Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Dawid2207

Fineasz i Ferb (2007-)

Polecane posty

I co z tego, że mam już 18 lat ?! Kochałem, kocham i kochał będe kreskówki, a Fineasz i Ferb to obecnie moja ulubiona na kanałach Disney'a . . . Coś mi po głowie chodzi, że odpowiadają za nią twórcy Happy Tree Friends. . . Chyba. . .

Przemocy co prawda tam 'soczysto-krwistej' níe ma, ale jajcarstwo i humor jest przedni - sam się czasem zastanawiam, czy ci najmłodsi to rozumieją. . .

Pepe i jego świta, oraz Dundersztyc ze swoim ' . . .na terenie 3-ech stanów. . .' jest dla mnie kultowe.

A niektóre piosenki - o plaży w ogrodzie, o lazimie (zimlato?), czy śpiew 'zmutowanej' Fretki - To zimne dranie. . .' nucę sobie czasami. . .

HE he - może to i dziwne w tym wieku, ale ja z miłą chęcią odpalam Disney'a aby się nieźle z tą kreskówką uśmiać, albo jakiegoś słówka/tekstu podłapać/nauczyć !)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych współczesnych bajek to najlepszą bajką jest właśnie Fineasz i Ferb, jak ja lubię kreatywne kreskówki (Fineasz i Ferb, Ed, Edd n Eddy, Klan na drzewie). Heinz Dundersztyc to ma dopiero fazy :D(Oglądał ktoś odcinek jak mu się echo popsuło i przedostatnie było "ciastko" :D?). Buford myśli dość szybko, czasem logicznie, w tym odcinku co Fineasz i Ferb zrobili labirynt, w pewnym czasie trzeba było policzyć fasolek w słoiku, Balgit(?), Fineasz i Ferb obliczali objętość, calami, przez liczbę pi, Buford podszedł do słoika, otworzył go i wszystkie zjadł i było ich 0 :D Moją ulubioną postacią jest Ferb, jak coś powie, to zgasi wszystko :P Bajka na 10/10.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, do Simpsonów i Family Guya się Fineasz i Ferb nie umywa, ale jest to jedyna na poziomie kreskówka jaka leci obecnie na Disneyu. Zdarza mi się to czasami z nudów oglądać i Pepe kosi z nóg. Można się pośmiać i ponucić piosenki... Rolady dwie, macie robić co chcę! UuuuUuu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up

A w ogóle próbują? Simpsonowie i Family Guy to zupełnie inny kaliber. FiF to kreskówka familijna, więc ma spodobać się i dzieciakom i pilnującym ich dorosłych, podczas gdy wymienione przez ciebie kreskówki to typowe seriale dla starszego widza. Jak dla mnie nie ma między nimi konkurencji :)

A Fineasza uwielbiam. Te wstawki z Pepe, te piosenki (kaczuszka Momo!)... Ech, jedyny program z ramówki Disneya który śledze na bieżąco :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TuComix

Serial ma świetny humor (przygody braci bije na głowę wątek doktora i dziobaka) i jakiś taki czar. Nie wiem czemu, ale u mnie w rodzinie wszyscy go oglądają, nawet te osoby, które przyznają się, że nie lubią kreskówek. Coś w tym jest :)

Piosenki w większości są fajne, chociaż mam wrażenie, że niektóre zostały upchnięte na siłę.

F&F zdarzyło mi się najpierw obejrzeć w oryginalnym języku i powiem wam, że Polskie tłumaczenie niektórych imion trochę mnie irytuje (Perry = Pepe, Stacy = Stefa, Candace = Fretka), ale da się przyzwyczaić

Co do dubbingu to nie mam się czego przyczepić (chociaż brakuje mi charakterystycznego akcentu Dundersztyca).

Fineasza i Ferba jak najbardziej warto oglądać...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat leży przysłonięty przez kucyki(u mad? :trollface:), a tymczasem premiere miała pełnometrażówka :)

I wrażenia całkiem dobre, aczkolwiek nie mogę oprzeć się wrażeniu, że scenarzystom brakuje już pomysłów. Większość dowcipów opiera się na puszczaniu oka do stałych widzów, co zabiera sporo przyjemności niedzielnym oglądaczom. Zresztą tendencja do auto parodiowania jest wyraźna w nowych odcinkach. Piosenki jak zwykle na wysokim poziomie ("Znalazłem kumpla, że hej!" :) ). Niestety finalowa bitwa była zbyt randomowa i kompletnie niepotrzebna. Zresztą sam wzrost ilości scen walki... Ech, kierujemy serial do "starszej" widowni?

Ogólnie film dobry, ale niestety przeznaczony tylko dla Fineaszowych "regularsów". Reszta może się momentami nudzić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Film obejrzałem już 3 razy. Raz po polsku i dwa razy po angielsku, i niech mnie napadnie armia Norm-botów jeśli to nie był świetny film. Zniósł mój lekki niesmak jaki pozostał mi po nowych odcinkach. Candace i Doofenschmirtz z innego wymiaru niszczą swoje odpowiedniki. Ścieżka dźwiękowa na najwyższym poziomie, Slash nagrał piosenkę dla Fineasza i Ferba Hell Yeah! a reszta utworów wcale nie pozostaje daleko w tyle.

Izabela w końcu pocałowała Fineasza i trzeba przyznać wyczuła moment.

Finałowa bitwa była fajnie zrealizowana, miło było zobaczyć większość wynalazków chłopaków w jednym odcinku. Ocena 9/10

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też obejrzałem ostatnio wersję filmową i trudno nie zgodzić mi się z innymi. Klimatu i humoru absolutnie nic film nie stracił z wersji serialowych, pomysł na dwa wymiary bardzo dobry. No i zakończenie podsumowujące jakby wszystkie wynalazki Fineasz i Ferba również się udało.

Było warto oglądać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta bajka jest bardzo pozytywna :]

Gdy mam na 8 do szkoły, hm zaraz ja mam codziennie na 8 (WHY ?!) to bardzo często sobie siadam i oglądam dokładnie od 6:50 do ok. 7:12 odcinek jeden.

Świetny humor i jaką polewkę mam jak Fretka próbuje ich przyłapać, fajna baja, polecam nie tylko młodym ;) (14 lat mam to też w sumie młody ze mnie człeń).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie się film Podróż w drugim wymiarze bardzo spodobał. Co do serialu nie lubię kreskówek, ale ta bajka jest magiczna i kreatywna.Jak najbardziej polecam wszystkim,jeszcze jestem pod wrażeniem tego, że każdy odcinek trzyma równy poziom.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fineasz i Ferb to są bracia a Fredka ich siostrą, mają wakacje i próbują jakoś umilić sobie czas wymyślając jakieś wynalazki. Zawsze siostra próbuje ich przyłapać ale nigdy jej się to nie udaje, myślę że ta bajka jest idealna dla dzieci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...