Skocz do zawartości
JOK3R

Rozwiązany: Dyktafon - konwersja mowy na tekst?

Polecane posty

Witajcie,

Mam nieco nietypowe zapytanie, sam nie potrafiłem czegoś podobnego znaleźć ale może Wy będziecie potrafili pomóc.

Mianowicie poszukuję dyktafonu z funkcją konwersji mowy na tekst. Wykorzystany będzie przy prowadzeniu wywiadu, który ukaże się w formie książki. Istnieje w ogóle coś takiego? Ponieważ zapytanie jest nietypowe nie daje tutaj "widełek" finansowych.

Jeśli taki sprzęt nie istnieje: możecie mi polecić jakąś alternatywę? Dobrej jakości dyktafon oraz polecany i w miarę możliwości tani program do konwersji zapisu rozmowy na tekst? Znowu ciężko mi ustalić tutaj ramy finansowe, gdyż zupełnie się na temacie nie znam, chciałbym się po prostu rozeznać jaki budżet należało by przygotować aby taki projekt mógł wystartować.

Z góry dziękuję za każdą radę!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam jest dołączony program Dragon, trzeba by poszukać testów, może jest dostępny jego trial - jeśli tak pobierz i przetestuj. Całkiem dobrze z rozpoznawaniem mowy radzi sobie Google - praktycznie każdy smartfon na Androidzie ma opcje wprowadzania treści głosem. Wystarczy do tego dowolny edytor tekstu czy aplikacja do notatek. Oczywiście zdań nie rozpoznaje za dobrze. Ale wątpię żeby było coś lepszego dostępnego na jedno urządzenie - Google pracuje w chmurze, na serwerach z opcją uczenia się. Podobno lepsza technologię ma Microsoft ale nie testowałem. 

A jak do tego podejść w praktyce? Nie wiem jak aplikacja poradzi sobie z już nagrzanym dźwiękiem. Trzeba potestować. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...