Skocz do zawartości
Gość kabura

Far Cry (seria)

Polecane posty

Zawsze możesz sobie ściągnąć dodatkową mapę do dema. A tak w ogóle gdzieś czytałem, że Far Cry ma ukazać się tylko na DVD (ale nie jestem pewien, bo ostatnio jakaś moda powstała na straszenie - tylko na DVD brrrr) - dlatego też byćmoże Painkiller ma szansę na zostanie najlepszym FPP. Oburzeni posiadacze CD-ROMów zbluzgają na wszystkie możliwe sposoby Far Crya i w ten sposób ww. zaszczytny tytuł przypadnie właśnie Painkillerowi :D. Taaa.

Ta tylko zeby painkiller byl jeszcze tak dobry jak Far Cry :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sn1p3R

Heh. No wiesz każda gierka ma swoje plusy. Np. w Far Cryu nie ma sławetnych już kołków :D, którymi można przybić kolesia do czegokolwiek, a w Painkillerze nie uświadczymy np. M16 (chociaż kto wie :D), ale przecież gry są z różnych hmmmm.. "epok"? Zależy co komu bardziej przypadnie do gustu. Decydować będzie jeszcze w wielu przypadkach to jak dana gra będzie działać na kompach. Oczywiście większa przyjemność płynie z gierki, która działa lepiej...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpie, żeby FC był najlepszym FPP'em, chociaż może być...Moim zdaniem najlepszym będzie UT2004, drugi FC, a na trzecim, jak dobrze pójdzie Painkiller...Oczywiście, jeżeli ostatnie newsy o HL 2 i D3 się sprawdzą, czyli, że nie ujżymy ich w tym roku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Cooler

Ja wam powiem, że FC to bardzo dobra gra ze świetną grafiką, jednak w demie było kilka niedoróbek, które niekoniecznie mogą zostać poprawione w wersji finalnej, więc raczej FC niekoniecznie musi się stać drugim najlepszym FFP-kiem w tym roku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sn1p3R

No w sumie demo ma prawo mieć parę niedoróbek. A sprawa patchy - heh kiedyś to były fajne. Zajmowały 1MB w porywach do 5MB, a teraz...Np. patch do battlefielda z v1.0 do v1.5 - ok 150MB, a z 1.5 do 1.6.19 - 160 MB !!! Masakra. Jak już wydają grę, to powinni wydać produkt GOTOWY.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sn1p3R

Ja też. Mi tam się CHROME w ogóle nie podobał. Nie wiem czemu. Już od pierwszego spojrzenia: NIE TO NIE TO. Natomiast zupełne odczucia są co do far crya. W demko grałem sobie chętnie. Widziałem trailery i sądzę, że będzie ciekawie. Jeszcze jeżeli do tego fajny multi z botami by był to już przesada.

PS: DAJCIE DEMO HL2 !!!!!!!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Twarzerr

mi sie wydaje, ze moze byc niespodzianka i ze to "wielcy" (byc moze) beda musieli sie w jego cieniu schowac. W kazdym razie wydaje mi sie, ze H-L 2 i D3 sa lekko przereklamowane

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tropenhauzer

Wątpię, żeby Far Cry pokonał Dooma III i Half-Life 2. Samo jego demko nie oferuje zbyt wiele zabawy i opcje prowadzenia rozgrywki. Możliwe, że w pełnej wersji będą dostępne lepsze mapki, na których będzie można hasać do woli. A jeśli nie? Wtedy okaże się, że to Far Cry jest przereklamowane (i tak uważam, ale cieszyłbym się, gdyby pełna wersja okazała się bardziej rozbudowana od dema).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm..Pełna wersja FC napewno będzie duużo bardziej rozbudowana od dema(demo to demo :wink: ), ale i tak nie dorówna Wielkiemu Duetowi(I nie chodzi tu o SMG+Mr.Jedi :) ).

Tropenhauzer, z tym opisem to żeś walnął jak łysy warkoczem o kant kuli :P BTW. Powinno być chyb tak: Powiedział niemowa głuchemu, że szczerbaty wygryzł włosy łysemu, ale z tym dzieckiem też jest niezłe :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ale cieszyłbym się, gdyby pełna wersja okazała się bardziej rozbudowana od dema...

A ja bym się cieszył gdyby demo było bardziej rozbudowane od pełnej. No albo chociaż takie samo :P Wybaczcie czepialstwo, ale ta kwestia mnie zniszczyła :D To pewnie przez brak precyzji w wypowiedzi, ale i tak chcę zwrócić uwagę, że chyba jeszcze nie było takiej sytuacji by demi nie było uboższe od full wersji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Zajcew

Powiem szczerze, że nie rozumiem jak mozna powiedzieć, że mapy w FarCry są małe, dają mało możliwości, że powinny być większe i wogóle...

Jak dasz komuś palec to ci odgryzie całą rękę...

Przecież te mapy właśnie są wielkie, dają kilka możliwości ich ukończenia, generalnie są znacznie bardziej nie liniowe niż w masie innych FPSów.

Porównajcie je chociażby do Painkillera, tam cały czas idzie sie na przód, nie da się zboczyć ani na chwile ze scieżki wytyczonej przez twórców.

Taka systuacja ma miejsce w 99% FPSów i FarCry na ich tle wybija się bardzo na plus, jesli chodzi o nieliniowość.

W FarCry MOŻNA "hasać" do woli po mapkach, są ogromne połacie terenu na których nic sie nie dzieje, służą tylko jako tło, a jednak da sie je zwiedzić.

Pod tym kontem FC bardzo mi sie podoba i nie kumam jak można na ten aspekt wybrzydzać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tropenhauzer
Tropenhauzer, z tym opisem to żeś walnął jak łysy warkoczem o kant kuli BTW. Powinno być chyb tak: Powiedział niemowa głuchemu, że szczerbaty wygryzł włosy łysemu, ale z tym dzieckiem też jest niezłe

Czyli chodzi o to, że opis jest w porządku, czy wręcz przeciwnie? ;) Nie wiem jak powinno być (a powinno jakoś być?), pisałem ten opis tylko po to, żeby mieć coś niedorozwiniętego. :)

Powiem szczerze, że nie rozumiem jak mozna powiedzieć, że mapy w FarCry są małe, dają mało możliwości, że powinny być większe i wogóle... Przecież te mapy właśnie są wielkie, dają kilka możliwości ich ukończenia, generalnie są znacznie bardziej nie liniowe niż w masie innych FPSów. W FarCry MOŻNA "hasać" do woli po mapkach, są ogromne połacie terenu na których nic sie nie dzieje, służą tylko jako tło, a jednak da sie je zwiedzić.

Ale porównując mapkę z dema Far Cry z mapką z dema Chrome, da się zauważyć sporą różnicę. W Far Cry nie można wejść na każdą górkę, na szczyt wyspy prowadzą jedynie dwie ścieżki. Jeśli spróbuje się opłynąć wyspę dookoła, to okaże się, że jest to niemożliwe. Natychmiast się ginie od strzałów z helikoptera, który nagle wystartował z wysepki obok. Dlatego właśnie narzekam na zbyt małą "otwartość terenu".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Far Cry nie można wejść na każdą górkę, na szczyt wyspy prowadzą jedynie dwie ścieżki. Jeśli spróbuje się opłynąć wyspę dookoła, to okaże się, że jest to niemożliwe. Natychmiast się ginie od strzałów z helikoptera, który nagle wystartował z wysepki obok. Dlatego właśnie narzekam na zbyt małą "otwartość terenu".

Z tym, że w Chrome to były raczej wzgórza i większe pagórki, a nie góry. W FarCry mamy momentami już normalne góry ze wszsytkim co tym idzie. A na taką górkę i w życiu bez sprzętu się nie wejdzie :) Do heliktoptera już bardziej mogę się przychylic, ale myślę, że czasem i tak będzie można po całej wyspie hasać. Poza tym to i tak lepsze niż niewidzialne ściany :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość M4TEUS2
Wątpię, żeby Far Cry pokonał Dooma III i Half-Life 2. Samo jego demko nie oferuje zbyt wiele zabawy i opcje prowadzenia rozgrywki. Możliwe, że w pełnej wersji będą dostępne lepsze mapki, na których będzie można hasać do woli. A jeśli nie? Wtedy okaże się, że to Far Cry jest przereklamowane (i tak uważam, ale cieszyłbym się, gdyby pełna wersja okazała się bardziej rozbudowana od dema).

Za to w wielkim doom3 będziesz miał jeszcze gorzej niż w painkillerze. Będziesz się posówał przez całą grę po jakiś obskurnych korytarzach, a jedyne "otwarte przestrzenie" to będą jakieś hangary i magazyny.Bo engine tego cuda więcej nie uciągnie. Zapowiada się największy obciach roku.

FAR CRY, PAINKILLER,HL-2 rullz!!! DOOM do domu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sn1p3R

No bez przesadyzmu. Podobno właśnie takie ograniczenie (mówię tu o samych korytarzach) ma być nadrobione niesamowitym klimatem. Zobaczymy jak to wyjdzie. A za to Far Cry już za 2 tygodnie? Tylko na DVD niestety...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tropenhauzer
Z tym, że w Chrome to były raczej wzgórza i większe pagórki, a nie góry. W FarCry mamy momentami już normalne góry ze wszsytkim co tym idzie. A na taką górkę i w życiu bez sprzętu się nie wejdzie Do heliktoptera już bardziej mogę się przychylic, ale myślę, że czasem i tak będzie można po całej wyspie hasać. Poza tym to i tak lepsze niż niewidzialne ściany
W demie Far Cry też za bardzo nie ma gór. Są tylko wzniesiena, ale całkiem duże. A w niższych partiach wyspy zdażają się mniejsze pagórki, na które nie da się wejść (a powinno się dać). To sztucznie ogranicza wolność gracza. Natomiast helikoptery są rzeczywiście lepsze od niewidzialnych ścian, ale i tak nienaturalne i wkurzające. :P
Za to w wielkim doom3 będziesz miał jeszcze gorzej niż w painkillerze. Będziesz się posówał przez całą grę po jakiś obskurnych korytarzach, a jedyne "otwarte przestrzenie" to będą jakieś hangary i magazyny.Bo engine tego cuda więcej nie uciągnie. Zapowiada się największy obciach roku.
Tylko, że w Doom III te wszystkie korytarze i hangary będą najwspanialszymi i najbardziej klimatycznymi korytarzami i hangarami, jakie kiedykolwiek zostały stworzone (no, chyba że już były jakieś lepsze). I to jest najważniejsze.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sn1p3R

Jeżeli dobrze pójdzie to Far Cry będzie chyba pierwszą grą, którą chcemy i którą dostaniemy od razu :D. Szkoda, że twórcy d3 i hl2 nie wpadli na taki pomysł (po co cię chwalić czymś, czego praktycznie nie ma).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tropenhauzer
po co cię chwalić czymś, czego praktycznie nie ma
Rzecz jasna po to, żeby dana gra zdobyła jak największą sławę, a potem ogromne pieniądze (zresztą uważam, że cała ta afera z kradzieżą kodu Half-Life 2 to jedna wielka lipa). :roll: Śmiesznie by było, gdyby tuż przed premierą Doom III i Half-Life 2 ukazała się jakaś gra, która zaszachowałaby konkurencję. :D Może Far Cry? :twisted:
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sn1p3R

Na moje oko, to lepiej by zrobili, gdyby się nie chwalili tak wcześnie bo teraz to może tylko doprowadzać do frustracji. Tak to gracze żyli by (żyliby) [whatever] sobie spokojnie nie wiedząc o istnieniu HL2. I wtem nagle w czerwcu 2004r. news na gry.wp.pl Half Life 2 za 2 tygodnie (PREMIERA MUROWANA) - cena 19.90 :D. Wszyscy w popłochu rzuciliBY się na HL2 i wyszłoBY na to samo, tylko mniej stresu...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...