Skocz do zawartości
michi92

Dobór obudowy do zestawu

Polecane posty

Cześć, 

Może podam specyfikację kompa:

CPU: AMD Ryzen 3 3600X - bez OC - chłodzenie: BeQuiet Dark Rock Slim
MOBO: ASUS Prime B450M-A
RAM: 16GB RAM HYPER-X 3200MHz
GPU: Gigabyte Geforce RTX 2060 SUPER - Revision 2.0
PSU: BeQuiet Pure Power 11 600W
CASE: Silentium PC ARMIS AR3

Skończyłem składanie tego dzisiaj i zabrałem się za testowanie w pełni. Kilka godzin w The Outer Worlds wykazało, że mój RTX dość mocno się grzeje, przez moment miałem nawet 83 stopnie, co normalne chyba nie jest (czytałem, że te konretne RTXy są gorące ale bez przesady). Poczytałem trochę, że może to być wina mało przewiewnej obudowy. Wierzę, bo moje SPC to raczej budżetówka. 
No więc po przeczytaniu kilku wątków ściągnąłem boczny panel i ponownie przetesowałem w TOW i ponadto furmarku - temperatura nie przekroczyła 78 stopni. Natomiast, nie cierpię gdy obudowa jest otwarta, więc tak grać nie będę. Poradziłem sobie włączając V-Sync w grach. Klatek mniej, bo 60 ale płynnie jest i w miarę chłodno bo między 75-79.

Jaką obudowę polecilibyście do takiego zestawu? Zależy mi na dobrym przewiewie i przestronności. Budżet powiedzmy do 400zł. Myślałem o czymś pokroju  Fractal Design Meshify C, ale to już górna granica budżetu, może Wy znacie coś tańszego, ale w podobnym guście?

Dzięki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, michi92 napisał:

Myślałem o czymś pokroju  Fractal Design Meshify C, ale to już górna granica budżetu, może Wy znacie coś tańszego, ale w podobnym guście?

Phanteks P400A, ale obecnie ciężko z dostępnością. Tak samo, jak w przypadku Meshify C, przyda się dokupić do niej przynajmniej jeden wentylator 120 mm na przód, np. Pure Wings 2 (nie kupuj wersji high-speed). Do Fractala wejdą chłodzenia cpu do 172 mm wysokości, do Phanteksa - max 160 mm. Poza tym faktem, P400A to też całkiem przyzwoita obudowa.

 

W Furmarku nie ma sensu testować gpu. Jedynie można uszkodzić sprzęt, bo warunki testu są mocno nierealne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Phanteks to ciekawa propozycja! Z tym, że chłodzenie CPU jakie mam ma wysokość 159,5mm :D Więc obawiam się, że może być bardzo na styk albo nawet się nie zmieści.

Także, raczej zdecyduję się na Fractal Design Meshify C i dokupię do niej jeszcze jeden wentylator - niech już stracę. Muszę tylko poczekać do przyszłego miesiąca, na wypłatę :3

Chyba, że jeszcze coś ciekawego polecicie?  Znalazłem coś tańszego, od SPC z dobrymi opiniami: SilentiumPC Aquarius X70W - do tej obudowy już na starcie dają 2 wentylatory z przodu i jeden z tyłu. Miał ktoś do czynienia z tym potworkiem?

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chłodzenie mieści się do obecnej obudowy, to i do Phanteksa wejdzie. Choć pewnie blachę masz wygiętą w Armisie. Blacha to jeszcze pół biedy, a szkło na panelu bocznym w P400A może się porysować. Było wziąć Mugena 5, chłodzenie dużo wydajniejsze i do tego niższe. ;)

Fajną obudową jest też Cooler Master NR600 - chłodzenie cpu do 166 mm wysokości. Tak jak w przypadku P400A oraz Meshify C, warto dorzucić wentylator na przód obudowy.

X70W jest niedostępna i ma akrylowe okno.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Cooler Master jest bardzo fajną propozycją i ku niej się skłaniam. Jednakże, dopiero po wypłacie, do której zostały jeszcze ok 2 tygodnie, a grać się chce :(

Póki co ratuję się graniem bez bocznej blachy i wtedy temperatura spada o ok 10 stopni, więc z Armisem jest coś nie tak...

Myślę nad tymczasowym rozwiązaniem. W Armisie mam jeszcze wolne dwa miejsca na wentylatory z góry. Jak sądzisz, czy dołożenie dwóch wentylatorów wytłaczających gorące powietrze z obudowy mogło by poprawić cyrkulacje powietrza? Wtedy łącznie miałbym jeden wentylator wtłaczający powietrze od przodu i aż trzy wytłaczające (jeden z tyłu, dwa na górze). Miałoby to sens czy ogólnie radziłbyś przenieść wszystko do lepszej jakości budy?

Edytowano przez michi92
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już chcesz ratować cyrkulację powietrza w obecnej obudowie, to koniecznie trzeba dołożyć wentylator wtłaczający powietrze. Powinno to dać lepszy efekt niż dodatkowe 2 wentylatory wydmuchujące powietrze.

Możesz "powalczyć" z obecną obudową. Wtedy stwierdzisz, czy będziesz chciał ją zmienić.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

Zrezygnowałem z pomysłu dokładania wentylatora do Armisa, jest to bez sensu bo ta obudowa jest po prostu ciasna, więc nic to nie da.

Poszperałem głębiej, szukałem obudów z meshowym przodem i minimum 2 wentylatorami z przodu. Znalazłem, Cooler Master Mastercase H500 RGB  - dwa duże wentylatory z przodu, siatka mesh, dość sporo miejsca w środku lecz drożej niż zakładałem bo ok 470zł. Natomiast, jestem skłonny to dołożyć, ale najpierw chciałem zapytać czy znacie ten model i czy warto brać?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i gicior, jutro zamawiam Cooler Master Mastercase H500.

Jeszcze małe pytanko. Na płycie mam tylko dwa wolne przyłącza 3-pin do wentylatorów, a w tej obudowie są trzy wiatraki + może jeden jeszcze dołożę na górę, żeby też wyciągał powietrze. Jakieś rady jak to podłączyć, żeby nie robić bajzlu? W Armisie mam o tyle fajnie, że z tyłu za tacką płyty głównej jest kontroler gdzie podłączyć mogę aż 10 wentylatorków. Jest to super opcja, bo wszystkie kabelki wyciągam sobie na tył i nie ma syfu przy komponentach.

Czekam na Wasze sugestie. Sam myślałem, żeby nie poszukać takiego kontrolera/huba - np takie coś: https://allegro.pl/oferta/kontroler-wentylatorow-deepcool-fan-hub-3-4-pin-8171960480 ale tu znowu nie będę miał żadnej regulacji obrotów :/ 

Edytowano przez michi92
zmiana treści
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...