Jump to content
Sign in to follow this  
human

Wymiana karty (jaka kupic?) w i7-5820k, 32GB RAM, do rozdzielczosci 1440p

Recommended Posts

Mam problem z moja obecna karta graficzna (980ti) i musze ja wymienic. Zastanawialem sie nad modernizacja komputera ale poki co zarzucilem ten pomysl i chyba jednak nic z tego nie bedzie. Jako, ze musze kupic nowa karte to zastanawialem sie co by do mojego kompa pasowalo - nie ukrywam, ze myslalem o lekkim upgrejdzie (gram rowniez w nowe gry, w tym RDR2). Czy RTX 2080 super gylby dobrym wyborem czy moze jest to zbyt dobra karta w porownaniu do procka?

Jakiej firmy karte wybrac? Konkretny model bym poprosil. I raczej wykluczam zotaca - mam z nimi zle doswiadczenia. Dzieki za porady.

Do 1440p będzie bardzo dobrym wyborem choć warto podkręcić procesor.

Palit Gamerock, Gigabyte Super Gaming (Windforce unikaj) ew. kazdy model od MSI oprócz Ventus będą ok.

Jaki masz zasilacz?

• Like 1

5 godzin temu, Dirian napisał:

Do 1440p będzie bardzo dobrym wyborem choć warto podkręcić procesor.

Palit Gamerock, Gigabyte Super Gaming (Windforce unikaj) ew. kazdy model od MSI oprócz Ventus będą ok.

Jaki masz zasilacz?

Tak jak widac w mojej sygnaturce: procek chodzi na 4,5 GHz, zasilacz to Corsair 750W RMI Series.

Zatem  2080 super bedzie ok? Procek nie bedzie waskim gardlem dla tej karty? Bo myslalem tez o troche tanszej 2070 super

W 1440p przy podkręconym procku to 2080S nie powinna się zbytnio nudzić. Natomiast z punktu opłacalności to 2070S za te 2300-2400 zł wypada raczej korzystniej. 

• Like 1

2 godziny temu, Daimyo napisał:

Na Proshop masz fajną promkę na PowerColor RX 5700 Standard za 1499zł, Do tego dochodzi jeszcze darrmowa gierka do wyboru oraz Xbox PC pass na 3 m-ce.
https://www.proshop.pl/Karta-graficzna/PowerColor-Radeon-RX-5700-8GB-GDDR6-RAM-Karta-graficzna/2794191

Ew. jest jeszcze Red Devil 5700 XT za 1949 zł.

Radeon odpada ze wzgledu na moj monitor ktory posiada G-Sync.