Skocz do zawartości
Antari

Gra ładuje się długo i zacina się po czyszczeniu DDU.

Polecane posty

Cześć wszystkim, więc oto historia:
Użyłem DDU do odinstalowania mojego sterownika graficznego i ponownej instalacji z Nvidii, ponieważ miałem wysokie temperaturę na stanie spoczynku, teraz lepiej średnio 40 stopni i myślałem ze już po wszystkim, ale okazuje ze wszystkie moje duże gry (GTA online, Wicther 3 ...) sprawiają, że moja gra długo się wczytywanie i czasem zacina się. Wcześniej przez DDU nie miałem problemu. A teraz juz nie :(

Naprawdę potrzebuję pomocy, czy wiesz coś na ten temat? Czy to przez DDU mozna uszkodzic karte graficzne czy moze dysk HDD ? Sprawdziłem program HD Tune i pokazuje ze jest w porządku.

Mój komputer:
GTX 1070ti
Intel i5-9600k
Msi z390 a pro
WD BLUE 2TB
SSD 256GB
Corsair 16GB 3200MHz Vengeance LPX Black CL16 (2x8GB)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Antari napisał:

Czy to przez DDU mozna uszkodzic karte graficzne ?

Program DDU oczyszcza system windows ze sterowników graficznych lub dźwiękowych, ale nie ma wpływu na wystąpienie fizyczne usterki karty. Zalecane jest oczyszczanie  w trybie awaryjnym systemu, aby było skuteczne w pełni, ponieważ niektóre sterowniki mogą posiadać chroniony dostęp i nie możliwe jest ich usunięcie z poziomu aktywnego systemu.

5 godzin temu, Antari napisał:

czy moze dysk HDD ?

Posiadasz model dysku HDD WD BLUE 2TB gdzie w przypadku tych modeli WD BLUE o pojemności 2 TB i większej dostępna jest tylko prędkość 5400 obr./min.

5 godzin temu, Antari napisał:

ale okazuje ze wszystkie moje duże gry (GTA online, Wicther 3 ...) sprawiają, że moja gra długo się wczytywanie i czasem zacina się.

Witcher 3 wczytuje się podobnie czy na dysku SSD czy HDD, ale przy użyciu dysku HDD o prędkości 7200 obr./min. Posiadasz zdecydowanie wolniejszy model o mniejszym zużyciu energii. Zainstaluj gry na dysku SSD to rozwiąże problem. Ewentualnie gdy nie możesz tego wykonać z braku miejsca na SSD a musisz zostać przy HDD. Plik stronicowania może powodować zwieszenie gry. Jeżeli znajduje się na dysku SSD możesz go przenieść na HDD co zniweluje problem zwieszania, ale nie rozwiąże odnoście wczytywania poziomów. W rozumieniu że dyskiem systemowym z aplikacjami jest SSD a na dane oraz grami służy wyłącznie HDD.

Edytowano przez cali
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Antari napisał:

Ale przed czyszczenie DDU nie miałem problemu, wczytywanie bylo szybko i dopiero po czyszczenie DDU gra dlugo laduje. Dzisiaj spróbuje od nowa instalowac gre i jedno gre na dysku SSD. Zobacze co dalej.

Przy pełnym oczyszczaniu przez DDU wszystkie profile GPU zostaną usunięte, w tym wcześniej ustawione dla gier. Po ponownej instalacji sterowników ustawienia są domyślne. Dotyczy to również samego GPU jak np.  tryb zarządzania energią ustawiony jest na optymalny np. zamiast maksymalnej wydajności, czy efekty fizyki na automatyczny czyli wybór obliczeń prze CPU lub GPU zamiast sztywnego wyboru. Czy wybranie rozdzielczości natywnej monitora dla pulpitu oraz gier, co wpływa na wydajność w zależności od monitora i jego możliwości co do obsługi wysokich rozdzielczości np. 4K. W celu optymalnego ustawienia gry dla GPU skorzystaj z aplikacji Geforce Experience.

Edytowano przez cali
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Antari napisał:

Okazuje to było wina Pamięć RAM. Zamontowałem w komputerze ponownie kości pamięci, a potem testowałem gre Wiedzmin 3 na dysku SSD i HDD i szybko ładował

Wiedźmin 3 to ewenement, gdzie zastosowanie SSD; HDD nie przekłada się na ładowanie poziomów. Z tym że takich przypadków w większości grach na rynku jest niewiele. Podyktowane jest użyciem RAMU na tyle aby był to istotny wpływ. Następuje wcześniejsze wczytywanie danych w większej ilości.

Edytowano przez cali
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...