Skocz do zawartości
NadX

Problemy z kartą graficzną?

Polecane posty

Cześć,
Odkąd mam nowy monitor 144Hz napotykam problemy z grami. Raz na jakiś czas gra po prostu sama się zamyka, bez żadnego komunikatu, a czasem komputer podczas grania zacina się na tyle, że trzeba go resetować.
O ile rozumiem PUBG'a, który łaskawie pokazuje komunikat, że karta graficzna nie ma wystarczającej ilości pamięci (dziwne), o tyle nie wiem, czemu BF1 w którego gram na średnich ustawieniach z włączoną opcją ograniczenia pamięci karty graficznej, powoduje kompletną zwieche komputera. (Akurat w przypadku BF1 już wcześniej miałem podobne problemy). Czasem nawet CSGO, który nie jest wymagającą grą, potrafi samoistnie się wyłączyć i wyrzucić do pulpitu nie wiadomo czemu (odkąd zmieniłem monitor)...
Czyżby karta graficzna nie dawała sobie rady z 144hz (GTX Geforce 1060 6GB)?! A może dzieje się to przez włączoną funkcję g-sync w monitorze z freesyncem (AOC 24G2U)?
W PUBG mam przegrane 500 godzin i nigdy nic takiego nie było, wcześniej miałem monitor z rozdzielczością 1680x1050 60Hz, a teraz FullHD 144Hz. Rozumiem, że większa rozdzielczość = większe zużycie karty, ale możliwe że taka karta nie radzi sobie z PUBG?! Dodam, że nie gram na najwyższych ustawieniach i sprzęt daje radę wycisnąć 144fps. 

+ Z tego co czytałem, taka karta nie powinna napotykać problemów takich, jakie u mnie występują... 
Reszta sprzętu: ASRock B360M PRO4; RAM 2x4GB 2666Mhz; i5-8400 2.8Ghz + SilentiumPC Spartan 3 PRO; Vero L2 Bronze 500 W.

Help, please!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem tak jak napisałeś. Zainstalowałem sterownik 430.64 z 05.05.2019, bo rzuciło mi się w oczy testowanie go na YT.  Wcześniej miałem 441.12 z 24.10.2019.
Nie instalowałem najnowszego sterownika, bo czytałem, że może powodować wyrzucanie GTA V do pulpitu. To samo czytałem o swoim poprzednim - 441.12.
Może w moim przypadku nie wyrzucało tylko GTA, ale też inne gry? Zobaczymy czy problem leżał po stronie sterowników, odezwę się jutro. 

PS. Póki co nie wiem czy reinstall i zmiana sterowników pomogła, więc jeśli ktoś z Was miał podobny problem i/lub poleca inne sterowniki niż te, które teraz zainstalowałem, to proszę o odpowiedzi. 
 

Edytowano przez NadX
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monitor podłączony przez DisplayPort ?

22 godziny temu, NadX napisał:

Czasem nawet CSGO, który nie jest wymagającą grą, potrafi samoistnie się wyłączyć i wyrzucić do pulpitu nie wiadomo czemu

Problem występuje z winy serwera obsługujący rozgrywkę. W przypadku utraty połączenia z serwerem, nastąpiło natychmiastowe rozłączenie, bez automatycznego oczekiwania na ponowne połączenie z serwerem (przewidziane około 20s, potrzebne dla ustanawiania połączenia).

Edytowano przez cali
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...