll i prosty,ale wystarczający software. Problem jest tylko taki, że sensor nie żyje bo kursor nie reaguje (testowane na 3 różnych komputerach). Well..... pora wymienić :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od ponad roku mam Nage Trinity i zero problemow. Uwielbiam miec wiecej przyciskow pod kciukiem, z ktorych korzystam nie tylko w MMO/MOBA, ale tez i w strzelankach. Synapse perfekcyjny nie jest, sporadycznie sie nie zalaczy, ale idzie sie przyzwyczaic. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...