Jump to content
zaczyk99

Skaczący ping

Recommended Posts

Witam

Od jakiegoś czasu (mniej więcej 3 tygodni) internet dziwnie się zachowuje. W speedtescie pobieranie/upload/ping wypadają dobrze, problem pojawia się gdy odpalam grę online (typu lol, cs, czy chociażby minecraft) postaci zaczynają pływać, teleportować się w tył, momentami cały obraz jest zamrożony. W przypadku lola wyświetlając ping pokazuje mi że w momentach spotkania innego gracza momentalnie ping skacze do wartości 1000,500,700,300 itp. Odpaliłem wiersz poleceń i wydałem komendę "ping -t google.pl" żeby zobaczyć jakie będą wyniki (screeny poniżej). Ping normalnie jest stabilny ale co kilka sekund bardzo zwiększa swoją wartość (nawet w momencie gdy nic nie obciąża sieci). Są okresy że ping jest o wiele bardziej niestabilny. Wcześniej z internetem było wszystko w porządku (okres jakiś 2 lat). Internet to radiówka, połączony kablem do komputera. Dodam że na laptopie (podłączonym za pomocą wifi) sytuacja w wierszu poleceń jest taka sama (a nawet gorsza). Rzeczy oczywiste typu resetowanie routera czy przepinanie kabli robiłem. Internet pochodzi z Intersieci. Router pochodzi z firmy Tenda. 

Widziałem już podobne tematy na różnych forach jednak żaden nie rozwiązał mojego problemu. Natknąłem się jednak na stwierdzenie że taki problem może leżeć po stronie dostawcy, jednakże nie wiem czy nie mogę się jakoś o tym upewnić, bądz upewnić się że po mojej stronie nic nie zawodzi. 

ps. Oczywiście podczas mierzenia pingu, grania itp internet nie był obciążony żadnymi programami typu torrenty, pobieranie ze steama/netflixa itp.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli na laptopie i PC jest to samo, to jedynym wspólnym elementem jest kabel. Jeśli i tutaj się upewniłeś co do kabla, lub na WiFi miałeś to samo to zostaje ruter, antena, okablowanie tych urządzeń bądź szereg innych przyczyn bezpośrednio po stronie infrastruktury dostawcy. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...