Jump to content
Sign in to follow this  
Artur7421

Rozwiązany: Problem z kolorami, HDMI laptop - telewizor.

Recommended Posts

Witam!
Tak jak w tytule, po podłączeniu kabla HDMI do laptopa telewizor pokazuje sprawnie wszystkie kolory oprócz czarnego. Wszystkie sceny w filmach i czymkolwiek z czarnymi kolorami są tak ciemne,że aż niewidoczne. (wszystkie kolory otrzymują ciemniejszy ton, żółty podchodzi pod pomarańczowy itd.)
Ten sam kabel HDMI pokazuje dobrze wszystkie kolory na xboxie.
Jaka może być tego przyczyna? 
Karta graficzna w laptopie: GT 720m.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najpierw w ustawieniach telewizora jeżeli posiadasz TV z podświetleniem LED ustaw podświetlanie (z ang. backlight) na maksymalną wartość. Sprawdź efekt jak nie zapewnia poprawy to poniżej:

Włącz panel sterowania NVIDIA i wybierz "Wyreguluj ustawienia kolorów pulpitu" oraz zaznacz "Użyj ustawień NVIDIA". Ustaw według własnych preferencji jasność; kontrast; gamma.

Edited by cali

Share this post


Link to post
Share on other sites
14 godzin temu, Artur7421 napisał:

Niestety w panelu sterowania NVIDIA nie mam takiej opcji, próbowałem też regulować telewizor co nie przyniosło efektu.

Port HDMI jest współdzielony przez GPU Intela i Nvidia. Podział 2D Intel a 3D Nvidia; oraz przy niskiej wydajności procesów wykorzystuje GPU Intela a przy pełnym użyciu GPU Nvidia. GPU intela (HD 4000) posiada problem z wyświetleniem czarnego koloru a GPU nvidia 720m  z zakresem kolorów. Intel (HD 4000) oficjalnie nie rozwiązał problemu w sterownikach. Możesz sprawdzić ustawienia w TV np. w Samsungu Poziom czerni HDMI czy jest niski (z ang. HDMI Black Level  - low) ale te ustawienie pomaga jeżeli czarny jest wyświetlany w kolorze szarym - w twoim przypadku powinno być ustawione na normalnym (normal). Następnie spróbuj zmienić ustawienia w panelu GPU Intela dotyczące Jasności; Kontrastu; Gammy; Odcienia; Nasycenia.

GPU Intel  Colors.jpg

Edited by cali

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem rozwiązany, więc temat zamykam.

W razie potrzeby otwarcia tematu, autor jest proszony o kontakt przez PW z którymś z aktualnie obecnych na forum moderatorów.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...