Skocz do zawartości
whitas

Rj-45 - rj45 - "skoki mocy" w routerze

Polecane posty

Witajcie już wyjaśniam. Otóż mam dość Dziwną sytuację i sądzę, że to wina tego, że słabo zarobilem rj-tki ale chciałbym się was poradzić. Otóż sytuacja wygląda tak, że gdy zepnę kablem fabrycznym modem-laptop lub modem-router- laptop sygnał jest 95mbit na sekundę lub 50mbit na sekundę router go hamuje, ale był kupiony awaryjnie. Jednak gdy podłącze się do kabla który ja zrobiłem 12m modem-laptop dochodzi do pulsowania internetu tzn. Internet jest i zanika, zaraz znowu jest i zanika i tak prawie ciągle. Ale! Teraz najlepsze. Modem-kabel który sam robiłem - router wszystko działa na 50mbit/s i też zaczyna robić pulsowanie internetu chociaż nie jest to tak uciążliwe. Ale teraz najlepsza zagadka po około 4h nieużywania sieci z routera jego prędkość zwalnia do 10mbit i bez reboota nie przyspieszy. Kabel to kat. 6 ekranowany, tak wychodzi na zewnątrz, nie nie idzie w pobliżu kabli zasilających. 

 

Moje pytanie: czy efekt tego zwolnienia dziwnego routera to przez to, że jest to "pulsowanie"? 

Jaki kabel wybrać kat. 7 do nowej instalacji na długość 12m? 

Co robić jeżeli modem dostawcy na swoim wifi zacina się tj. Nie widzi sieci.

Ostatnie. Czy ten cały problem wynika z źle zarobionego kabla? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.11.2019 o 00:41, whitas napisał:

Moje pytanie: czy efekt tego zwolnienia dziwnego routera to przez to, że jest to "pulsowanie"? 

Jeżeli masz na myśli diodę na routerze lub modemie to miganie dotyczy korzystania aktualnego z sieci. Brak migania oznacza brak aktualnego korzystania z sieci.

Dnia 1.11.2019 o 00:41, whitas napisał:

Co robić jeżeli modem dostawcy na swoim wifi zacina się tj. Nie widzi sieci.

Brak sieci z poziomu komputera oznacza brak zasięgu wifi lub masz ukrytą nazwę sieci wtedy wymuś stałe połączenie z siecią.

Dnia 1.11.2019 o 00:41, whitas napisał:

Ostatnie. Czy ten cały problem wynika z źle zarobionego kabla? 

Prawdopodobnie problem dotyczy kabla dokładnie oznacza złą synchronizację.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...