Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kabura

Star Wars: Battlefront

Polecane posty

@UP

No ale chyba na czyms trzeba bazowac w podjeciu decyzji o zakupie gry, prawda? Dla mnie przeczytanie zapowiedzi/obejrzenie trailera jest tym, co przykuwa moja uwage do tytulu. Pozniej czytam recenzje, czesto rzuce okiem na gameplay albo obejrze jeszcze jakas wideorecenzje na YT i decyduje, czy gre kupie, czy nie. W przypadku Battlefronta wystarczylo mi przeczytanie zapowiedzi oraz obejrzenie kilku nagran z bety, zeby zrobic pre-order. Oczywiscie, juz wtedy wiedzialem, na co narzekaja ludzie, ale uznalem, ze mimo to jest to tytul dla mnie. Zakupu nie zaluje. Obecnie ogrywam duzo bardziej wymagajacego R6 Siege, ktorego kupilem bazujac praktycznie tylko na kilku postach jego posiadaczy tu na forum oraz po obejrzeniu 3 czy 4 filmikow pokazujacych mecze w Siege na Youtube. I choc gra nie jest idealna i czesto dostaje w niej niezly lomot, to nie zaluje wydanej na nia kasy, wiecej nawet, kupilem sobie season passa. A czy moglem sie przejechac? Moglem, ale raczej nie mam tendencji do impulsywnego kupowania gier i kazdy zakup jest przemyslany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega kupił R6 i też się cieszy. Do tego stopnia, że już praktycznie go nie widuję na STEAM :)

Co do podejmowania decyzji, zgoda, ja również bazuję na recenzjach, na postach na forum i na trailerach. Z czym się nie zgadzam, to opieranie swojej decyzji WYŁĄCZNIE na obejrzeniu gameplaya, bo często i gęsto są mylące. Lub inaczej, nie oddają w całości rozgrywki, bo co innego patrzeć jak ktoś gra, a co innego samemu grać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, sam gameplay to zdecydowanie dla mnie za malo, bo moze pokazywac tylko najlepszy fragment sposros slabej calej reszty. Jednak w polaczeniu z recenzja i opiniami graczy daje juz calkiem niezle rozeznanie w temacie.

Teraz czekam na konkrety dotyczace DLC i Season Passa w Battlefroncie. DICE jakos dziwnie milczy na ten temat i informacje sa sladowe...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie jedyne co wiemy, to to, że ma się pojawić Bespin i Gwiazda Śmierci. Jak dla mnie sama ta ostatnia lokacja sprawia, że kupię DLC, sorry, nazwij mnie jeleniem, ale nie mogę się powstrzymać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak i ja odstawiłem na bok Battlefront (nie ma co robić, zero farmy i ogólnie, a większość kart i tak nie potrzebuję jak są useless) na rzecz Helldivers (w coop wymiata). Jakby w końcu dali jakieś DLC czy coś, a tak to zero info i nic szczególnego, śmieszne też, że w weekend będzie bonus w postaci 2x xp, jak dla nowych graczy spoko opcja ale dla starszych wyjadaczy to nie zachęca, no chyba, że ktoś chce sobie kupować wszystkie stroję, emotki, takie pierdoły co nic nie dają ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej jestem singlowym graczem....

Spokojnie możesz sobie odpuścić Batllefront-a, grałem w singlowe misji - wieje nudą i schematyczną rozgrywką - po 10 min grania nie tknąłem singla już ani razu - wyjątek to wyścigi w endorskim lesie ale to też szybko się "opatrzyło"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem płaczących za singlem w Battlefroncie, bo jest on kompletnie niepotrzebny smile_prosty.gif. Serio, wciągnąłem się w to nadspodziewanie mocno. Na liczniku 20 godzin, dobijam już powoli do 30 poziomu doświadczenia i zakochałem się w bohaterach i złoczyńcach. Na początku wkurzał mnie balans, że na zwykłym wojaku traci się dobre ratio, a potem na bohaterze je wbija. Frustrują też momenty, kiedy trafi się na totalnego idiotę w kostiumie bohatera, który najpierw stoi tyłem do nas, trafi ponad połowę życia, a potem się odwraca i jednym klikiem zamiata nami podłogę, bo ma supermoc. Z drugiej fajne są momenty, kiedy uda się np. Darkiem Vaderem w jednej rundzie zabrać całą Rebelię na niebiańskie polany. Fajnie biega mi się też za ładunkami, chociaż uważam, że dla grywalności DICE powinno zabronić termicznych w bazach z ładunkami. Byłoby usprawiedliwienie "fabularne" - wysadzanie ładunku przy ładunkach jest niebezpieczne smile_prosty.gif. No i pozytywnie zaskoczyło mnie też to, że to mniej Battlefield, niż oczekiwałem, a z drugiej strony bardziej, niż Hardline, którym to EA kompletnie się ośmieszyło. Dowodem na to fakt, że dopiero przypomniałem sobie o istnieniu tego potworka. Jak ktoś lubi Gwiezdne Wojny to wystarczy, żeby się tu dobrze bawić. Sam wygląd świata i ogólnie wszystkiego dużo tu daje. Nie jest to raczej multi na setki godzin, nad season passem się jeszcze zastanawiam (musieliby dorzucić nowych bohaterów i złoczyńców z fajnymi umiejętnościami), a decyzja o zakupie zapewne będzie związana z tym czy w chwili premiery pierwszego dodatku będę mieć już 50 lvl. Black Ops III od jakichś 3 tygodni czuje się niekochany, bo chociaż bardzo mi się podobał, faza zauroczenia grą DICE jeszcze nie minęła smile_prosty.gif.

PS. Misję singlową widziałem tylko jedną - tą co się pojawiała w czasie downloadu gry z origina. Raczej nie zachęca :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pograłem dzisiaj po dłuższej przerwie. Było przyjemnie, zwłaszcza z pierwszą drużyną. Za drugim razem niestety mieliśmy min. dwóch chiterów. Jeden dostał ode mnie granatem...tym potężnym ze znajdziek. Nic mu się nie stało. Na strzały też zero reakcji a sam ściągnął mnie jednym strzałem...masakra.

Inna rzecz, że na tej mapie z hangarem się ludzi wbili na samą górę (ale nie tuż nad hangarem tylko jeszcze wyżej) i rozstawili działko. Nic nie mogło ich ściągnąć...jak próbowałem Tie Fighterem to mnie Xwing za każdym razem na jeden strzał załatwiał...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No znowu przywrócili kuszy dawne możliwości... A przez chwilę było spokojnie :) Widział ktoś już nową mapę ? Jakoś mi się nie losuje, a tak chamsko po prostu wyszukiwać gier, które akurat się na niej toczą to mi się nie chce. Chce mieć niespodziankę, że gram, gram, a tutaj zonk, nowa mapa :)

Przy okazji, zauważyłem prawdziwy wysyp graczy z strzelbą Jawów, kurczę, wspominam czasy, kiedy na Blast byłem w obu drużynach jedyną osobą używającą tego cacka, teraz na dwadzieścia osób, 6 biega z nią... Boję się, że niedługo dostanie nerfa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tyle przywrocili kusze dawne mozliwosci, co zmienili troche sposob obliczania zadawanych przez nia obrazen. Najpierw miala zarowno wysoki dmg bezposredni jak i spory promien i obrazenia splash dmg. Nie trzeba bylo nia specjalnie celowac, wystarczylo poslac w okolice przeciwnika, a i tak wpadal frag badz fragi. Pozniej dostala nerfa, sporo obnizono zadawane obrazenia przy bezposrednim trafieniu oraz zmniejszono promien rozprysku. Zdarzalo mi sie, ze po nerfie nawet bezposrednio trafionego z kuszy z odleglosci 5 metrow przeciwnika musialem dokanczac blasterem, bo wciaz zyl. Sprawialo to, ze jej skutecznosc jako broni mocno malala i duzo osob wyrzucilo kusze ze swoich buildow. Teraz znowu poprawiono jej balans, zwiekszajac obrazenia zadawane przy bezposrednim trafieniu wiazka w cel, ale jednoczesnie zachowujac mniejszy niz poczatkowo zasieg splash damage. Zmiana sensowna IMO.

Nowa mapke widzialem poki co tylko na YT, ale jakiegos specjalnego wrazenia na mnie nie zrobila. Fajnie, ze ja dodali, ale chyba bardziej bym sie cieszyl z lokacji na Endorze czy Sullust.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, to ciekawe. Kiedyś uwielbiałem takie zamknięte mapy jak hangary, nie trawiłem jednak Endoru i sullust. Mówię o trybie blast, rzecz jasna. Teraz z kolei mam dokładnie na odwrót... Może to wina broni, teraz biegam z DLT-19 i E-11, więc nie dążę tak do zwarcia, jak przy strzelbie jawów.

A odnośnie twoich wyjaśnień co do kuszy: rozumiem co zrobili, ale nie zmienia to faktu, że teraz znowu ginie się na hita od tego cholerstwa....

Czekam na pierwsze DLC, ktoś ma jakieś pierwsze informacje na ten temat ? Wypadałoby już jakieś wypuścić...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mieliście błędy z grą w dniu wczorajszym ? Skasowało mi postęp do zera, zero kasy, zero broni, zero wyzwań.... Jak to obaczyłem, to mało zawału nie dostałem...

Ale mniejsza oto, grałem na tej mapie na hoth... I raczej jej nie polubię. Jest piękna, ale mam wrażenie, że camperzy i ogólnie walka na znaczną odległość będzie tam bardzo popularna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wiadomo juz troche wiecej o nadchodzacym dodatku. Bedzie nazywac sie Outer Rim, najprawdopodobniej ukaze sie pod koniec miesiaca i wprowadzi do gry dwoch nowych bohaterow (Nien Nunb po stronie Rebelii oraz Greedo w Imperium), trzy nowe bronie (pistolet, granatnik i strzelbe), cztery nowe mapy - dwie na Tatooine (w tym palac Jabby) i dwie na Sullust (jakies industrialne z rzekami lawy) oraz jeden nowy tryb gry o nazwie Ekstrakcja - Rebelia ma odzyskac ladunek i przeniesc go przez kolejne punkty kontrolne az do statku przed uplywem czasi , Imperium ma zas jej w tym przeszkodzic (przypomina mi to tryb z przepychaniem wozka w Overwatch).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś po ostatnich aktualizacjach ma rownież problemy ze znalezieniem gry? W godzinach porannych czy popołudniowych praktycznie nie jestem w stanie znaleźć żadnej gry, wieczorem czasami przeciąga się to do 10 minut, niezaleznie od tego jaki tryb, nie mowiąc juz o mapie. Wcześniej wszystko działało dobrze. Próbowałem resetować konsolę, ale nic to nie daję. Dodać portów w routerze nie jestem w stanie, bo mam takie router, że mam blokadę na konfigurację. Niemniej jednak jak wcześniej działało, to nie rozumiem o co chodzi teraz i to jest jakaś paranoja, że płaci się za grę takie pieniądze, a żeby komfortowo grać muszę jeszcze bawić się w jakieś ustawienia. Chyba, że ktoś ma inny sposób, to proszę o pomoc. Inne gry online, jak Fifa 16, czy Street Fighter V działają śmigają aż miło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to też wynikać, że większość ludzi w godzinach porannych jest w szkole/pracy i nie gra więc zwyczajnie nie ma Cię z kim połączyć. W taką np. środę rano w Call of Duty BO3 też nie mogłem sobie pograć bo nikogo nie mogło znaleźć. W Star Warsach to miałem problemy ze znalezieniem graczy niedługo po premierze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, niedługo premiera DLC, to gracze powrócą. Co ciekawe, problem pustych serwerów istnieje, dopóki nie założysz gry. To znaczy, mnie nie znalazło gry, zaczęło tworzyć nową, więc czekam. Pojawił się jeden facet, później dwóch kolejnych, zaczęliśmy grać. Jak zaczęliśmy grać w czwórkę, tak kończyliśmy mapę w komplecie, bo ludzie lgną do gier, które istnieją, a nie chcą czekać, aż ktoś je założy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem dzisiaj pograć trochę w Star Warsy. Okazało się, że po kradzieży konta przez jakiegoś ruska, gość wydał wszystkie moje kredyty na jakieś badziewia i zużył wszystkie skany okolicy zostawiając ich pełne 0 przy tym nie nabijając żadnego poziomu wyżej i zmieniając mi ustawienia kamery przez co rozpocząłem rozgrywkę w trybie TPP. Okazało się, że gra stała się o wiele łatwiejsza niż w FPP. Więcej widać, łatwiej się celuje - jak zazwyczaj kończyłem gdzieś w środku tabeli tak teraz miejsce w pierwszej trójce stało się standardem.

Jak wspominaliście wcześniej znalezienie pełnej gry graniczy z cudem. Przynajmniej w trybach Supremacja, Atak AT-AT oraz Punkt Zwrotny. Tam trick rumbura z założeniem gry i poczekaniem się nie sprawdził bo gra do odpalenia potrzebowała min. 20 graczy, a co ktoś wszedł to zaraz wychodził. Za to w Potyczce znalazło od kopa ludzi i można było sobie pograć.

To tyle, polecam TPP oraz ustawienie dodatkowego zabezpieczenia w postaci kodu wysyłanego na wskazany email. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MayoneS

Juz dawno tworcy mowili, ze chociaz Battlefront umozliwia gre w pierwszej osobie, to widok trzecioosobowy powinien byc tym domyslnym. Gra w TPP jest troche latwiejsza nie tylko dzieki wiekszemu polu widzenia, ale tez przez to, ze umozliwia zerkanie do srodka przejscia czy pomieszczenia bez koniecznosci wychylenia sie zza rogu i jesli ktos jest lamerem, moze to wykorzystac wychodzac z prefire na nadbiegajacego przeciwnika. Z kolei gra w FPP moim zdaniem duzo zyskuje na wygladzie i immersji, bo dzieki temu widac wiecej szczegolow i jestesmy blizej akcji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na razie sie wstrzymuje, chociaz glownie z braku czasu. Rainbow 6 Siege i beta Overwatch dostarczaja mi wystarczajaco duzo zajecia, by nie miec czasu na kolejna strzelanke. Chyba poczekam na kolejne dodatki do Battlefronta i moze dopiero wtedy wroce, teraz po tygodniu znowu mogloby mi sie znudzic.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Woli92

PC

@rumbur

Włącz sobie TPP zobacz jak się gra (chyba, że już próbowałeś). Ja też nawet nie myślałem o TPP (bo jak to TPP w strzelance, tak nie wypada) to rusek mi to włączył w opcjach jako domyślną kamerę przez co klawisz do zmieniania FPP/TPP zmieniał tylko kamerę na lewo/prawostronną. Dzięki temu pograłem całą rundę na TPP i gdy zauważyłem mój wzrost skilla to już tak zostawiłem :).

Co do DLC to ja wiem, że na pewno nie będę doinwestowywał do tej gry bo mnie zwyczajnie nie wciąga jakoś bardzo toteż bym wyrzucił pieniądze w błoto.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...