Skocz do zawartości
Smuggler

CD-Action 12/2019 ZAPOWIEDZ

Polecane posty

Jedno muszę napisać po przejrzeniu zapowiedzi. Za mało publicystyki jest w tym numerze. Po raz pierwszy od bardzo dawna numer ma tak mało publicystyki. Mam też nadzieję, że go nie skróciliście. Ogółem jako czytelnik z krótkim (siedmioletnim) stażem zaczynam się martwić tym w którą stronę zmierzacie bo zauważyłem, że w ciągu ostatnich 12 miesięcy mimo wielu wybitnych tekstów CDA stało się jakby to rzecz jakieś takie uboższe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pacjent znów się skurczył (co prawda niewiele, ale wpływ zimna jest widoczny :P), "zmienił" wodę kolońską i ubyło mu aż 8... stron (można to było wywnioskować po okładkowym newsie), ale zyskał na sztywności (pewnie to wpływ tabletki podebranej pewnemu wybrańcowi z poprzedniego numeru xD) oraz "dawnym" blasku. No i wróciło rozpaćkanie... Czy operacja się udała? Czy redakcja wyciągnęła jakiegoś asa z rękawa albo jokera (zajadającego się, hyhy, zieloną galaretką) z talii? Czas i komentarze pokażą (i ewentualnie pokarzą). Z innych gorących newsów: "glucik" nie zakrywał sreberka ani nie upaćkał sąsiednich stron, a sama kartka wytrzymała oddzielenie ze zdrapką. spikain był kolejnym naczelnym, który bardzo mnie rozczarował, ale szkoda, że jego przygoda z CDA dobiegła końca, bo z pewnością mógłby jeszcze skrobnąć coś ciekawego (np. w nie tylko moim zdaniem najlepszym dziale - Publicystyce). Mam nadzieję, że jego następca odważy się przebić dokonaniami (w pozytywnym sensie) przynajmniej trzech swoich poprzedników. Przy okazji całej redakcji życzę częstszego wychodzenia ze strefy komfortu (oczywiście nie mam tu na myśli samego nurkowania w grach). Bądźcie odważni. Gwarantuję, że się opłaci!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.10.2019 o 14:31, PaulPGR napisał:

Jedno muszę napisać po przejrzeniu zapowiedzi. Za mało publicystyki jest w tym numerze. Po raz pierwszy od bardzo dawna numer ma tak mało publicystyki. 

Nie mam w tej chwili pod ręką poprzednich numerów, ale jeśli idzie o liczbę stron, to wydaje mi się, że publicystyka ma porównywalną objętość. Po prostu dwa artykuły (Papkina oraz jeden z moich) mają po 4 strony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papier jakaś masakra, do tego kilka ostatnich kartek już zaczynało wylatywac. Tusz brudzi i ogólnie druk jakiś taki po taniości robiony, screeny słabej jakości i rozmazane. PSX i Pixel ogarniają temat o wiele lepiej. Format zmniejszony i pismo cieńsze też pogarszają i tak już od dawna słabą jakość pisma. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno już nie kupowałem CD-A, najnowszy numer przejrzałem w saloniku prasowym. Zgadzam się z przedmówcami, obecne CD-A nie imponuje zbytnio estetyką, cieszę się natomiast, że powrócił dział z recenzjami książek i filmów.

 

Chciałbym pogratulować enkiemu awansu na stanowisko redaktora naczelnego. Pamiętam jak w 2007, 2008 r. CD-A zorganizowało konkurs na tekst do czasopisma i enki był jednym z laureatów.  Przeszedłeś ciekawą drogę, gratuluję :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdobyliście renomę "najgorszego czasopisam na rynku" gratulacje

opisy są takie że nie da się czytać , 

Destiny 2: Fortress of shadows , ma tak dobre screeny , że chciałbym to kupić

Noita , ale przepraszam "to co jest na screenach, co to jest wogole ? o czym jest ta gra ?

Dark Envoy , wygląda dobrze, ale 

mam takie pytanie

"czy wy , przechodzicie gry ? czemu nie ma solucji ? nie ma opisu gry. 

nikt nic nie wie. 

 

Surge 2 "gra wygląda ciekawie, ale - o czym wogóle ta gra jest ?

Stygian : Reign of the old ones  - ktoś wogole przeszedł tą grę ? to przygodówka tak ?

 

zero konkretów, zero opisu 

https://www.google.com/search?q=awaken+realms&sxsrf=ACYBGNTxv1lvDP32RO7GsOFBhI1QT1aXQA:1573903148646&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjpx9eQzu7lAhUClIsKHWEZBegQ_AUIEigB&cshid=1573903254498636&biw=1426&bih=685

 

Hahaha, świetny żart

same figurki z warhammera

"słoik z napisem : Warhammer" już dawno się potłukł. wszyscy wiedzą "że , nie było warto. ani znać tej gry , ani w to grać

dowiedli tego fani

 

 

fenomen gier planszowych, czy też strategicznych jest taki "że wszyscy je znają"

nawet jeśli ktoś nie grał w warhammera, to ma na ten temat opinię. 

nawet jeśli ktoś "w życiu nie widział warhammera na oczy - to ma opinię"

 

pierwsza gra Richarda Garfielda , twórcy Magic the gathering, to była "kartonowa plansza" i kartonowe elementy. 

 

Robo Rally

"poziom komplikacji i prostota muszą się jakoś równoważyć"

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w kropce anderton, bo Twoje posty są tak nieuczesane, że myślałem cały czas, że jesteś po prostu jakimś botem wrzucającym poszatkowane, wyrwane z kontekstu zdania. No, ale skoro odnosisz się konkretnie do zawartości numeru, to założę (ostrożnie), że jednak jesteś czytelnikiem, i odpowiem Ci na pytanie dotyczące mojej recenzji Stygiana. Czy przeszedłem? Tak. Czy to przygodówka? Nie, przynajmniej w klasycznym rozumieniu tego słowa. A na brak konkretów i opisu gatunku, odpowiem cytatem z samej recenzji. Trzecie zdanie w trzecim akapicie (licząc od leadu): "Horror RPG, mocno inspirowany pierwszymi odsłonami serii Fallout, z taktycznym systemem walk, no i przede wszystkim pełen nawiązań do twórczości H.P. Lovecrafta." Wydaje mi się, że to całkiem zgrabne przyporządkowanie gry do gatunku. Innymi słowy - chyba czytałeś nieuważnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...