Jump to content
daramushi

Asus Rog Strix XG32VQ 144hz problem

Recommended Posts

Witam zakupiłem monitor Asus Rog Strix XG32VQ i zacząłem grać wszystko fajnie działa jestem mega zadowolony. Jest tylko mały problem bo wszędzie czytam to zmiana z 60hz na 144 hz nie ma wpływu na wydajność w sprzęcie i mam dziwną sytuację bo gdy w GTA 5 zmieniam odswiezanie z 60hz na 144hz to drastycznie podnosci mi wydajność do 80 a czasami nawet do 95-100 % zużycia procesora. Skoro to nie wpływa na wydajność dlaczego tak się dzieje ?

Link to post
Share on other sites

Jeśli masz włączony limit FPS, to masz nałożony swoisty kaganiec na sprzęt, tj. nie pracuje on z pełną mocą. Nie jest to żaden problem, tak to działa.

Mieszasz pojęcia wydajności z obciążeniem sprzętu. Wydajność to np. liczba klatek w grze. Obciążenie to choćby to wykorzystanie procesora w 90%.

 

Link to post
Share on other sites

Heh trochę dalej mam wątpliwości ponieważ grając na 60 hz ekranie wciskaj 120 125 klatek A jeżeli wymieniam monitor i włączam tryb 144hz to tylko i wyłącznie dzięki monitorowi mogę zobaczyć różnicę więc nie rozumiem dlaczego procesor jest bardziej obciazony. 

Link to post
Share on other sites

Masz włączony V-Sync, więc przy ekranie 60 Hz miałeś blokadę na 60 FPS.

Skoro teraz masz monitor z FreeSync, to wyłącz V-Sync - jedynie zwiększa input laga w tym przypadku.

 

 

Przy tym procesorze, trzeba liczyć się z takim obciążeniem - w końcu mamy tu 6 "gołych" rdzeni.

Link to post
Share on other sites

Mhm wyłącze  v-sync zobacze co będzie.

Wrzucę jeszcze film gta 5 zaczyna się od 3.40 taki sam procesor taktowanie i normalnie procesor w granicy 75 procentach czasem schodzi do 60 czasem więcej jak 80. Dlatego się tak zastanawiam czemu tak 

Link to post
Share on other sites

TPrzy takich samych ustawieniach tzn czyli tylko sam v sync włączyć i wyłączyć czy jeszcze jakoś kombinować? Msaa mam wyłączone jest mi to akurat zbędne 

Jeszcze tylko trapi mnie jedno jeżeli jest ustawione 60 hz w grze dlaczego program może pokazać 120 fps? (Program do monitorowania wydajności).

Link to post
Share on other sites

dziwne bo gdy wyłączam V-sync to mam mikro przycięcia np. w miescie a gdy mam włączone v-sync to elegancko działa ustawiam 100hz i procesor chodzi na 70 % i plynnosc jest dla mnie bardzo zadowalająca lecz gdy wyjezdzam po za miasto to obciążenie karty mam w granicy 70 % a procesor w 60 - 70% i fps potrafi zgubic do 50 FPS ! od razu ze 100. mam wrażeni jakby coś z tym v-sync było nie halo. BO jak wyłączę V-sync to w menu gry myszką nie mogę się poruszac 

Link to post
Share on other sites

odkryłem coś zdumiewającego hah :D gdy przełącze na tryb 100 hz to w niektórych lokacjach gra spada do 50 fps a jak włącze 144 hz nawet nie jąknie . Bardzo dziwna sytuacja , wkoncu zdecydowałem się zmienić z trybu pełny ekran na bez obramowania (przeczytałem na forum), i w tym momencie odswiezanie przeszło na tryb automatyczny i procesor chodzi w 80 procentach przy czym wyciąga jakieś 100 fps i gra nie zacina się nie mam pojęcia dlaczego tak, kompletnie się pogubiłem szczególnie z trybem 100 hz heh , no i wkoncu nie wiem w jakim trybie pracuje 100 120 czy 144 hz, na pewno nie w 60 bo widać tą plynnosc . 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...