Skocz do zawartości
TheGhost9919

Monitor IPS ultrawide

Polecane posty

Dzień dobry wszystkim, szukam monitora ultrawide, ale jako że kompletnie się na tym nie znam, to muszę poprosić o pomoc
Monitor głównie do pracy, w tym sporo obróbki zdjęć, więc tylko wyłącznie matryca IPS,, z możliwością zewnętrznej kalibracji, ale pewnie grać też coś na nim będę, więc dobrze by było żeby częstotliwość odświeżania była możliwie najwyższa, z tego co czytałem przy IPS nie ma co liczyć na 144Hz niestety?
Rozmiar i rozdzielczość, to jest właśnie ten fragment, gdzie sam nie wiem, co wybrać. Będzie podłączony do Surface Pro (i7, 16GB RAM), więc chyba mocy powinno starczyć tak czy inaczej. Rozmiar od 35" myślę, 40 wydaje się być trochę za wielki, ale tak czy inaczej szukam wygiętego, żeby jednak jakiś komfort pracy był. Wydaje mi się. że 21:9 wystarczy, chociaż oczywiście 32:9 kusi bardzo. Biurko ma 75cm szerokości, jakiej rozdzielczości szukać,  żeby dało się elegancko korzystać nie oglądając rozciągniętych pikseli, ale równocześnie, żeby wszystkie ikonki nie były mikroskopijne, QHD?
4K mi raczej nie potrzebne.PIP I PBP bardzo mile widziane, bo będą podłączone 2 komputery w przyszłości, tak samo jak możliwość montażu na ścianie, reszta bajerów mało istotna chyba.

I najważniejsze, cena.. Jak patrzę na monitory z 3,5/4/5 tysięcy to trochę mi się odechciewa, da się coś spełniające powyższe warunki dostać w jakiś sensownych pieniądzach? EW może używany, czy to w ogóle ma sens?
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, albo nikt się tu na tym nie zna (w co wątpie :P ) albo nikt mnie nie lubi :icon_biggrin::icon_biggrin:
Dużo mądrzejszy nie jestem, ale znalazłem takie 3 i nie bardzo wiem który jest najlepszą opcją:
https://www.morele.net/monitor-lg-34uc88-b-868506/  najtańszy, w sumie wygląda fajnie, nie wiem czy nie jest najlepszą opcją

https://www.morele.net/monitor-lg-34wk95c-4144971/ droogo strasznie, ale za to jest nanoIPS (warto za to dopłacać?, ale tylko 60Hz niestety

https://www.x-kom.pl/p/457678-monitor-led-32-i-wiekszy-acer-xr342ckpbmiiqphuzx-czarny.html?utm_source=ceneo&utm_medium=comparison&utm_campaign=ceneo_click też niby wszystko ok, 100Hz, najwięcej w całym zestawieniu

Ktoś doradzi co z tego wybrać?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabierałem się, żeby Ci odpisać, ale jakoś mi się nie udało. ;)

 

Sądzę, że popełniasz błędy w doborze monitora:

1. Usiłowanie znalezienia monitora z wysokim odświeżaniem ekranu, kiedy ma być to monitor głównie do pracy.

2. Zakrzywienie ekranu. Na takim monitorze ciężko "połapać się", czy linia jest prosta czy krzywa. Jeśli później efekty Twojej pracy wyświetlisz na modelu z płaską matrycą, możesz zauważyć niezłe "cuda".

3. Przekątna (czy może raczej wymiary monitora - ultra wide) wydaje się za duża do tego biurka.

 

 

Reasumując, ja bym tu widział jakiegoś Neca lub Eizo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz
Co do Neca/Eizo to nie zajmuje się zdjęciami komercyjnie, żeby kupować monitor stricte pod to, wystarczy mi dokładne pokrycie sRGB w zupełności
Monitor głównie go pracy ale też do grania czasami jednak - żeby było jasne, przez ostatnie 12 lat grałem/używałem jednego laptopa 17", nawet nie wiem jaki miał ekran, więc podejrzewam, że wszystko będzie lepsze, ale jak już kupuje to szukam najlepszej opcji.
Biurko ma 210cm x 75cm, a monitor i tak będzie zawieszony na ścianie nad nim, więc myślę, że odległościowo powinno być ok, ale faktycznie nie myślałem o tym, że zakrzywienie zniekształca perspektywę, muszę poczytać na ile to jest problem. Bo tak teoretycznie to przy takich proporcjach (a potrzebuje i chce 21:9) niewygięty ekran chyba będzie nawet bardziej zniekształcał ze względu na siedzenie na środku?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewygięty ekran nie powinien zniekształcać. Jedynie może być trudniejszy do ogarnięcia wzrokiem przy tych rozmiarach i odległości od monitora.

Tak swoją drogą, jaką masz kartę graficzną w tym Surface Pro?

Jeśli gpu to integra Intela, to bardzo słabo widzę to granie na takim monitorze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu mi Twój komentarz gdzieś umknął
Taak, niestety integra in Intela
I nawet na samym Surface z graniem jest bardzo tak sobie
Ale to jednak bardziej chodzi o prace itd, do grania to i tak będę musiał w końcu kupić stacjonarke

Chwilowo waham się pomiędzy LG 34WL85C-B, a LG 34UC88-B w sumie, za tym drugim przemawia cena, za tym pierwszy tryb HDR
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...