Skocz do zawartości
konio52

Rozwiązany: dysk ssd, zasilacz, nowa obudowa

Polecane posty

Witam. Przyszedł czas na upgrade mojego pc.

Do kupienia jest:

2 dyski ssd - jeden pod windows, drugi na gry

nowy zasilacz, i tutaj chciałbym coś dobrego z zapasem mocy, za równe dwa tygodnie zamawiam geforce 1660, i zastanawiam się czy braćź 600 czy 650W? reszta moich podzespolow to ryzen 2600 i 12 gb ram ( po nowym roku przesiadka na 16 i wysokie taktowanie dla ryzenka )

przewiewna obudowa, z kilkoma wiatraczkami w środku

budżet 1000 zł.

Troszkę przeglądając produkty w X-kom stworzyłem sobie listę, dodałem do niej najlepiej oceniane, interesujące mnie części, jednak nie jestem pewien czy dadzą one radę? szczególnie chodzi mi o dyski ssd ( dobre opinie, ale i też bardzo tanie ), no i zasilacz. Może jakiś ekspert poleci coś lepszego w tej cenie? 

Mój model płyty głównej to b450 bazooka

https://www.x-kom.pl/lista/t1h9bzhfe

Chciałbym złożyć zamówienie w środe-czwartek. Zakupy tylko w X-kom.

Edytowano przez konio52
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozdrabniałbym się tak z dyskami i wziął jeden wydajniejszy dysk M.2 NVMe - PNY CS3030 1TB. Poza tym, wziąłbym lepszy zasilacz (SPC Supremo L2 550W) i zmienił obudowę (SG1 TG).

1 godzinę temu, konio52 napisał:

...za równe dwa tygodnie zamawiam geforce 1660, i zastanawiam się czy braćź 600 czy 650W?

Przyzwoity zasilacz 400W by wystarczył, ale lepiej mieć jakiś zapas mocy na przyszłość. Do czasu zakupu pojawi się już pewnie karta GTX 1660 Super, która może być lepszą opcją. Można też pomyśleć o używanej GTX 1070.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź. Co do dysków, czy nie lepiej oddzielić windowsa? na hdd po prostu mi zamula niemiłosiernie, a windows ładuje sie 20 sekund, pomimo skanowania i usuwania brudów.  Tak czy siak lista zmieniona, w takim razie zamawiam w środę :)  

 

A w sprawie karty, nawet nie wiedziałem, ale pewnie będzie droższa o kilka stówek? więc odpada na ten moment. Tutaj tylko kwestia czy brać 1660 czy o 200 zł droższe 1660 TI. Nie ukrywam że te 200zł robi na ten moment u mnie sporą różnicę. 

Jeszcze pytanko mam, bo przy okazji zamawiania karty, chciałbym też kupić lepsze chłodzenie do ryzen 2600, coś dobrego ale niedrogiego? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma potrzeby, by na system mieć oddzielny dysk.

GTX 1660 Super ma zaoferować wydajność między GTX 1660 a 1660 Ti, więc cena też będzie z tego przedziału. Można na allegro poszukać karty. Czasem trafi się jakaś fajna oferta: https://allegro.pl/oferta/kfa2-geforce-gtx-1660-ti-1-click-oc-6gb-krakow-8599549720

 

Co do chłodzenia, to możesz kupić SPC Fera 3 lub Fortisa 3. Fortisem można schłodzić 8 rdzeni, jeśli kiedyś zrobisz upgrade.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, konio52 napisał:

Dzięki za szybką odpowiedź. Co do dysków, czy nie lepiej oddzielić windowsa?

Płyty główne mają zazwyczaj jeden slot M.2, więc drugi dysk musiałbyś wziąć pod wolniejszy interfejs SATA. Tak jak pisze Bull3t - lepiej wziąć jeden duży dysk.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Bull3t napisał:

Wentylator 3-pin można podłączyć do złącza 4-pin.

Gdy będzie brakować złącz na płycie, można kupić rozdzielacz do złącza na płycie lub do molexa. Można też kupić coś takiego: https://www.morele.net/thermaltake-kontroler-wentylatorow-ac-023-an1nan-a1-820294/

Mam wejścia sysfan 1 i 2 wolne z 4 stykami, bedzie to? Problem nr2. Wejście pci_e3 obok karty jest na „płaska” końcówkę, od zasilacza idzie kabel z 8 wejściami na styki. Nijak to ze sobą nie współgra bo i nie ma prawa sie wpiąć.  Jakieś przejściówki bez konieczności zamawiania przez internet?  To jest chyba konieczne do podpięcia aby komputer ruszył jak dobrze myśle? Jak głupi przy demontażu poprzedniej budy nie popatrzyłem gdzie co idzie i jak...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to są te wejścia dla wentylatorów.

17 minut temu, konio52 napisał:

Wejście pci_e3 obok karty jest na „płaska” końcówkę, od zasilacza idzie kabel z 8 wejściami na styki.

W to złącze można zamontować np. kartę dźwiękową. Nie podłącza się do niego żadnej wtyczki od zasilacza.

Co Ty chcesz w ogóle podłączyć? Jeśli chcesz zasilić kartę, to wtyczkę od zasilacza podłącza się do karty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko gra. Wszystko co trzeba było podłączyłem dobrze i komputer ruszył. Naprawdę system startuje w 3 sekundy, super jest ten dysk. Z tą kartą to rzeczywiście jaja były a ja spanikowałem niepotrzebnie, ale jak już pisałem, nie popatrzyłem tylko odłączałem jak szło z poprzedniej budy i wyciągałem wszystko :D Oba wiatraczki też chodzą. Temat można zamknąć, dzięki za pomoc. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...