Skocz do zawartości
toldi70

Rozwiązany: Laptop do grania 3000zł do 4000zł

Polecane posty

Witam serdecznie towarzystwo forumowe!

Kolejny już raz - bodajże 4 - pragnę się zwrócić do was o pomoc w wyborze laptopa - wasze rady zawsze były pomocne i trafne - za co jestem niezmiernie wam wdzięczny. Także sedno sprawy leży w tym, iż obecnie posiadam wysłużonego  już Lenovo Y510P którego chciałbym zmienić na coś nowszego. 

Cena :  Między 3000zł a 4000zł   - jako, iż grywam już głównie na konsolach nie musi to być górna półka, o czym wspomnę jeszcze niżej.

Główne zastosowanie :   Gry  oraz internet -- tutaj muszę zaznaczyć Najistotniejszą rzecz - zależy mi tylko na tym aby komfortowo pograć w MECHWARRIOR 5 Mercenaries, które wychodzi za niecały tydzień, poza tym kompletnie nie interesują mnie żadne nowości - raczej Wiedźmin 3 na modach, Fallout 4, Stalker Alpha Lost itp, dlatego wspomniałem, że nie musi być to laptop super najnowszy, nie ma takiej potrzeby - więc jeśli waszym zdaniem wystarczy na to jakiś bliżej dolnego przedziału cenowego tym lepiej ;)

Rozmiary:  15,6 cala w zupełności wystarczy
Mobilność:  Laptop "stacjonarny" w domu, czasami przewożony, więc może być cegła ;) 
System operacyjny: Potrzebny, gdyż 7 wychodzi z użycia niestety, więc na nic mi jego oryginał który posiadam.
Dodatkowe uwagi co do specyfikacji:  Wystarczy mi jak najmniejszy dysk SSD na system i nic więcej  + zwykł HDD na dane itp, czasy ładowania itp. mi nie przeszkadzają ;) 

Wielokrotnie już polecano mi Lenovo - jestem z tej marki zadowolony (serwis wiem jakie ma opinie w Polsce) ale design i wszystko mi odpowiadało do tej pory.  Na pewno nie kupię nigdy marki HP - złe doświadczenie w tej kwestii mam.
Przeglądając strony typu rtv / agd oraz X - kom mogę stwierdzić, że podobają mi się bardzo Lenovo Legion, czy niektóre Asus TUF Gaming - choć to tylko WYGLĄD to tak, uwielbiam czerwone akcenty / podświetlenie z czarnym itp,  to wiadomo już kwestia gustu ;) 

To chyba wszystko o czym powinienem był wspomnieć przy wyborze.  Piękne DZIĘKI z góry za poświęcenie czasu na przeczytanie i pomoc!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acer Nitro 5 i5-8300H/16GB/512+1TB/W10 IPS 120Hz - 3899zł

Warty obejrzenia jest nowy Acer Nitro z matową matrycą IPS 120Hz i kartą GTX 1650. Laptop ma bogate wyposażenie w skład którego  wchodzi 16GB RAM, SSD 512GB + 1TB HDD . 

Lenovo Legion Y540-15 i5-9300H/8GB/256+1TB/Win10X GTX1650 - 4149zł

Alternatywnie Legion Y540. Jest bardzo elegancki jak na gamingowy laptop i ma dobre audio.  Laptop posiada 8GB RAM z możliwością rozbudowy, oraz  dyski SSD 256GB + 1TB HDD.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Michal30 Podane propozycje są ciekawe - szczególnie Lenovo, lecz trochę przekracza budżet - jak pisałem wystarczy mi nawet starszy model Legion'a byle uciągnął Mechwarrior 5.  

edit.  Jeżeli naprawdę ciężko zejść z budżetem aby bezproblemowo  grywać w Mechwarriora to chyba będę oscylował faktycznie wokół tego Legiona.  
Czy warto może poczekać jakiś czas np. po świętach? Czy raczej średnio to zrobi różnicę w obecnym czasie?

Edytowano przez toldi70
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W budżecie jest wersja z SSD 256GB bez HDD. Zamiast HDD możesz sobie kiedyś dokupić SSD. 

Lenovo Legion Y540-15 i5-9300H/8GB/256/Win10 GTX1650 - 3799zł

Lenovo Legion Y540-17 i5-9300H/8GB/256/Win10X GTX1650 - 3849zł

Nowy Legion Y540 występuje zarówno w wersji 15-sto jak i 17-sto calowej.

Lenovo Legion Y530-15 i5/8GB/240+1TB/Win10 GTX1050Ti 144 - 3499zł

Tańszą alternatywą jest Legion Y530 z kartą 1050Ti i matrycą 144Hz.

ASUS ROG Strix G i5-9300H/8GB/512/Win10X - 4199zł

Alternatywnie do Legiona za 41_9zl warto zerknąć na laptop Asus Rog z podświetleniem RGB.

ASUS VivoBook 15 X571GT i5-9300H/8GB/512/Win10 GTX1650 - 3999zł

W budżecie jest też nowy model Asusa X571GT. Laptop ma wydajne podzespoły i bardziej stonowany wygląd od gamingowej serii Rog.

Przed świętami ceny mogą pójść do góry i prędko nie spadną, dlatego myślę, że lepiej jest kupić laptop teraz zanim ceny pójdą w górę. Opcji mieszczących się w budżecie jak widzisz jest wiele.

Edytowano przez Michal30
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...