Skocz do zawartości
condorpl

PC do 2000 zł +/- 200zł + monitor ok 700zł

Polecane posty

Cześć, szukam jakiejś konfiguracji PC w zakresie do 2000, jeśli warto dorzucić do czegoś lepszego ze 200 zł to nie ma problemu. Cenię sobie nowe części, ale być może warto szukać używanego GPU lub CPU?

Szukam również jakiegoś godnego monitora najlepiej zakrzywionego do 700/800 zł. Może być tańszy jeśli nie ma sensu dopłacać. 

Głównie wykorzystuję jednak komputer do przeglądania internetu, ale po kilkuletniej przerwie od grania chętnie nadrobię zaległości w ciekawych tytułach (można myśleć o RDR2, Wiedźminie 3, COD MW w tym przedziale cenowym?). Zdarzy się że będę go wykorzystywał do SolidWork'sa lub innego CADa przy tworzeniu jakichś prostszych złożeń/brył.

Fajnie byłoby trafić jakąś black friday'ową promkę, więc pewnie na black friday kupie, pytanie tylko w jakim sklepie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałbym to tak: komputer + AOC C24G1.

Chociaż bym się jednak zastanowił nad tym zakrzywionym ekranem. Możesz mieć problemy z określeniem czy np. linia jest prosta czy też krzywa. Wtedy efekty Twojej pracy mogą dziwnie wyglądać.

W wymienione gry zagrasz bez problemu. W RDR 2 trzeba będzie jednak grać z ustawieniami grafiki w okolicach "średnich". W Wiedźminie powinno być sporo lepiej. A w COD to już w ogóle bez problemów.

 

Kody zniżkowe: https://forum.cdaction.pl/topic/271216-aktualne-promocje-i-kody-zniżkowe-do-sklepów-internetowych/

Edytowano przez Bull3t
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zestaw. Rzeczywiście zacząłem się zastanawiać nad tym monitorem. Polecisz coś w tym przedziale cenowym ale płaskiego ?  Mam stary monitor 19", którego będę używać z boku jako dodatkowego.(Wczoraj zapomniałem o tym napisać) Połączenie zakrzywiony + płaski może się kiepsko spisywać? :) 

w x-komie znalazłem promocję na ASUS Radeon RX 580 Dual OC 4GB GDDR5 za 639 zł, może warto wziąć tego RXa, to tylko 30 złotych więcej. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezłą opcją jest np. LG 24MP59G-P.

Najlepiej (ze względu na komfort) łączyć ekrany o takich samych rozmiarach, a jeszcze lepiej te same model. Choć z tym też bywa różnie, bo matryce w poszczególnych egzemplarzach mogą być wyraźnie różne.

 

Opłacalność tej karty Asusa jest świetna, ale z kulturą pracy pewnie nie jest dobrze. Najlepiej byłoby kupić Sapphire Nitro+, ale nowe egzemplarze są wycenione dość blisko GTX 1660. Z kolei, używane sztuki niestety w większości nie mają już gwarancji (lub jest ona krótka). Może GTX 1650 Super (premiera 22 listopada) wniesie nieco świeżości w tym segmencie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem można brać tego Asusa ale z nastawieniem, że może być konieczna zabawa w undervolting i regulację krzywej obrotów wentylatorów - poczytaj, w sieci są poradniki jak to robić dla kart RX 570 / RX 580. Jak ci to nie przeszkadza, ew. jak nie przeszkadza ci większa głosność - bierz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupilem już tę kartę Asusa i płyte Gigabyte'a b450m ds3h polecaną przez Bull3ta. W polecanych mam też dysk SSD na SATA3, nie lepiej dołożyć te pare dyszek i mieć dysk na M.2? 

Bull3t w innym temacie polecał np. to: ADATA XPG SX8200 PRO 512GB Różnica będzie zauważalna ? 

Co do monitora to skłaniam się ku: Acer Nitro VG240YBMIIX lub Acer B247YBMIPRX. Nitro ma niższy czas reakcji ale B247YBMIPRX ma lepszą regulację. 

Jako Obudowe wziął bym SPC RG4T RGB z racji że być może będę chciał podłączyć napęd DVD, mam troche starych plików na płytkach. Z tego co słyszałem to wentylatory mają jakieś nietypowe wejścia 6-pinowe + wydaje mi się że troche to za mocno świeci, jak tak patrze jak to u innych ludzi wygląda. Jakieś opinie o tej obudowie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymałem się budżetu. Jeśli możesz dołożyć do dysku NVMe, to warto. Adata S11 Pro to ten sam dysk, ale z radiatorem.

42 minuty temu, condorpl napisał:

Co do monitora to skłaniam się ku: Acer Nitro VG240YBMIIX lub Acer B247YBMIPRX.

B247Y to dobry wybór, jeśli chcesz mieć regulację położenia ekranu. Zamiast VG240Y wolałbym chyba wspomnianego wyżej LG, bo ma złącze DP.

45 minut temu, condorpl napisał:

Jako Obudowe wziął bym SPC RG4T RGB...

Jest też wersja bez RGB, jeśli Ci to niepotrzebne. Są też zewnętrzne napędy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć po dłuższej przerwie. Powolutku kompletuje zestaw. Czytałem w różnych źródłach w internecie że ten zasilacz SPC Vero l2 to taki średni jest, na początku chciałem dopłacić do vero m2, ale po dłuższym zastanowieniu myślę że może warto jednak trochę dorzucić grosza ? Może Supremo L2 550W, Tylko pytanie czy on uciągnie rx580 i ryzena 2600 którego właśnie kupiłem? :) No chyba że z którymś z SPC Vero mogę spać spokojnie bo sam już nie wiem...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok Panowie, dzięki za porady. Zestaw który kupiłem wygląda tak:

GPU: ASUS Radeon RX 580 Dual OC 4GB GDDR5 - 609 zł

CPU: AMD Ryzen 5 2600 - 479 zł

SSD: ADATA XPG GAMMIX S11P Pro 512GB PCIe x4 NVMe -299 zł

Płyta główna: Gigabyte B450M DS3H - 259 zł

RAM: Crucial 16GB 3000MHz Ballistix Sport LT RED CL15 - 309 zł

Obudowa: SILENTIUMPC SIGNUM SG1X TG RGB - 207 zł

Zasilacz: SilentiumPC Supremo L2 V2 550W - 229 zł    (550W wystarczy na ten zestaw ? )

Całość za 2391 zł. Wiedziałem że przekroczę budżet który sobie ustaliłem no ale trudno. Dużo rzeczy udało się kupić na promocji (płyta, zasilacz, CPU, GPU) czy np. obudowę  z outletu moreli. 

 

  • Like 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...