Skocz do zawartości
Artman

Czy to taka sama pamięć RAM?

Polecane posty

Witam,

Chciałbym zakupić drugie 8 GB pamięci RAM, aby mieć 16 GB łącznie. W komputerze mam obecnie pamięć RAM jak na zdjęciu. Znalazłem - tak myślę - dokładnie taką samą, tylko jedno mnie zastanawia: Corsair Vengeance Low Profile DDR4 8GB 2400 CL14. Na pudełku po pamięci którą obecnie posiadam, nie ma nazwy "CL14" ani "Low Profile". Czy to na pewno jest taka sama pamięć i mogę ją zakupić? Dodaję też pudełko ze strony z tą pamięcią którą chce kupić. Trochę się różni od tego mojego, ale wydaje mi się że to jest to samo. Wyczytałem że "CL14" to nazwa taktowania(?). Bardzo prosze o radę, bo nie chciałbym popełnic błędu, a temat już dosyć drążyłem, a i tak nie mam pewności.

 

 

IMG_20191109_211633.jpg

corsair-vengeance-low-profile-ddr4-8gb-2400-cl14_1,13536402448_3.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.11.2019 o 22:02, Artman napisał:

"Low Profile". Czy to na pewno jest taka sama pamięć i mogę ją zakupić?

Low Profile dotyczy wysokości RAM. Wszystkie oznaczenia wysokości Ram'ów są kompatybilne ze sobą w połączeniu w zastosowaniu.

 

Dnia 9.11.2019 o 22:02, Artman napisał:

Wyczytałem że "CL14" to nazwa taktowania(?)

Nie. CL to oznaczenie czasu utajenia (opóźnienia, czas dostępu). Im wartość CL mniejsza tym szybsze jest pobranie kolejnych instrukcji do wykonania przez procesor. Warto zaznaczyć że jest mierzona liczbą cykli zegara (taktowania). Przez to że nie jest określana w czasie rzeczywistym jest zależna od częstotliwości taktowania.

Dnia 9.11.2019 o 22:02, Artman napisał:

Czy to na pewno jest taka sama pamięć i mogę ją zakupić?

Możliwe że jest innej wysokości oraz posiada inne opóźnienia ale będzie kompatybilna. Jeżeli chodzi o opóźnienia w trybie dual channel, oba RAMY będą działać o tej samej wartości opóźnienia, czyli z najwyższą wartością CL jaką posiada jeden z nich.

Edytowano przez cali
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...