Skocz do zawartości
Arlekin

Monitor do malowania ilustracji do 700zł

Polecane posty

Witam. Planuję zakup monitora. Do połowy roku korzystałem z Samsunga https://www.morele.net/monitor-samsung-ls24f350fhuxen-773879/ i był ok. Z konieczności przerzuciłem się na laptopa gdyż regularnie muszę zabierać sprzęt ze sobą. Stary komputer więc sprzedałem i bezmyślnie pozbyłem się również monitora.Myślałem, że ekran w laptopie wystarczy ale niestety na dłuższą metę wzrok mi się przy nim męczy i przynajmniej kiedy używam go w domu chciałbym pracować na monitorze. Używam laptopa głównie do malowanie ilustracji w Photoshopie. Mój laptop to Lenovo Legion y530 z procesorem i7 8750H, GtX 150Ti, 16 GB RAM, 2 dyski, SSD 256 GB +1 TB HDD.  Budżet mam niestety ograniczony i zamyka się w 700zł a najlepiej gdyby był tańszy. Wiem, że nie będzie szału jeśli chodzi o kolory ale jakość jak na wspomnianym Samsungu była ok. Jaką najlepszą jakość mogę otrzymać w tej cenie? Chciałbym by ekran miał przynajmniej 24 cale, matowy, IPS. Zastanawiam się nad takim LG

 https://www.morele.net/monitor-lg-25um58-p-773609/   

Bardzo dużym plusem dla mnie jest tutaj szerokość ekranu dzięki czemu mógłbym podczas malowania mieć otwarte okno programu i dookoła masę zdjęć referencyjnych. Jednak czy za tą cenę nie jest to bajer kosztem ważniejszych parametrów jak kolory, kontrast itp? Jeśli jest to przyzwoity sprzęt to chętnie bym go kupił gdyż widziałem egzemplarze powystawowe za 500zł a taka cena to już w ogóle bajka by była dla mnie. Proszę o radę

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bull3t na innym forum ktoś mi poradził żeby nie iść w tak szeroki ekran bo w praktyce jest on niewiele wyższy od tego z laptopa więc obraz nie będę miał wiele większy. Za to polecił mi żebym rozglądnął się za NEC EA244WMI bo to solidny monitor. Przyznam, że to ciekawa opcja bo dużo tańsza. Tylko właśnie, sprzęt używany zawsze budzi obawy. Co o tym myślisz? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wysokości ekranu to racja. Sądziłem, że wiesz na co się piszesz,

Wspomniany NEC, choć to de facto monitor do biura, to dość często był wybierany przez początkujących grafików. Podobnym uznaniem cieszy się bodajże Eizo EV2450. Może też być Eizo Foris FS2434. Przy Eizo jest ten plus, że producent daje 5 lat gwarancji, więc można kupić sprzęt używany, na który mamy jeszcze naprawdę długą gwarancję.

  • Like 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba Eizo wydają się dobre. Niestety widzę, że ciężko je znaleźć w cenie mieszczącej się w moim budżecie. Pytanie czy są zauważalnie lepsze od tego NECa o którym pisałem? W cenie jednak jest dość sporo różnica bo NECa znalazłem powystawowego z roczną gwarancją za 380zł. A tutaj musiałbym się liczyć z wydatkiem przynajmniej dwa razy większym. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...