Skocz do zawartości
Esoteric

Mysz - podwójne kliknięcie

Polecane posty

Witam.

Od jakiegoś czasu mój system wyłapuje podwójne kliknięcie zamiast jednego. Najczęściej objawia się to podczas kliknięcia i przeciągania - w Eksploratorze Windows, kiedy podczas przeciągnięcia pojawia się kwadrat zaznaczania, ten nagle znika i błyskawicznie pojawia się nowy tak, jakbym sam puścił przycisk i przytrzymał ponownie. Klikam ikonę raz - zdarza się, że aplikacja się uruchamia. Największą bolączką jest praca na komórkach w Excelu, gdzie zamiast zaznaczyć komórkę, "wklikuję" się w jej edycję.

Co takiego próbowałem: oczywiście, pierwsza myśl: zmiana myszki. Są to myszki "krzak" nieposiadające specjalnego menedżera w którym z poziomu interfejsu mogę zmieniać DPI i inne ustawienia, więc ich sterownik instalowany jest przez system automatycznie. Nie zadziałało. Dalej, znalazłem w Internecie rozwiązanie w postaci zmiany prędkości podwójnego klika w ustawieniach myszy - nie wpływa to na mój problem, gdyż kliknięcie dalej się pojawia. Tak samo fixy z Internetu czy programy napisane w celu eliminacji automatycznego kliknięcia. W końcu, przeinstalowałem system - problem pojawił się na Win7, po zmianie na Win10 problem nie ustąpił. Podłączałem mysz do innych portów USB - przednich, tylnych - nic. Usuwałem ręcznie sterownik z poziomu Menedżera Urządzeń aby ten się samoczynnie przeinstalował - nic. 

Jedynym wyjściem są mocne, dosadne i przeciągłe kliknięcia które wydają się być wyłapywane przez system poprawnie. Niestety przeszkadza to w pracy, o grach już nie wspomnę. 

Czy macie jakieś propozycje co może wpłynąć na ten problem?

Dzięki z góry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.10.2019 o 12:29, Esoteric napisał:

Czy macie jakieś propozycje co może wpłynąć na ten problem?

Podaj nazwę myszki trzeba sprawdzić na jakich przełącznikach działa. Dwuklik jest problemem sprzętowym ale nie jest to problem wadliwości myszki tylko jej intensywnego używania. Jak myszka posiada dobre przełączniki to wystarczy prosta ręczna naprawa.  Mam na myśli bez wymiany przełącznika jak zazwyczaj robią serwisy w przypadku generycznych myszek z jednorazowymi przełącznikami. Jak jednak masz gwarancję to lepiej oddaj do serwisu bo to podstawa do wymiany. Jak jest już okres pozagwarancyjny to sam się pobawisz w naprawę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...