Skocz do zawartości
DarthKoza

[Ok. 2000zł]Mini itx na bazie ryzen 3400g

Polecane posty

Hej!

Dawno mnie tu nie było. :)

Potrzebuję pomocy w spasowaniu części do mojego mobilnego PC, na którym granie ograniczy się do raczej lekkich produkcji (CS, Rising Storm 2, Rainbow Six: Siege) - i nie będzie to sprzęt stricte pod gry. Najważniejsza jest jednak jego mobilność, więc chciałbym widzieć "małą kostkę", którą będzie można swobodnie spakować do torby, bądź do plecaka. Chciałbym, aby całość ostatecznie przypominała to, co widać na zdjęciu w załączniku.

Obudowa to Realan W80 - jednakże nie chcę tej obudowy, gdyż jest ona w dużej mierze dostępna tylko za pośrednictwem Chin (Alliexpress, itd.) - jednakże jej wymiary, to 200*80*225 mm (Szerokość, wysokość, głębokość) - to może pomóc w doborze komponentów. Problemem może być zmieszczenie radiatora - może być boxowe, jeśli będzie nadążało z chłodzeniem, może być coś innego - tutaj zdaję się na Wasze propozycje.

Na szybko złożyłem coś (zaznaczam, że naprawdę nie znam się do końca na trendach i tym, co warto brać, a co nie) w wymiarach przypominających tego Realana, ale dostępnych w lokalnych sklepach:
AMD Ryzen 5 3400g
RAM Ballistix Ballistix Sport LT - 16GB (2x8GB)
MOBO - MSI B450I GAMING PLUS AC
Obudowa - Inter-Tech ITX-603

Chciałbym, aby zestawy były jednak z Morele (jeśli to nie problem) - tak mi wygodnie. :) Jestem otwarty na propozycje, ale zaznaczam - wielkość w tym przypadku jest najważniejsza i nie chciałbym, aby przekraczała wymiary, takie jak podałem wyżej przy okazji tego Realana chińskiego. Cena 2000zł wzięła się stąd, że tyle mi wyszło za ten prowizoryczny zestaw, który podałem wyżej - jak będzie trzeba dorzucić kilkaset złotych, ze względu na jakąś opłacalność większą czegoś - to nie ma problemu.

przyklad.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można normalnie kupić takie zasilacze zewnętrzne (przypominające te laptopowe) - jednakże z większą mocą? Poza tym takie komponenty byłby okej, czy coś powinienem zmienić? RAM, dysk to wziąłem tak na chybił trafił bardziej niż z jakimkolwiek zastanowieniem się.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to tutaj mamy zasilacz 12V a np. większość laptopowych jest na trochę wyższe napięcie 19-20V, więc może być problem.

Tu byś potrzebował zasilacz minimum 160W, bo taki Ryzen pod obciążeniem potrafi zeżreć ze ~ 120W. Nie wiem, może napisz do producenta tej budy zapytanie czy mają jakieś większe zasilacze.

Co do RAM i płyty - generalnie ok. Dysk można dać jakiś 2.5 SSD, np. Crucial MX500.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...