Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

politan

Zaawansowany kurs C

Polecane posty

Witam!

Jako, że powracam do znanego już mi C (nie C++ ani C#) szukam jakiegoś online'owego lub do pobrania w *PDF zaawansowanego kursu C. Mówiąc na myśli "zaawansowany" nie mówię tu o tematach typu: tablice,tworzenie łańcuchów tekstowych itd. bo spotkałem się z takimi tematami w pewnym hm.. "zaawansowanym" kursie. Myślę tu bardziej już o tworzeniu bibliotek choć to też na miano "zaawansowanej" czynności nie zasługuje. Myślę też o opisach jak tworzyć proste programy korzystające z internetu (coś a'la prosta aplikacja klient-serwer, klient wysyła żądanie do serwera po czym otrzymuje odpowiedź). Jeśli nikt nie zna takiego kursu online/offline za darmo to może poleci mi chociaż książkę :) ? Z góry dzięki za pomoc.

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obsługa biblioteki sieciowej to raczej nie jest temat dla "Zaawansowanego kursu C". Tak samo tworzenie bibliotek.

Jedno to kwestia odpowiedniego przełącznika przy kompilacji, drugie include'a i przełącznika przy kompilacji.

Jak budować biblioteki

Biblioteka winsock

Przyznam, że nie bardzo rozumiem co masz na myśli z tym zaawansowanym kursem C ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C/C++/C# to język programowania. I kurs takiego, dowolnie zaawansowany, nie powinien wykraczać poza sam język, ewentualnie bibliotekę standardową.

Obsługa kompilatora, czy manuale do nie standardowych bibliotek z całą pewnością leżą już poza obszarem nawet "Super hiper mega eksperckiego kursu C"

Biblioteki i kompilatory mają z reguły swoje strony domowe, na których można znaleźć do nich manuale. Często też powstają listy mailingowe im poświęcone.

Chce przez to powiedzieć, że trzeba się odwołać do google.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ujmijmy to tak: nie znajdziesz nic dokładniejszego od tej książki: http://www.wnt.pl/product.php?action=0&amp...d=481&hot=1 . Jest tam opisany dokładnie sam język i jego standardowa biblioteka. Więc sposoby używania innych bibliotek musisz znaleźć samemu, tak jak to Mormegil napisał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dzięki. Wszystko rozumiem :). Po prostu jeśli piszę coś "zaawansowanego" to muszę szperać po Google w poszukiwaniu bibliotek itd. :). Jeszcze raz dzięki.

Pozdrawiam.

Ok. Dzięki. Wszystko rozumiem :). Po prostu jeśli piszę coś "zaawansowanego" to muszę szperać po Google w poszukiwaniu bibliotek itd. :). Jeszcze raz dzięki.

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...