Jump to content
Guest kabura

Far Cry (seria)

Recommended Posts

Też macie na multi bug z tym, że lvle broni się nie zapisują ? Dokładnie ak-47 ? Kolejny bug na multi była migracja hosta, trwała bardzo długo wiec stwierdziłem, że wyjdę okazało eis ze nie mogę po kliknięciu wyjście nic się nie działo jedyne wyjście to ctrl alt del. Kolejna rzecz na multi, początek meczu zginąłem bo ktoś mnie zabił Na następnym spawnie od razu leżałem na ziemi i jedyne wyjście to klikanie E i tak w nieskończoność co każda śmierć to samo. Następnie coś się zrobiło i miałem cały czas biały ekran i było słychać dialogi z multi i nic nie mogłem zrobić nawet ESC nie działało. Kolejna rzecz na singlu, cofnęło mi ulepszenia kilku rzeczy nie wiadomo dlaczego :( . To chyba wszystko.

Ja jestem pozytywnie zaskoczony. GF GTX 560 Ti, procek i5 2500, 4 GB RAM, a gra śmiga płynnie na wysokich ustawieniach w DX11 :P A się bałem, czytając opinie o optymalizacji... Wygląda fenomenalnie.

Ogólnie gra jest świetna. Jest co robić, polowanie jest fajne i ma sens (nie jak w AC III), każde odbijanie kolejnego outpostu to inne przeżycie, nie jest za łatwo, świetne połączenie tego co najlepsze w sandboxach z naprawdę dobrą mechaniką shooterową. No i postacie i fabuła też bardzo fajnie wykreowane.

Ja jestem pozytywnie zaskoczony. GF GTX 560 Ti, procek i5 2500, 4 GB RAM, a gra śmiga płynnie na wysokich ustawieniach w DX11 :P A się bałem, czytając opinie o optymalizacji... Wygląda fenomenalnie.

Mam bardzo podobny sprzęt do Twojego, a musiałem wyłączyć DX11 aby gra chodziłą w 60 FPS... Ile masz klatek?

Nie wiem tongue_prosty.gif Nie obchodzi mnie liczba klatek - obchodzi mnie to, że gra działa płynnie. Skoro nie zauważam przycinek, to na pewno jest to powyżej 30 FPS-ów. Następnym razem włączę z FRAPsem, to napiszę.

Edit: Poniżej 60 nie spada.

Edited by ZdeniO

Według mnie, mocny kandydat do gry roku. Nie grałem w jeszcze kilka pozycji, ale to co zobaczyłem przechodząc 7% fabuły w trzecim Far Cry'aju robi ogromne wrażenie. Duży, otwarty świat czekający na naszą eksplorację. Dość wysoki poziom trudności, tak jak lubię. Multum radości z jazdy samochodem, lataniem lotnią czy nawet zwykłym chodzeniem po buszu. Odbijanie posterunków, zadania poboczne i crafting jest bardzo ciekawym urozmaiceniem rozgrywki. Główna fabuła też, moim zdaniem, ciekawa i wciągająca. Gra bardzo czasochłonna dla graczy chcących zajrzeć w każdy kąt, a nie tylko odkrywanie kolejnych kroków fabuły. Piękny krajobraz, którym można się przez długi czas zachwycać i podziwiać. Dużo przeciwników i ich różnorodność. Zaczynając na bandytach-snajperach, kończąc na panach dżungli - tygrysach. Dużo rodzajów broni, od pistoletów poprzez karabiny szturmowe aż po miotacze ognia. Ja osobiście używam tylko broni bandytów - amunicji jest zawsze pod dostatkiem. Tak dużo wrażeń nie wywołała u mnie żadna gra w tym roku. 7% które widziałem zasługuje na wysoką ocenę. Chodząca bardzo płynnie produkcja na pewno zakwalifikuje się w pierwszej trójce gier obecnego roku.

P.S. Nakręciłem film dotyczący jedynego błędu jaki tu znalazłem. Jest dość ciekawy i ... magiczny. Po zakończeniu obrabiania wrzucę go na portal YouTube, czego świadkiem będzie link, który tu w niedalekiej przyszłości wrzucę.

FarCry 3 słusznie nazwany "Skyrimem z ołowiem" (czy coś w ten deseń) Pojawił się pod koniec roku i pozamiata(ł). Nie można się oderwać, Nie ma to jak poszczuć strażników "koteckiem który przedawkował sterydy" :D

U mnie chodzi wszystko płynnie na Ultra (domyślnie). Boję się tylko, żeby dymu z kompa nie było :D

I mam pytanie: Jaką Metodę SSAO mam ustawić?

Też macie na multi bug z tym, że lvle broni się nie zapisują ? Dokładnie ak-47 ? ....

Yep, tylko nie wiem czy AK-47 tylko tak ma ;/ Ogólnie rzecz ujmując MP ściąga grę jako całokształt na dno ;/

@Edytor Map

Z uwagi że oficjalne mapy się są aż takie ciekawe robię coś takiego FC3Editor%202012-12-02%2018-29-07-25.jpg prostszy layout pozwala łatwiej zrozumieć mapę nawet dla początkującego i rozgrywka jest bardziej dynamiczna. Wkurza mnie w oficjanlych mapach że niektóre są po prostu bezsensu zamotane i biegasz jak kurczak bez głowy o.O

Masz geforce

I mam pytanie: Jaką Metodę SSAO mam ustawić?

Masz Geforce'a z tego co widzę w opisie, więc wskazane by było HBAO, bynajmniej tak wyczytałem na jednym z for FC3.

Mam za sobą kilkanaście godzin gry i tak w sumie to dobrze nie zacząłem wątku głównego, jestem tuż po misji z

podpalaniem pola marychy

Swoją drogą miałem niezłą bekę jak w głośnikach zrobiło się...nastrojowo wink_prosty.gif

No ale wracając, cały czas praktycznie jeżdżę zbieram skóry, ulepszam ekwipunek i odbijam ekwipunek, już o mini gierkach jak rzucanie nożami czy wyścigi nie wspomnę. Gra ma sporo ze swojej poprzedniczki, ale jednocześnie naprawia sporo jej błędów, wrogowie się nie respawnują w takiej częstotliwości, dodali zwierzęta(na sawannie zero zwierząt?!) no i nie ma tej przeklętej malarii która do dziś potrafi mi się przyśnić. Na trailerze widziałem jak Jason trzymał fiolkę, już myślałem że znów wymyślą jakiegoś odciągacza-przedłużacza.

Jedyne co mi się nie spodobało, ale to w sumie szczegół, to to że teren który podpalimy powinien być trochę bardziej zdewastowany, a nie czarniejsze podłoże i przyciemniona zieleń, panowie mamy 2012 rok, można było wymyślić jakieś walące się drzewa...

Czuję po kościach że to będzie gra roku, w singlu nie ma większych wad, wypadła lepiej niż się spodziewałem, tylko ten Uplay oraz zamieszanie z multi confused_prosty.gif, no nic zobaczymy jak to będzie.

Ah zapomniałem wspomnieć o Edytorze, fajnie że dodali SI, wkońcu można się pobawić, i nasłać na biednych piratów hordę niedźwiadków.

Edited by Buranchi
  • Upvote 1

Far Cry 2 mnie urzekł. Jedna z najlepszych gier w które miałem okazję pyknąć. Swoboda była na 10/10. Fakt faktem było też kilka denerwujących rzeczy, jak np te znienawidzone przez wszystkich respawny na posterunkach. Co do malarii to mi nie przeszkadzała. Zacinanie się broni - mistrzostwo, aczkolwiek mogli tutaj dorobić więcej animacji ;)

Ponadto podobała mi się też fabuła. Tzn "wojna w afrykańskim państewku" jest dosyć popularnym motywem dla gier, filmów, książek itd. Ale mimo wszystko - była git. Ciekawie prowadzona, ciekawe zadania, ciekawe postacie.

A teraz dwa pytania o Far Cry 3

1) Jak to jest z Win XP ?

Pogrzebałem i wyczytałem że Far Cry 3 ma wsparcie dla DX'a 9 i chodzi na XP'ku

Potwierdzi ktoś?

2) Jak z pamięcią ?

Mam 2 giga RAMu które bez problemu wystarczały mi do tej pory do gier. Chociaż po Borderlands 2 już widziałem że przydałaby się dodatkowa kość.

Tak czy siak - Far Cry 2 chodził bez problemu na tej dwójce wraz z Athlonem X2 6000+ i GF'em 9600 GT 512mb w Full HD z średnimi detalami (niektóre były podbite). Czy w takim przypadku dwa giga ramu wystarczy na trzecią część ? (co do reszty bebechów to jestem pewien bo wymieniłem procka na Phenoma II X4 965 i kartę na Radka 7750 1gb)

Z tego co widzę to FC3 też chodzi na Diunie więc na chłopski rozum nawet jak podbili silnik to pamięci powinno styknąć

@KafarPL

Ad.1 A grom go wie czy to prawda, aczkolwiek na DX9 faktycznie FC3 chodzi.

Ad.2 Eee.... 2gb ramu to na obecne czasy jest sporo poniżej standardu. FC3 to gra na najbardziej wymagającym silniku graficznym z bogatym otwartym światem, siadanie do tej gry bez min. 4gb wysoko taktowanego ramu nie ma nawet sensu. Ba! Zalecane jest raczej 8GB jeżeli chcemy gra na jakichś sensownych ustawieniach aby gra nam przynajmniej wyglądała.

@Altair25

Wystarczy, 4 rdzenie wysoko taktowane są wskazane jeżeli ktoś chce katować tą grę na Ultra z DX11 itd.

Edited by KewL

U mnie zapewne ram robi złą robotę, mam tylko 2gb i czasami jak za szybko jadę to czuję spadki płynności, na pewno nie takie żeby nie dało się grać. Średnio w grze mam 30 40fps gram na wysokich ustawieniach zmieszanych z ultra, jeśli komuś to naświetli sytuację to mogę podać specyfikację.

ddr3 2gb RAM, Radeon 6870 AMD Phenom x4 810 2,6GHz, czyli jak widać szału nie ma. Jak składałem komputer hmm 2009? ddr3 były jeszcze dosyć drogie a nad czymś trzeba było zaoszczędzić, potem karta się sfajczyła i rok temu kupiłem tą wyżej. Zatem znów bez ramu.

Co do malarii to mi nie przeszkadzała.

To jesteś chyba pierwszym którego widzę, to cholerstwo się wlokło i wlokło...aaaa nie ważne.

Jeśli kt kolwiek ma wątpliwości, czy kupić warto kupić FC3, to szczerze mówie: TAK! Po Maksymalnie nudnym FC2 dostaliśmy naprawdę epicką giere, w której zawsze jest co robić. Sam osobiście misji fabularnych nie robie za często (odbijam posterunki, poluje itp) i wydaje mi sie, ze czas spędzony nawet na takie pierdoły będe wspominał dobrze. Jedyne co według mnie mogli by dopracować to misje poboczne... bo teraz mamy tylko 2 rodzaje na tych tablicach na posterunkach.

Eee.... 2gb ramu to na obecne czasy jest sporo poniżej standardu. FC3 to gra na najbardziej wymagającym silniku graficznym z bogatym otwartym światem, siadanie do tej gry bez min. 4gb wysoko taktowanego ramu nie ma nawet sensu. Ba! Zalecane jest raczej 8GB jeżeli chcemy gra na jakichś sensownych ustawieniach aby gra nam przynajmniej wyglądała.

Dziwne, bo ja posiadam 2GB ramu i gra mi chodzi płynnie na średnich detalach i ładnie wygląda. Myślę, że silnik jest tak dobrze skonstruowany, że FC3 ładnie by wyglądał na minimalnych ustawieniach graficznych.

Far Cry była grą wyjątkową. Grafika budziła podziw. Wspaniałe krajobrazy. Twórcy mieli dobry pomysł, aby pokazać możliwości silnika graficznego- zatoka, dżungla. Pamiętam, jak wiekszośc gry spędzałem na podziwaniu krajobrazów. Stare dobre czasy smile_prosty2.gif

Far Cry 2- gra już mnie tak nie zachwyciła. Nadal była to solidna dawka strzelanki.

Far Cry 3- z chęcia zagram. Kupię sobie ja na święta.

Edited by gr22

Również uważam, że gra ma szanse stać się " Grą roku ". Jak na razie patrzę na różne gameplay'e, i jak widać nawet na słabym konfiguracjach gra chodzi płynnie, po prostu świetna optymalizacja. Producenci gry zrobili dobrą robotę. Na pewno gra niedługo znajdzie się w mojej kolekcji.

Jeśli chodzi o grę roku - zgadzam się, jak na razie FC znajduje się na pierwszym miejscu. Assassin's Creed 3 stracił w moich oczach poprzez dupną optymalizację, w Hitmana nie grałem, więc zostaje Far Cry 3 (myślę jednak czy u mnie nie będzie jednak ten Batman: AC, ale to się zobaczy).

PS. Wielkie gratulacje dla twórców za dobranie aktora podkładającego głos Vaasowi. Jest to jeden z nielicznych psycholi w historii gier, który zrobił na mnie takie wrażenie.

Edited by Devius

Właśnie czytałem że FC3 ma znakomitą optymalizację. Niby fakt że zalecane jest 4 giga ramu, ale skoro dwójka chodziła na dwóch to i trójka powinna ruszyć ;)

Chociaż i tak mam w planach kupno kostki o ile znajdę gdzieś lokalnie w cenie do 120zł

Wracając do tej malarii - no nie wiem, mi się motyw podobał. Np podczas gorącej wymiany ognia - bum: malaria. Jakoś to ożywiało rozgrywkę :) Zdobywanie leku też mnie nie męczyło gdyż zazwyczaj eliminacja grupki przy budynku zajmowała 2 minuty, ba nawet czasami mniej.

Zapomniałem dodać że nie podobały mi się także patrole na drogach. Tzn było ich o wiele wiele za dużo. Człowiek nie mógł sobie spokojnie jechać bo zaraz wyskakiwały mudżyny w jeepach, co skutecznie zmusiło mnie do jazdy obrzeżami.

A z + to jeszcze broń. Z racji że interesuję się ognistymi patykami to modele broni były dla mnie cacy. Wyglądały po prostu pięknie, dźwięki też niczego sobie (aczkolwiek dźwięk USAS mi jakoś nie pasował). Faworyci w modelach to: Desert Eagle, HK G3 oraz Springfield 1903.

Cóż, pozostaje mi czekać aż dorwę się do FC3...i zacznę zachwycać modelami broni (bo z tego co widziałem na filmikach to też nieźle są zrobione)

Obejrzałem sobie filmik ostatnio ten 10 minutowy co był z okazji premiery. Muszę powiedzieć, że strasznie mi się gra z punktu widzenia oglądającego spodobała. Naprawdę jest to coś, w co bym sobie z przyjemnością zagrał. Jednak jest pewien mankament. Mój sprzęt może nie podołać tej grze na najniższych ustawieniach. Jest co by tu mówić, bardzo słaby. Co prawda widziałem filmiki i niby na takiej karcie gra działa bez większych zacięć, to jednak jeszcze trochę poczekam z ewentualnym zakupem. Słowa o bardzo dobrej optymalizacji jednak napawają mnie leciutkim optymizmem. No i najważniejsze, nawet chyba na pudełku jest napisane, że działa na Win XP.