Skocz do zawartości

Far Cry (seria)


Gość kabura

Polecane posty

Zgadzam się, niech tylko nie będzie wkurzającego szybkiego respawnu przeciwników na posterunkach/ i patroli samochodowych. No i przy takim dużym terenie to dużo gęstsza sieć autobusowa by się przydała bo już w 2 fatalnie długo i nudno się podróżowało przez to, że przystanków było tak mało.

I chyba dobrym pomysłem było by dodanie patroli poruszających się w terenie otwartym bo w dwójce bieganie po lasach było nudne bo wiadomo było, że wróg będzie tylko na drodze w samochodzie/na posterunku/ lub w miejscu misji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze to wyjdzie. Otwartość świata, ale znowu bardzo duża liniowość gry?
Czemu miałoby nie wyjść? ;) Nie zapominajmy, że w końcu jedynka bazowała na takim modelu, bo może i teren nie miał niewidzialnych ścian (a przynajmniej nie pamiętam takowych ;]), ale rozgrywka była liniowa i był tylko główny - skądinąd nawet fajny - wątek do przejścia. Jak w trójce dopieszczą to wszelkiej maści pobocznymi znajdźkami, misjami ratunkowymi itd. to czemu nie? ^_^
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłem najpierw Far Cry 2, teraz niedawno zabrałem się za pierwszą część. Obie gry jak na razie mi się podobały. Jedynka kiedy tylko odpaliłem, nie wiem czemu ale odrzuciła mnie. Jednak teraz do niej powróciłem i jest spoko. Dwójka moim zdaniem nie była aż taka tragiczna. Denerwowały mnie jedynie posterunki i dzielni wojacy, którzy odradzali się bardzo szybko. Ja sam bardzo wciągnąłem się w klimat Afryki :cool:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dla mnie najlepszy w FC2 był edytor :) spędziłem przy nim chyba 2x wiecej czasu niż przy grze. Szkoda tylko że kiepskie, zbugowane multi sprawiało że robienie map było super ale granie na nich już nie :/

Jeśli w FC3 będzie podobny edytor + lepsze multi to twórcy mają moją kasę. W pierwszego far cry grałem do pojawienia się potworów, potem gra całkowicie mnie odrzuciła. Tryb single w FC2 był wkurzający ale miał swój klimat i grało się całkiem przyjemnie.

Edytowano przez dragonrider01
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FC 1 był miliard razy lepszy od nudnawej dwójki. Pamiętam jeszcze jak miałem premierówkę i nie chciał mi pójść na moim złomie. Wymieniłem kartę i od razu wsiąkłem do tego barwnego świata. Żadna gra nie zrobiła na mnie takiego wrażenia. Nawet Crysis się chowa. W Far Kraju nawet nie dopatrzyłem się jakichś minusów, dla mnie gra warta jest najwyższej oceny :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Orientujecie się czy w wersji pc jest możliwość ustawienia kompasu, zamiast nawigacji ( lub ściągnięcia takiego moda )? Grałem na PS3 i szczerze mówiąc jestem w grze zakochany do tego stopnia, że muszę ją mieć także na pieca :cool: O kompasie wypowiadali się chyba twórcy, stwierdzili, że gracze sobie nie radzili, więc sprawę uproscili :dry:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznaję się że w pierwszego Far Cry'a nie grałem (staje na baczność i przygotowuje się na ukamieniowanie) ale dwójka była...fajna.

Lubię tego typu Afrykańskie klimaty, a tutaj to gra bije cię klimatem po głowie deską.

I to IMO chyba jedyna gra w którą grałem gdzie jak strzelam z Eagle'a to czuje się jakbym strzelał z Eagle'a, jak strzelam ze Springfield'a to czuję że strzelam ze Springfield'a itp...

No i oczywiście wiadome błędy czyli Si, długie wycieczki samochodowe et cetera...

Nie zmienia to faktu że FC2 bardzo mnie się podobał, ale jakoś nie czekam na FC3...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak kolega u góry,w jedynke nie grałem więc nie moge nic powiedzieć na jej temat,dwójka mi sie podobała ale trohę denerwowało mnie to że trzeba jeździć z misji do misji na drugi koniec mapy,brakowało mi drapieżników w dwójce,trójka zapowiada się ciekawie,podobnie jak jedynka jest rozgrywana w tropikach,a zamiast mutantów z jedynki,bedzie tam jakiś psychopata

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obie części Far Cry ukończyłem i obie bardzo mi się podobały, więc na trójkę czekam z otwartymi ramionami. Po przeczytaniu pierwszych zapowiedzi jestem spokojny co do jakości gry. Szkoda tylko, że znowu będziemy przemierzać wyspę. Afryka z FC 2 była fajnym tchnieniem oryginalności w sprawie miejsca akcji, a teraz znowu wyspa :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Jedynka zachwycała grafą, przeszedłem nawet dwa razy chociaż pierwsza polonizacja to totalne dno. Dwójka to nudy, nudy i jeszcze raz zieeeeeeew. Mam to ze dwa lata na twardzielu i nie mogę się zmusić do przejścia. Nie polecam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się jakoś o wiele bardziej podobała dwójka. Nie to, żeby była dla mnie jakoś szczególnie genialna, po prostu uważam pierwszą część Far Cry'a za najbardziej przecenioną grę w historii. To tylko moje zdanie, ale w dzisiejszych czasach ta gra nie ma nic do zaoferowania, jest nudna i za długa, w dodatku polonizacja jest po prostu okropna. Gdyby nie przełomowa w tamtych czasach grafika i duży, niby-otwarty świat, nikt by już o tej grze nie pamiętał, dla mnie pierwszy Far Cry to taka interaktywna prezentacja silnika graficznego. Tak jak Crysis - najpierw same ochy i achy, a dzisiaj nikt już w to nie gra, bo takie gry błyskawicznie się starzeją.

Z resztą ta otwartość świata w FC to też jest tylko pozorna, bo powiedzmy sobie szczerze - tam idziemy cały czas przed siebie, co najwyżej od czasu do czasu możemy pokombinować nad sposobem dojścia do celu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko moje zdanie, ale w dzisiejszych czasach ta gra nie ma nic do zaoferowania, jest nudna i za długa, w dodatku polonizacja jest po prostu okropna.

Gra jak na tamte czasy jest wręcz przykrótka, przydało by się więcej etapów. Nie rozumiem w ogóle jak gra może być za długa. Nie chcesz, to nie przechodź całej - proste.

A nudna to jest właśnie druga część Far Cry, gdzie wszystkie misje są do siebie podobne.

Polonizacja okropna? A kto Tobie mówi, że masz grać w polską wersję. To nie wina producenta, tylko dystrybutora.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii nudy absolutnie, IMO, nic nie przebije dwójki :D Jechanie pół godziny przez pół mapy najeżonej respawnującymi się w sekundę posterunki, dziesięć minut przy celu gdzie zazwyczaj też robiło się rzeź i z powrotem. Poza tym świat w jedynce był otwarty, gra nie posiadała żadnych bitmap i może teren był otoczony oceanem, ale nadal można było w nim daleko wypłynąć. Jeśli się chciało a całość dobrze pamiętam ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

FC2 nie ma chyba sobie równych w kategorii "Najnudniejsza gra świata" (no, może z wyjątkiem tej gry, w której jeździliśmy autobusem w tę i z powrotem po pustyni). To doskonały przykład, jak z dobrych składowych zrobić, nie ukrywajmy, szajs. Ciągłe ataki patroli dobijają gracza, tak samo jak szybko psujące się pojazdy. Nawet po pominięciu tych niedogodności dostajemy zwyczajny shooter z ładną grafiką. Chciałem przejść tą grę, ale właśnie z tego powodu nie dałem rady...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Coś ostatnio tu ucichło. Czas coś napisać. Far Cry był rewolucją graficzną i nie mam co do tego żadnych zastrzeżeń. Far cry 2. Cóż... Jedni się zagrywali, drudzy znudzili po godzinie gry. Ja zaliczam się do tych drugich. Uważam że gra wykonana została bez pomysłu na siebie. Zero urozmaicenia. Żadnej wciągającej fabuły. Jedynie co może mnie zachwycić to oprawa graficzna i nic pozatym. Mam nadzieję że z tą serią będzie jak z windowsami. Czyli trójeczka znowu okaże się solidną, grywalną grą, bo na miszmasz graficzny już raczej nie ma co liczyć. Większość jest przyzwyczajona do olśniewającej grafiki z Crysisa 2 czy Battlefielda 3. Jedynke zaliczyłem, mam nadzieję że tak samo mi sie będzie grało w trzecią część..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się zaliczam do pierwszej grupy - FC2 mi się podobał i spędziłem sporo czasu grając w niego. Według X-Fire'a ok. 70h. W zasadzie - tylko w singlu, choć może dlatego, że podszedłem do gry... jak do sandboxa. Postawiłem sobie za cel odblokowanie wszystkich możliwych giwer i to udało mi się. Nie skupiałem się zbytnio na "fabule" (chociaż zakończenie było nawet... miłe :P), ale na strzelaniu i polowaniu na diamenty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś ostatnio tu ucichło. Czas coś napisać. Far Cry był rewolucją graficzną i nie mam co do tego żadnych zastrzeżeń. Far cry 2. Cóż... Jedni się zagrywali, drudzy znudzili po godzinie gry. Ja zaliczam się do tych drugich. Uważam że gra wykonana została bez pomysłu na siebie. Zero urozmaicenia. Żadnej wciągającej fabuły. Jedynie co może mnie zachwycić to oprawa graficzna i nic pozatym. Mam nadzieję że z tą serią będzie jak z windowsami.

Far Cry 2 bardzo mi się podobało i to nie tylko świetna grafika i duży teren, ale również te misje były jak dla mnie ciekawe i urozmaicone.

Jedyne co to zakończenie było jakieś dziwne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze chwile w Far Cray były cudowne ( jeszcze gdy walczymy z najemnikami na tropikach ), potem gdy dochodzą te potwory...robi się nieciekawie, może dlatego że nie przepadam za takimi grami gdzie zabijamy potwory z karabinu i snajperki, skradanie się w krzakach, czy podchodzenie do przeciwników od różnych stron, wspaniale się grało, ogólnie gra dobra, wciąga, dla mnie osobiście mankamentem jest to, że wpierw walczymy z najemnikami, a potem z potworami. W drugą część grałem krótko, ale powiem co mnie w niej zachwyciło, duży świat...uwielbiam gdy jest dużo do eksploracji, no i klimat, to w końcu Afryka ! świat jest naprawdę świetnie skonstruowany, i ten ogień...cudo, natomiast z misjami jest gorzej, o ile niektóre dają frajdę ( gdy np. podchodzimy przeciwnika z różnych stron, czy scigamy kogoś ) o tyle w nadmiarze sie nudzą, no i ten respawn, z jednej strony dobrze, bo zawsze jest w kogo posttrzelać, z drugiej zaś, kogoś to może wkurzyć, że oczyścił jakiś posterunek czy bazę, a potem jest zdziwko, kto strzela ?! przecież wszystkich zabiłem !

Trójka zapowiada się nawet nawet, ale na swoim kompie raczej nie zagram.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przeszedłem tylko jedynke. I stwierdzam że ta gra jest świetna. Chyba dzięki miejscu osadzenia akcji, widoki są wręcz niesamowite. :P

No i ten klimat :D

Za to jak doszły te potwory to gra lekko mnie odepchneła ale szybko się zaklimatyzowałem.

Gra zasługuje na najwyższą ocene. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seria bardzo przyjemna, przeszedłem obie gry po kilka razy, jedyny mankament to to, że obie części są ze sobą w ogóle nie związane, gry mogłyby mieć różne tytuły i nikt nie zauważyłby różnicy. Jednak, z wypiekami na twarzy czekam na trzecią część ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Far Cry był jak na swoje czasy wymagającą grą pod względem grafiki, pamiętam, że na tamtejszym sprzęcie ciął mi się strasznie. Cry Engine zawsze wyznaczał nowe standardy co do sprzętu. Co do samej gry powiem, że wyśmienicie mi się w nią grało po prostu dobrze zrobiona gra w którą nawet parę miesięcy temu grałem. Jeśli chodzi o dwójkę to grałem tylko chwilę, nie urzekła mnie. Spodobała mi się tylko pod względem wizualnym, ale tylko poza tym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...