Skocz do zawartości
wojtek2320

Sens wymiany

Polecane posty

Witam. Miałem drobny i zaskakujący przypływ gotówki i tak zastanawiam się czy może nie zainwestować coś w komputer, bo dawno nic nie modernizowałem. Moje pytanie jeśli chciałbym przeznaczyć powiedzmy 1200 -1800 zł opłacało by się coś wymieniać co dało by wyraźna różnicę w mocy?
Zastosowanie to głównie montaż wideo (Pakiet Adobe - chociaż w domu liczę głównie mniejsze pliki więc nie potrzebuje mega wydajności) i gry wideo (różne różniste, a najbardziej wymagającą będzie obecnie RDR2 - gram w 1080)  

CPU: Intel i5 4670K  (@4,1 ghz)
mobo: ASRock Z87 Pro4
ram: 12 gb goodram 1333 ddr3
karta graficzna:  Palit GTX 1060 6 gb
zasilacz: Be quiet L7 630W 
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli założyć, że mógłbyś wydać 1800 zł + kwotę uzyskaną z odsprzedaży obecnych podzespołów, to można by się pokusić o Ryzena 5 2600 + MSI B450-A PRO MAX + 16 GB DDR4 Crucial Ballistix 3000/CL15 lub 3200/CL16 + RTX 2060.

Aby pograć bez zacięć w RDR2 musiałbyś przynajmniej wymienić procesor na i7-4770(K). Wydajniejsze pamięci też nie zaszkodzą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tej i7 myślałem. Problem z nią jest taki, że wciąż kosztuje całkiem sporo. Najtaniej widziałem ją za ok 550 złotych, ale to licytacja więc obstawiam, że pójdzie w górę. Przy opcji zakupu od razu trzeba się liczyć z wydatkiem 700 - 800 złotych.  Więc za niewiele więcej można by było mieć Ryzena i płytę. Także chyba się zdecyduje na proponowaną wymianę. 
Jeszcze jedno szybkie pytanie. Jakbym się zdecydował na opcję ze sprzedażą to ile mniej więcej wołać za to co mam? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz obie karty na wykresach: https://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_karty_graficznej_sapphire_radeon_rx_5700_pulse_dobre_navi

Jeśli zdecydowałbyś się na RTX 2060, to opłacalną kartą jest teraz Palit Gaming Pro w cenie 1530 zł. Karta nie ma trybu pasywnego oraz backplate, ale układ chłodzenia jest jak najbardziej przyzwoity.

W przypadku chęci zakupu wersji Super, dobrą opcją jest Gigabyte Gaming OC w cenie 1825 zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie odświeżyć temat. Ostatecznie dopiero teraz będę kupował, bo wcześniej jakoś się nie mogłem zdecydować. Wybór padł jednak na trochę nowszą jednostkę ponieważ głównym zakupem będzie na pewno ryzen 5 3600. Najważniejsze pytanie czy  MSI B450-A PRO MAX i 16 GB DDR4 Crucial Ballistix 3000/CL15 lub 3200/CL16 mogą pozostać tak jak były czy zwrócić uwagę na coś innego? Plus czy na tej płycie nie trzeba będzie bawić się w aktualizację Biosu coby procesor zagadał? 

PS. kupno karty też wchodzi w grę, ale raczej jest odłożone nieco w czasie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super. Czekam już na zamówienie. Teraz kolejne pytanie. Obecnie mam Grandisa 2, ale niestety nie jestem pewny czy jeszcze gdzieś w domu mam pudełko gdzie są blaszki do montażu am4 (bo coś takiego było na pewno). Czytałem, że to chłodzenie, które AMD dołącza do procków jest w miarę okey, pytanie więc czy opłaca się wymieniać na coś innego pokroju Fortisa 3, czy jeśli na razie nie zamierzam ruszać zegarów (obstawiam, że i tak odczuje sporą różnicę względem obecnej i5) to zostawić to dołączone i ewentualnie w przyszłości kupić już coś lepszego? Bo jeśli zapinek nie znajdę to chyba sprzedam obecny zestaw w całości z chłodzeniem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jeszcze o kartę graficzną. Spróbuję swoją wystawić na dniach i jeśli ktoś się zdecyduje na zakup bo dorzucę trochę i kupię coś innego. Teraz kwestia w co lepiej opłaca się celować. Widziałem kilka 1070 ti za mniej więcej 1100 / 1200 złotych. Kusi mnie jednak żeby wymienić już na coś nowszego jeśli mogę to zrobić. Zakladając, że chciałbym wydać jakieś 1500 / 1700 zlotych co lepiej kupić? Plus pytanie odnośnie radeonów czy wspierają streamowanie (bo z tego co słyszałem na RTX'ach całkiem nieźle nvec obecnie działa). No i przede wszystkim w jaki model najlepiej iść. Bo widziałem 2060 od gigabyte na miejscu, ale z kolei czytałem, że chodzi jak wiertarka pod obciążeniem.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za około 1700 zł można mieć już tanie (i w miarę przyzwoite) modele RTX 2060 Super i do streamowania to najlepsza opcja jeśli chcesz streamować po karcie - https://www.morele.net/karta-graficzna-palit-geforce-rtx-2060-super-dual-8gb-gddr6-ne6206s018p2-1160a-5939131/

Radeony radzą sobie w tej kwestii wyraźnie gorzej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie ( i obiecuje już nie marudzić). Jeśli zachowałbym cierpliwość to opłaca się czekać na nowsze układy? Bo gdzieś czytałem, że chyba gdzieś w 2020 roku mają się pojawić? Na razie albo wymieniłbym kartę budżetowo (jeśli udałoby mi się dostać 1070 ti poniżej 1000 złotych i sprzedać obecną 1060) albo zostawiłbym to co na razie mam. Bo na razie wyraźnie czuję skok mocy (choć głównie grałem i streamowałem trochę poe), ale obstawiam, że i w RDR 2 skoro wcześniej dało się grać to i teraz pewnie będzie lepiej. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stwierdziłem, że pod tym względem nie ma się co śpieszyć. W sumie na razie i tak trwa sezon POE, więc większość czasu poświęcam jemu. W takim razie pytanie z innej strony. Skoro mam złącze m2 na płycie to stwierdziłem, że fajnie by było je wykorzystać. Co polecacie w przedziale 400/500/600 zł? Nie ukrywam, że interesują mnie głównie większe pojemność (500 gb zapewne, bo ceny większych są raczej wyższe - wyjątkiem był chyba jakiś Crucial, ale szybko zniknął mi z promocji). Fajnie by było jakby była jakaś nieco tańsza i nieco droższa alternatywa. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie coś na pepperze czytałem, że ludzie na to narzekali. Żałuje trochę, że nie zdążyłem tego Corsarza kupić, bo nieco ponad 500 zł za 1Tb w sumie mógłbym dać. Nic to na razie poczekam i popatrzę jak się sytuacja rozwinie. Jeszcze raz wielkie dzięki za wszelką pomoc! 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkopie temat żeby nie zakładać nowego. Za dzień lub dwa czeka mnie przeprowadzka do nowego mieszkania. Internet mam z grubsza ogarnięty, ale pojawia się problem, że nie od razu będę w stanie przeciągnąć kabel z miejsca, w którym znajdzie się router to miejsca, w którym będzie stała stacjonarka. Dlatego mam pytanie o karty sieciowe do komputera z funkcją wifi. Czy da się na tym spokojnie pograć (via POE bo to głównie gra sieciowa, w którą zamierzam pograć). I w co warto zainwestować. Chodzi przede wszystkim o coś zewnętrznego na usb, bo niestety ale w środku pc'ta za dużo miejsca już mi nie zostało. Odległość duża nie będzie, a internet niestety do 80 mb uda się załatwić. Cena najlepsza w stosunku do jakości, ale powiedzmy miło by było maks w 200 złotych się zamknąć. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...