Skocz do zawartości
Gość kabura

Far Cry (seria)

Polecane posty

Jak myślicie, uda mi się uruchomić FC4 na średnich detalach na takim sprzęcie?

AMD FX 4100 @3,60

GeForce GTX 550 Ti 1 GB

8 GB RAM-u DDR3

Tak, wiem że jest od tego oddzielny temat, ale nie chodzi mi o to czy gra ruszy (tego jestem pewien), a na jakich detalach ją odpalę według Was. Zawsze warto wiedzieć czego się spodziewać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff, to dobrze, bo obawiałem się obniżania do jakichś minimalnych i nie ujrzenia absolutnie żadnych bajeranckich wodotrysków :P Do tej pory jedyną grą która mnie zmusiła do zmniejszenia detali do średnich, był Crysis 3. Jeśli FC4 na średnich będzie wyglądał porównywalnie do dzieła Cryteka, będzie nieźle ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam trick podany przez @Sonne stronę wcześniej. Na mojej konfiguracji (4 GB RAM, i5-4430 3,00 Ghz, GTX 660 2GB) przy pierwszym uruchomieniu nie dało się grać po ustawieniu tekstur na wysokie... Po zastosowaniu się do zmiany w configu wszystko śmiga na Ultra, łącznie z tymi bajerami od Nvidi (poza tą mgłą, ale ją wyłączyłem bo chyba bardziej przeszkadza niż upiększa grę). Jedynie co to antialiasing mam ustawiony na którymś z podstawowych i rozdzielczość 1554x874, na takich detalach cały czas wyciągam gdzieś 40 fps, bez problemów z mikro - ścięciami (czasami zdarzają się jeszcze jakieś lekkie przycięcia ale nieregularnie i raczej rzadko), z czego jestem bardzo zadowolony gdyż wcześniej nie myślałem, że na takim sprzęcie uda mi się zagrać chociażby na wysokich detalach. No a co tu dopiero mówić o ultra smile_prosty.gif Wielkie dzięki!

Edytowano przez Zmcss
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sobie w miarę spokojnie grałem, na domyślnych (co prawda trochę się czasem cienie zachowywały - takie jakby lekkie mżenie na obiektach) ale ogólnie super fajnie. Do pierwszego wybuchu gry.

Mimo częstego zapisywania, gra cofnęła mnie o dobrą godzinę, najwyraźniej nadpisując uszkodzony sejw wersją z chmury...

Potem przez kolejne dwa dni było w miarę nieźle - zwiedziłem spory kawałek świata aż mi się rypła pod koniec jakiejś misji - i została w stanie permanentnego autosejwa...

Tak właśnie - nie da się zapisać ręcznie bo pojawia się komunikat, że autozapis jest w toku sad_prosty.gif A do tego gra się zwyczajnie zawiesza przy byle okazji, w której normalnie pojawiał się autozapis...

Trochę pogrzebałem w pliku profilu i wyłączyłem automatyczny zapis - dzięki czemu mogę sobie w miarę spokojnie "grać" - ale bez jakiejkolwiek możliwości zapisania postępów...

Gdyby nie to pewnie bym już ukończył confused_prosty2.gif Bo w międzyczasie zdobyłem już ze 2 fortece, kupę wież radiowych, rozbudowałem ekwipunek niemal na max, itd. - ale to w sumie sztuka dla sztuki...

A, i podczas z któregoś wcześniejszych wybuchów utraciłem położenia celów misji - ktoś mi coś tam zlecał, gdzieś miałem iść ale potem nic - ani zleceniodawca nie jest ponownie dostępny, ani znacznika - ani nawet gra nie posiada listy zadań by je anulować / restartować... Grrr...

Nic o podobnych babolach nie znalazłem... Ale może nie szukałem tam gdzie trzeba... A, przy okazji - orientujecie się gdzie można sprawdzić wersję gry? Bo niby były już 3 patche a nie zauważyłem by Uplay coś mi aktualizował...

Edit: Aha, próbowałem też wystartować grę od nowa, ale nawet po zakończeniu prologu zapis nie był dostępny. A po ubiciu gry i tak mi wczytało ten poprzedni - pewnie znowu z chmury... Nawet nie wiem gdzie on trzyma te pliki z sejwami - może bym je ręcznie wyrżnął i tyle? Ale ani w folderze gry ani w Moich Grach tego nie ma...

Edytowano przez LiOx
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mają te FarCray problemy z zapisami. Kupiłem Blood Dragon i też nie ukończyłem przez bugi z zapisami. Po wyłączeniu gry za każdym razem rozpoczynała się od nowa i żaden sposób z internetu nie działał.

Tak więc, to jest coś ewidentnie w kompatybilności pomiędzy grą a Uplay.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam zbugowaną grę. Za każdym razem jak zaliczę mistrza strażnic to gra po zdecydowanie zbyt długim ładowaniu spawnuje mnie w bugniętej grze - jest wszystko oprócz mnie i aktualnej mapy, jestem po prostu w jakimś outerworldzie gdzie górna część ekranu jest szara a dolna czarna. Nie mogę nic z tym zrobić i za każdym razem jak zaliczę mistrza to po prostu muszę wychodzić do menu i ładować grę od nowa

Anyway...dlaczego tu nie ma normalnego multiplayera ? Liczyłem na konkretną rozwałkę (jak w FC2) a tu widzę że tylko jakieś 3 tryby gdzie gra się 5na5. Że tak powiem - żal.pl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero zacząłem przygodę z FC4 (przeszedłem prolog) i jestem pod wielkim wrażeniem oprawy graficznej ;] Wszystko wygląda naprawdę realistyczne i w dodatku śmiga na najwyższych detalach. Vas 2.0 wydaje się równie szalony i nieobliczalny jak poprzednik. Gra chodzi płynnie w 60 FPSach co jest miłym zaskoczeniem patrząc na to jak słabo zoptymalizowane są nowe gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha, udało mi się wczoraj naprawic FC4.

1. Na wszelki wypadek odinstalowałem grę całkowicie i zainstalowałem ponownie. (Ta, wiem - ponad godzina na ponowne zassanie ponad 30GB, ale dzięki temu U-Play od razu zainstalował ją w wersji spatchowanej do 1.3.0)

2. Sejwy znajdują się w miejscu bardzo intuicyjnym: programFiles (x86)/Uplay/Uplay Launcher/saves/420.

3. Powinny być pliki typu save1, save2 itd. Prawidłowy sejw ma około 55Kb,

4. U-Play ściąga pliki z chmury za każdym razem tuż przed startem gry - jeżeli wcześniej zassał tam jakieś uszkodzone to grać się nie da.

5. Dlatego trzeba obserwować ten folder - najpierw usunąć wszystko, potem tuż po wciśnięciu "graj" usunąć wszystkie sejwy o bezsensownych wielkościach np. 1kb - szybko, zanim gra odpali, bo wówczas je przejmuje i nie da się ich usunąć.

6. Ja na wszelki wypadek teoretycznie autosejw wyłączyłem w profilu.

7. Gra teraz już działa normalnie.

Faktycznie mi się też dokumentnie rozwaliło tuż po rozegraniu "Mistrza Strażnic"... Chociaż i wcześniej jak mi kilka razy gra się wywaliła to uszkodzone aktualne sejwy Uplay nadpisywał tymi z chmury - cofając mnie po 1-3 godziny, grrr...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam następujący problem w czwórce: Kiedy chcę wejść w mapę, zamiast niej pojawia się po prostu czerń, tło menu. Mapy jako takiej nie widzę, jest tylko minimapa w rogu podczas rozgrywki. Wszystkie inne menusy (crafting, skille itd.) działają bez zarzutu, ale z jakiegoś powodu nie ma tej cholernej mapy. Czy ktoś się spotkał z takim problemem?

Edytowano przez Ex95
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ex95 - ja mam coś takiego po zaliczeniu Mistrza Strażnic - spawnuje mnie z powrotem w posterunku ale jedyne co widzę to szaro-czarny ekran i minimapę. Menusy działają. Muszę wyjść do menu głównego i odpalić z powrotem grę żeby zaskoczyło

Swoją drogą właśnie zrobiłem Mistrza Strażnic ale w Twierdzy i mi się taki bug nie zrobił. Nie wiem czy to dlatego że jest to twierdza czy po prostu patch którego dzisiaj zassałem naprawił ten bug

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zawiodłem się, nowa część jest tak samo miodna jak Trójka. Uwielbiam tę serię ;) Poprawili nieco AI wrogów, bo teraz jak ostrzeliwuję ich obóz ze snajperki to łatwiej mnie namierzają. Zwierzaki też się zrobiły takie bardziej agresywne, zwłaszcza orły, które potrafią narobić kłopotów.

Jazda na słoniu jest świetna. Czasami jak się palnie kogoś trąbą to leci dobrych kilka metrów. ;) Graficznie gra jakoś nie powala, ot lekko upiększona Trójka. Strach się bać co będzie za 3 lata, jak "nowoczesne konsole" już teraz nie wyrabiają z grafiką. Ciekaw jestem czy producenci zrobią aż takie rozwarstwienie szat graficznych na poszczególnych platformach, czy będą trzymali się jednego schematu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Soone: Dzięki wielkie za podanie tricku ze zmianą wartości w pliku. Teraz gra śmiga mi na ultra ustawieniach bez jakichkolwiek przycięć. Gra jest jak dla mnie mega klimatyczna i jeszcze bardziej rozbudowana względem trójki. Dużo fajnych zadań pobocznych i głównych, ciekawe postacie (Nawiedzony kaznodzieja Longinus rządzi) i kozacki mordor przy użyciu słonia :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wezyr

Gra nie działa ci teraz tak naprawdę na ultra, modyfikacja tej wartości powoduje obniżenie jakości tekstur, nie jest to jakaś ogromna różnica ale jednak niektóre elementy wyglądają gorzej.

Jednak dla osób mających problemy z płynnością jest to jakaś alternatywa.

Sam miałem szczęście bo wszystkie techniczne problemy mnie ominęły i gra śmiga w stałych 60FPS, przy maksymalnych ustawieniach. Za mną już 11 godzin gry i dopiero 30% postępów w grze, czyli naprawdę dobrze bo czeka mnie jeszcze około 20 godzin grania :D

Jestem pod wrażeniem, że udało się twórcom stworzyć tak wiarygodny i ładny świat, początkowo myślałem, że Kyrat to prawdziwe państwo xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modyfikacja pozwala na wyłączenie mipmappingu. Od tej techniki zależy jakość tekstur wyświetlanych w dalszych odległościach, nie zmniejsza jakości tekstur w ich nominalnej rozdzielczości (skalowanie tekstur zmniejsza wtedy występujące na nich zakłócenia). Mipmapping jest implementowany sprzętowo na kartach graficznych, jego wadą jest zwiększenie wymagań pamięciowych o jakieś 33%. Dlatego też wyłączenie tej opcji powoduje wzrost wydajności w FC 4. A i owszem, spadek jakościowy nie jest jakoś specjalnie zauważalny wink_prosty.gif.

Polecam szczególnie wyłączenie akceleracji myszy, bo to znacznie uprzyjemnia celowanie. Jeśli nie zadziała modyfikacja pliku GamerProfile.xml, to pozostaje rozpakowanie pliku patch.dat i wymuszenie ustawień. Tutki dostępne w sieci smile_prosty.gif Do tej pory zastanawiam się dlaczego Ubi nie zaimplementowało w patchu możliwości zmiany tych ustawień...

Edytowano przez Sonne
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...