Skocz do zawartości
Kamszot

Rozwiązany: Monitor 2k 144hz free sync/g sync compatible

Polecane posty

Hej wszystkim!

Odkładałem dosyć długo zakup monitora, ale teraz to jest chyba ten moment (wyprzedaże/black friday)

Szukam czegoś w rozdzielczości 2k 1440p, 144hz do gtx 1070ti i r5 3600.

Widzę jakieś przeceny już na amazonie i nie mogę się zdecydować czy jeszcze troszkę poczekać.

Wpadł mi w oko Acer Nitro - jednak brak regulacji góra/dół mi nie odpowiada.

Jeszcze taka Iiyama, ale tu nie widzę nawet jaka to matryca. 

Samsung Space by mi odpowiadał najbardziej w kwestii regulacji i wyglądu, ale tu zaś bez żadnej już technologii g/freesync co by pewnie nie sprawdziło się w grach, ale monitor ładny :(

Panel najbardziej by mi odpowiadał IPS z przyzwyczajenia. VA nigdy nie miałem także nie jestem w stanie określić różnicy pomiędzy nimi. TN wiadomo do gier ok i szybki, ale zależy mi na kolorach do filmów/seriali.

Co do zakrzywienia ekranu chyba odpada, raczej preferuje klasyczny - płaski.

Odnośnie odświeżania ekranu, jak postawie obok nowego (144hz) stary monitor z odświeżaniem 60hz, to czy będzie to razem współgrać? W sensie bez żadnych problemów na jednym można ustawić wysokie odświeżanie, a na drugim zostanie 60?

Jeśli posiadacie jakieś informacje gdzie się doszukać fajnych promocji czy teraz czy black friday będę bardzo wdzięczny za podzielenie się. 

Pozdrawiam i z góry dziękuje za każdą pomoc! :heej:

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra w takim razie będę  śledził  dostępność i ewentualnie poczekam jeszcze troche. Poza tym lg na jaki monitor warto jeszcze zwrócić aktualnie uwagę, o podobnej specyfikacji?

 

Tak jak podałeś wyżej, jest ten monitor dostępny z wysyłką do UK, ale obawiam się, że jednak mega szansa na uszkodzenia podczas transportu. 

Edytowano przez Kamszot
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej się nie mogę zdecydować  :D tutaj jest ten predator na fajnej promocji, ale teraz zaczynam wątpić w 2k przy 1070ti, że już będzie mieć ciężko z taką rozdziałką(no chyba, że ten g sync to zrekompensuje jakoś).. noo i cena dalej troszkę wysoka, a nie planuje znowu zmieniać grafiki za pare miesięcy 

Teraz dylemat czy lepiej coś wypasionego ze wszystkim tj. ips czy va/g-sync/144hz/1ms/1080p i mieć fajne fpsy w grach aaa i porządne fpsy i szybkie odświeżanie w strzelankach. Asus taki na przykład? Co do tego odświeżania az 240hz nie wiem w sumie czy potrzebuje :D

 

Edytowano przez Kamszot
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wręcz odwrotnie - celowałbym w 1440p 144Hz. Skoro kupujesz karty z wysokiej półki (GTX 1070 Ti), to jeśli dalej będziesz tak robił - to przyszłe generacje powinny być już naprawdę mocne przy rozdzielczościach wyższych niż FHD.

Trzeba myśleć nieco przyszłościowo. ;)

 

Skoro możesz wydać tyle na tego Acera, to może lepiej rozważyć LG 27GL850 (szerszy gamut względem 27GL83A), choć to pre order - zatem trudno określić dostępność.

Dobrym monitorem jest też Gigabyte AORUS AD27QD.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie  ten aorus przewinął się kilka razy i mocno przykuł  moją  uwagę, portfel chyba troszkę w szoku, ale monitor już w drodze i mam nadzieję  że  spełni moje oczekiwania. :icon_biggrin: Dziękuje wam za rady i pomoc w wyborze. Mozna zamknąć  temat. Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...