Skocz do zawartości
JOK3R

Kompaktowy smartphone w okolicach 800 zł

Polecane posty

Witajcie,

Obecnie jestem użytkownikiem Xiaomi Mi A1, z którego jestem bardzo zadowolony i bardzo go sobie chwalę, lecz jest dla mnie nieco zbyt duży. Jednak w momencie kiedy go kupowałem jakieś 2 lata temu, nie było praktycznie wyboru w kompaktowych telefonach. Ostatnio odwiedziłem sklep z elektroniką i zauważyłem, że zanikanie ramek w nowych modelach, pozwoliło na zwiększenie przekątnej ekranu z jednoczesnym zmniejszeniem rozmiarów telefonu, stąd zacząłem myśleć nad przesiadką na coś lepiej leżącego w mojej dłoni.

We wspomnianym sklepie miałem okazję pobawić się nieco Samsungiem A40, był dla mnie wręcz idealnych rozmiarów. Dlatego zastanawiam się, czy na rynku poza nim są kompaktowe telefony (ok. 145 mm długości x 70mm szerokości) w zbliżonej cenie (ok 800 zł z ew dopłatą) godne polecenia?

Nie mam raczej ograniczeń co do systemu operacyjnego i producenta, poza Sony, z którym mam na pieńku, przez mój poprzedni telefon.

Z góry dzięki za odpowiedzi.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w sklepie osobiście "przymierzyć" do ręki te modele. Samsung bardzo mi się spodobał, za to w Mi9 Se nie za bardzo przypasowała mi nakładka na system. Bardzo mnie rozpieścił czysty Android w moim Mi A1 :D Dlatego chyba zdecyduję się na tego Samsunga.

Czy ten A40 jest ogólnie polecany na rynku? Nie będzie on wyrzuceniem pieniędzy w błoto? I jeszcze jak wygląda wsparcie systemowe po stronie Samsunga? Długo wspierają swój produkt aktualizacjami? Pytam bo nigdy nie miałem w posiadaniu żadnego Samsunga.

I jeszcze pytanie poza konkursem: jakie na rynku dostępne są jeszcze smartphony o mniejszych rozmiarach nie patrząc już na półkę cenową? Tak z czystej ciekawości :D

Edytowano przez JOK3R
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale przecież Samsungowa nakładka też z czystym Androidem nie ma wiele wspólnego :P

Co do A40 - no szałowy nie jest, głównie z uwagi na raczej mocno średnią wydajność. Na plus niezły ekran, no i wymiary. Ze wsparciem to nie wiem jak jest w tych tańszych seriach, bo Galaxy S (czyli obok Note topowa seria) wspierana jest całkiem nieźle - Galaxy S7 do dziś otrzymuje poprawki bezpieczeństwa.

Z alternatyw, to na pewno fajny jest iPhone 8, sam sobie wczoraj kupiłem w promce na Allegro bo też szukałem czegoś mniejszego ;) W przyszłym roku mają też pokazać iPhone SE2 - podobno.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jakoś w nakładce Samsunga lepiej się odnalazłem :D Chociaż czysty Android dla mnie jest najlepszy póki co. Mam nadzieję, że w przyszłości do Projektu Android One zostanie włączone więcej ciekawych modeli, najlepiej o mniejszych rozmiarach :P

Poczytałem o wydajności tego A40, procesor nieco mocniejszy od Mi A1, RAMu tyle samo, chyba nie powinienem odczuć po przesiadce utraty mocy :D taką mam przynajmniej nadzieję. Nie używam raczej telefonu do super ciężkiego grania w 3D, najczęściej przeglądanie internetu, pisanie wiadomości, robienie zdjęć, okazjonalnie proste gry logiczne w 2D. Mam nadzieję, że A40 to uciągnie bez zauważalnych problemów :D

EDIT: Jeśli w temacie nikt nic nie ma do dodania myślę, że wątek można zamykać ;) Dziękuję za wszelkie odpowiedzi.

Edytowano przez JOK3R
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...