Skocz do zawartości
gronosik

Problem z klawiaturą Razer blackwidow X Chroma

Polecane posty

Witam, mam problem z ową klawiaturą. Niektóre klawisze nie za każdym razem reagują. Czasem mocniejsze przyciśniecie pomaga ale mimo wszystko podczas pisania jak i gry to jest co najmniej irytujące... Żeby było ciekawiej problem jest z klawiszami które nie sa jakoś czesto używane a dokładnie np C 0 - i czasem num-y.
Dodam jeszcze że bywa tak że reagują poprawnie a czasem wręcz na odwrót po 5 kliknieciu dopiero jest jakaś reakcja.

Rozbierałem ja, czysciłem, dzisiaj użyłem do tego alkoholu izopropylowego... bez zmian. Reinstal sterowników rownież nie pomaga...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedziałabym, że jeżeli czyszczenie i izopropyl nic nie zmienił, to najlepszym wyjściem będzie odesłać ją na gwarancji. Jeszcze jakby to była kwestia, że zwykłe wciśnięcie nie zaskakuje, to można by się zastanawiać, czy to nie coś po stronie systemu, ale tak? Coś takiego nie powinno mieć miejsca, tym bardziej w droższych klawiaturach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, SolonyListek napisał:

Powiedziałabym, że jeżeli czyszczenie i izopropyl nic nie zmienił, to najlepszym wyjściem będzie odesłać ją na gwarancji. Jeszcze jakby to była kwestia, że zwykłe wciśnięcie nie zaskakuje, to można by się zastanawiać, czy to nie coś po stronie systemu, ale tak? Coś takiego nie powinno mieć miejsca, tym bardziej w droższych klawiaturach.

Problemy zaczeły się pojawiać właśnie miesiąc po zakończeniu gwarancji. Jestem szczerze bardzo zawiedziony... Pierwsza klawiatura mechaniczna i takie rzeczy.

Po stronie systemu? Przyjmując taka opcje to tak czysto na logike. Problem byłby z innymi klawiszami również. A to są te same klawisze. I jest ich pula się co najwyzej zwiększa... Co dla mnie osobiście jest dziwne. Problem nie jest powtarzalny dzieje się sporadycznie. Czasem wszystko jest przez pewną chwile okay, a po nastepnej chwili musze męczyć jeden klawisz żeby dana literka wyskoczyła. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.11.2019 o 20:14, gronosik napisał:

Dodam jeszcze że bywa tak że reagują poprawnie a czasem wręcz na odwrót po 5 kliknieciu dopiero jest jakaś reakcja.

"Oprogramowanie przeznaczone do konfiguracji produktów Razera nazywa się Synapse. Jest ono dość wyjątkowe, gdyż informacje o ustawieniach urządzeń są przechowywane w chmurze, a nie w pamięci myszy czy komputera. Na szczęście w trybie offline również można zmieniać konfigurację sprzętu."

Cytat z pclab

Problemem jest program który zapewne jest programem startowym (w zasobniku z tł. tray) po uruchomieniu windows. Ładuje ustawienia (profile) z serwerów z wykorzystaniem internetu. Nie ma znaczenia czy uległy zmianie makra czy są domyślne ustawienia dla całości. Podstawowym problemem jest nie poprawne załadowanie oprogramowania przez system. Innym problemem jest odstęp czasowy, który można zdefiniować przy powtarzaniu, po aktywacji tych samych klawiszy. Jeżeli po uruchomieniu ponownym systemu, problem występuje oraz po reinstalacji oprogramowania. Przyczyną może być użycie innych portów klawiatury, jak dodatkowy port USB, czy wyjście słuchawkowe lub wejście mikrofonu. Co przekłada się na oprogramowanie, zwieszeniem przez wykorzystanie nadmierne portów USB. Ewentualnie oprogramowanie jest wykorzystywane przez inne urządzenia z nim zgodne, jak myszki lub inne produkty marki Razer przypisane pod ten panel lub podpięte pod dodatkowy port USB. Klawiatury mechaniczne cechują wprawdzie oddzielne przełączniki, ale całościowo jak przestaje funkcjonować elektronika, klawiatura staje się bezużyteczna (nie uwzględniając klawiatur z panelami dotykowymi).

Edytowano przez cali
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie winne jest oprogramowanie Synapse. Sama korzystałam z myszki Razera i fakt, dużo elementów funkcjonuje w formie koegzystencji pamięci wewnątrz urządzenia z softwarem Razera, ale myszka "nie przestaje klikać", gdy oprogramowania pozbędziemy się kompletnie. Mimo wszystko słuszna uwaga, ciekawe jak klawiatura działałaby, gdyby zresetować jej ustawienia do fabrycznych, a następnie poużywać ją np. w Linuxie (LiveCD, nie trzeba instalować), przy okazji używając zupełnie innego portu USB w obudowie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...