Skocz do zawartości
Gość kabura

Far Cry (seria)

Polecane posty

Gość Tropenhauzer

Z pewnościa będzie sprzedawał się bardzo dobrze, nawet jeśli okaże się słabą gierką. Narobiono wokół niego takiego szumu, że temat słabej sprzedaży zahacza już o fantastykę...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bez przesady, wcale żadnego szumu nie było(w porównaniu do DooMa 3 czy HL2), ale zauważyliście, że każdej takiej poważniejszej gierki(D3, HL2, FarCry, Painkiller) wyciekły jakieś przed wczesne wersje...Nie wydaje się wam, że to chwyt marketingowy i zarazem reklama, tego, że to niby 0.02 gry, a już taka grafa i takie efekty...To samo z HL2, niby 30% gry, a juz taka fizyka itd...Moim zdaniem te wszystkie alphy to sprawka autorow...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sn1p3R

Całkiem możliwe. Jakby nie patrzeć taki "chwyt marketingowy" skutkuje. Mało kto nie śledzi losów Hl2, czy d3. Może taka moda się zrobiła, żeby wypuszczać Alphy gierek, aby zwiększyła się ich sprzedaż...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tropenhauzer

Słowo "szum" jest chyba za mocne. :P Po prostu Far Cry jest już na tyle znany, że twórcy mogą liczyć na dobrą sprzedaż. Z pewnością Doom III i Half-Life 2 będą się lepiej sprzedwały, bo szum wokół nich jest bardzo duży. Osobiście twierdzę, że wycieki wersji alfa i kradzieże kodu są zaimprowizowanymi "promocjami" gry. Szkoda, że tak się dzieje, bo nie lubię takiego postępowania twórców.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sn1p3R

Jednakże na ten szum Far Cry zapracował sobie demem. Sami tego uświadczyliśmy. Natomiast HL2 i D3 miały jakby nie patrzeć łatwiejszy start. Doom3 - następca klasyki Fpp na pc, a HL2 - kontynuacja wielkiego przeboju.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tropenhauzer
Jednakże na ten szum Far Cry zapracował sobie demem.
Jednak nawet przed wydaniem dema Far Cry był znany. Wiele razy mówiono o wspaniałej technologii, ktoś znany (nie pamiętam kto) przyznał, że Far Cry to jedna z najładniejszych nadchodzących gier. Demo "tylko" pomogło w rozgłosie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sn1p3R

Szkoda tylko, że inne demo nie pomogło innej WIELKIEJ grze, a to z tego powodu, że po prostu nie wyszło. A szkoda...Half-Lifie 2 - czekamy na znak życia.

A tak w ogóle to Far Cry mieści się na 1 DVD, czy więcej ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Neo jr.

Gierka naprawdę fajna, grafika niesamowita, wciąga lepiej niż niejeden odkurzacz, i w ogóle wszystko super tylko, że jest (przynajmniej dla mnie) strasznie trudna :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tropenhauzer
Szkoda tylko, że inne demo nie pomogło innej WIELKIEJ grze, a to z tego powodu, że po prostu nie wyszło. A szkoda...Half-Lifie 2 - czekamy na znak życia.

A tak w ogóle to Far Cry mieści się na 1 DVD, czy więcej ?

Czas Half-Life'a 2 jeszcze nadejdzie. I mam wrażenie, że będzie się działo w dniu wydania jego dema. :twisted: Co do Far Cry, to wyjdzie on na 1 DVD. Trudno żeby jakaś gra wyszła na więcej niż jednym DVD. Twórcy mając do wyboru kilka wersji pojemności na pewno bez problemu zmieszczą gierkę na jednej płytce. I tu uwypukla się duża wada Far Cry: zajmuje bardzo dużo miejsca, przez co ładowanie poziomów trwa zbyt długo. Chciałbym, aby w pełnej wersji było inaczej, lecz chyba się na to nie zanosi.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sn1p3R

No wiesz..Jeżeli demo zajmowało po rozpakowaniu ponad 600MB (i to tylko jedna mapka) to nie zdziwiłbym się, jeżeli wydanoby ją na np. 2DVD. Co do ładowania poziomów, to najlepszym sposobem byłoby chyba kupienie 2x512 DDR 400 Twin Moss CL2.5 i wetknięcie ich do gniazda Dual DDR :D. Na pewno by pomogło :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalka zajmuje ok. 3,5GB..Szukając drugiego dema FC w jakimś programie P2P wyszkukało mi pełną wersje. O ile dobrze pamiętam zajmowało ono 3,5GB, czyli mieści się na 1DvD. A co do tego, że się długo wczytuje to się nie dziwcie, mapka z dema jest "sporawa" :) więc ma prawo się tyle wczytywać, ale faktycznie przy 512MB ramu FC musi się "rozruszać", przynajmniej u mnie. Nie wątpliwie przydałoby się drugie 512. Ale podobno, że full chodzi dużo lepiej, a więc może i zrobili coś z tym wczytywaniem :wink: Kiedy jest premiera w Polsce ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tropenhauzer
Co do ładowania poziomów, to najlepszym sposobem byłoby chyba kupienie 2x512 DDR 400 Twin Moss CL2.5 i wetknięcie ich do gniazda Dual DDR . Na pewno by pomogło
Pomogłoby, gdyby tylko znalazły się pieniądze na ten sprzęt. Będę musiał jeszcze długo czekać na jakikolwiek upgrade. :P Mapka z dema jest rzeczywiście duża, przez co długo się ładuje. Dobrze, że po wczytabiu działa bardzo ładnie i stabilnie. Jak widać Niemcom udała się technologia. :)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sn1p3R

Owszem słyszeliśmy i czytaliśmy i stwierdzamy (ekhem ja stwierdzam), że ram im w oko. Amerykańce zawsze mają za dobrze. No przecież tam u nich Radeon 9800 kosztuje 200$... I na dodatek jeszcze marudzą, że to za dużo!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że nie rozumiem jak mozna powiedzieć, że mapy w FarCry są małe, dają mało możliwości, że powinny być większe i wogóle... Przecież te mapy właśnie są wielkie, dają kilka możliwości ich ukończenia, generalnie są znacznie bardziej nie liniowe niż w masie innych FPSów. W FarCry MOŻNA "hasać" do woli po mapkach, są ogromne połacie terenu na których nic sie nie dzieje, służą tylko jako tło, a jednak da sie je zwiedzić.

Ale porównując mapkę z dema Far Cry z mapką z dema Chrome, da się zauważyć sporą różnicę. W Far Cry nie można wejść na każdą górkę, na szczyt wyspy prowadzą jedynie dwie ścieżki. Jeśli spróbuje się opłynąć wyspę dookoła, to okaże się, że jest to niemożliwe. Natychmiast się ginie od strzałów z helikoptera, który nagle wystartował z wysepki obok. Dlatego właśnie narzekam na zbyt małą "otwartość terenu".

O ile pamiętam to po zainstalowaniu mode Stunt Island (nie jestem pewny czy taka była nazwa) można było zwiedzić całą wyspę :) Poszukajcie, zaistalujcie, a Far Cry na nowo was wciągnie :D

A co do tego jak chodzi gra...

Ja mam Radeona 9700 podkręconego na więcej niż Pto bo z 275/540 na aż 340/660 bez dodatkowego chłodzenia (jutro jadę po coolera :D ) , Celerona 1,7 GHz i 256 RAM i ... gra mi się tnie. Tu chodzi zwłaszcza o ilość RAMu bo NON STOP coś się wczytuje z dysku, procek inny też by się przydał :) Na razie muszę nazbierać więcej kasy bo na samą kartę duuużo zeszło :(

Pełna wersja chodzi podobno płynniej niż demko, trzymam ich za słowo. Patch 1.1 poprawia chyba ten błąd z AA, ja musze grać na wyłączonym bo inaczej to nie da się grać :) AA naprawdę dużo daje, bo tak drzewka itp. wyglądają troszke mniej ciekawie :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na to, ze Hiszpańce graja juz w Far Craja za 39 euro? Mnie szczena opadla jak zobaczylem TO w sklepie...

Co do podobania sie FC:) - nie wiem demo nie chcialo ruszyc u mnie na kompie, chociaz cfg mam wyrabany...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tropenhauzer
Szczeże mówiąć, to chyba będe grał w 640x480 i AA na maxa
Ja w demo grałem na średnich ustawieniach grafiki (tekstury itp.) a Antyaliasing 4xS i na szczęście działało bardzo dobrze. Tak się przyzwyczaiłem do braku ząbków w grach, że bez AA nie mogę już grać. Far Cry z Antyaliasingiem to rzeczywiście niesamowicie wyglądająca gra. Nieporównywalnie lepiej niż bez AA.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w ogóle nie widzę sensu używania AA. Przecież to jest tak "kosmetyczne", a tak strasznie obciąża... Wolę się jednak rozkoszować gierkami bez AA, ale za to o x-naście fps-ów więcej :D... Rozumiem, aby używać tego np. w CS, ale np. HL2 i doom3 odpadają na 100%

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tropenhauzer

Ja mam z kolei taki dziwny odchył, który nakazuje mi włączać jak najwyższe ustawienia grafiki, nawet kosztem drastycznego spadku szybkości działania. A jeśli gra wygląda tak wspaniale jak Far Cry to wtedy już nie wytrzymuję i gram nawet z tragiczną liczbą klatek. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...