Skocz do zawartości
Ogotay

Rozwiązany: Modernizacja komputera

Polecane posty

Czołem :)

Ja po poradę ;)

W chwili obecnej posiadam takiego, złożonego zresztą dzięki Wam kompa:

Procesor serwerowy Intel Xeon E3-1231v3 3.4 GHz LGA1150

Płyta główna MSI B85-G43 Sc LGA1150 Intel B85, 4xDDR3, VGA, GbLAN, ATX HASWELL

Pamięć Crucial Ballistix Tactical LP 16GB (2x8GB) DDR3 1600MHz CL8 Low Profile

Napęd LG DVD-RW GH24NSC0

Obudowa SilentiumPC Gladius X60 Pure Blac

- Chłodzenie CPU SilentiumPC Fera 2 HE1224

- HDD WDC WD10EZEX-00KUWA0

Karta graficzna Zotac GeForce 970, 4GB GDDR5 (256 Bit), 2xDVI, HDMI, DP, BO

- Zasilacz 650W dobrej klasy, nie pamiętam nazwy ale nie oszczędzałem na nim ;)

 SSD brak. Jakoś tak wyszło... :P

 

Ok. Generalnie komp jest ok ale problem w tym, że gram. O ile Assassin's Creed Odyssey śmiga na ultra to już np. Metro Exodus na ultra miewa przycinki a w zielonej dolinie na ustawieniach wysokich dosyć często komp dostaje czkawki. Oczywiście od razu wyjaśniam, że gram tylko w full hd co w ciągu najbliższych kilku lat się nie zmieni. 4K niespecjalnie mnie pociąga.

I tu wkraczacie Wy ;)

Coś trzeba w sprzęcie poprawić ale nie mam bladego pojęcia w którą stronę ma to pójść. Skłaniałbym się raczej ku delikatnemu upgrade - czytaj wymianie GPU ale nie wiem czy to załatwi sprawę na kolejne 2,3,4 lata. A może jednak muszę się martwić wymianą całego kompa?

I to raczej tyle co bym od Was chciał.

Kosztów upgrade nie określam bo raczej nie zaproponujecie mi wymiany GPU na coś za 4000 tysiące zeta. Nie do tej konfiguracji.

Dzięki za pomoc -naturalnie :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przy okazji pozwolę sobie zadać kilka głupich pytań ;)

Ten RTX 2060 to jest max co moja konfiguracja da radę ogarnąć? Zakup czegoś droższego mijałby się z celem bo np. procek byłby "wąskim gardłem"?

I jak to jest teraz ze sprzętem z mojego komputera (procesor, płyta główna): totalnie się zestarzał przez te kilka lat czy jednak przy wymianie rzeczonej karty jeszcze przez jakiś czas będę mógł spokojnie czekać na premiery kolejnych tytułów AAA?

Oczywiście zdaję sobie sprawę że tyłek ratuje mi rozdzielczość full hd. Na szczęście 1920x1080 to nie jest coś czego za chwilę na rynku nie będzie ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę tu głupich pytań. ;)

1. Ze względu na procesor, przy rozdzielczości FHD raczej nie ma sensu wkładać nic wydajniejszego niż RTX 2060 Super, choć to już czasem też może być zbyt dużo.

2. Procesor ma 8 wątków, więc przez jakiś czas pewnie jeszcze pograsz w nowe gry. Ciężko powiedzieć, ile taki stan może potrwać. W przyszłym roku procesory i3 będą już mieć 8 wątków, więc Twój sprzęt może już zacząć nie wystarczać.

3. FHD nie ratuje sytuacji. Granie w wyższych rozdzielczościach obciąża przede wszystkim kartę graficzną. Procesor ma raczej marginalny wpływ na wydajność przy zmianie rozdzielczości na wyższą.

 

Tak nawiasem, SSD też mógłbyś kupić.

  • Thanks 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kupię, kupię ;)

A właśnie. Jak już w temacie dysków SSD jesteśmy. 

Nie do końca pamiętam jak to teraz z nimi jest. Wiem, że M.2 mogę sobie z głowy wybić bo nie mam slota na płycie głównej.

Wiem też że teraz jakoś straszliwie ceny dysków spadły. Co kupić by nie wtopić?

Sprecyzuję że jak już to w 480/512 GB bym celował.

Edytowano przez Ogotay
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dość dobrej cenie ostatnio można kupić Samsunga 860 Evo 500GB lub 1 TB. Sam bym wybrał ten model, gdybym miał kupić dysk SATA.

Dobrym dyskiem jest też nieco tańszy Crucial MX500.

 

Może z okazji Black Friday trafi się jeszcze lepsze ceny.

 

Dla dopełnienia "formalności" mógłbyś jednak sprawdzić, jaki konkretnie masz zasilacz. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...