Skocz do zawartości
george173

Rozwiązany: Monitor ok. 27"(?) do 1000zł MAX.

Polecane posty

Witam. Chciałbym zakupić monitor który byłby dobry do gier, żeby nie smużyło, obraz się nie rozjeżdżał itp.

Maksymalnie mogę na niego wydać 1000 zł, ani złotówki więcej niestety.

Mój obecny monitor ma 22 cale w formacie 16:10, 10 lat na karku i pierwszą naprawę za sobą. Po naprawie jasność i kontrast są upierdliwe, no i pionowa kolorowa kreska przez środek ekranu. Jednym słowem sypie się i czuję że oddziałuje gorzej na moje oczy.

Preferowałbym raczej monitor o przekątnej około 27 cali. Tylko czy mój komputer spokojnie da z nim radę?

Detale mojego komputera poniżej. Zaznaczam że wątpliwe żebym w ciągu 2-3 lat wymieniał kartę graficzną i/lub procesor na coś nowszego, ale nie mówię hop. zapewne prędzej za kilka lat może wymienię cały komputer.

Specyfikacja:

Procesor: Intel Core i5 4460, 3.2GHz, 6MB,
Zasilacz: Antec VPF 550W
Płyta główna: MSI B85-G43 Sc LGA1150 Intel B85, 4xDDR3, VGA, GbLAN, ATX HASWELL
Chłodzenie: CPU SilentiumPC Fera 2 HE1224
Dysk: SSD Crucial BX100 250GB SATA3 na system i kilka gier, Seagate Barracuda 2TB 3.5" SATA III (ST2000DM001) na resztę gier i inne rzeczy
Pamięć:  2 x 8 GB Ballistix Sport, DDR3, ,1600MHz, CL9    
Karta graficzna: Zotac GeForce GTX 970 AMP! Omega Core Edition 4GB DDR5 (256 bit) HDMI, DVI, 3x DP (ZT-90106-10P)

 

Podkreślę że przeglądnąłem inne tematy na forum i mam wybrany jeden monitor, ale na razie nie podam wam jaki, wolę zobaczyć co zaproponują mi specjaliści z tego forum, gdyż nieraz mi pomogliście.

Dzięki serdecznie za pomoc i pozdrawiam:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, george173 napisał:

Preferowałbym raczej monitor o przekątnej około 27 cali. Tylko czy mój komputer spokojnie da z nim radę?

Przekątna nie ma nic do rzeczy. Jeśli jednak założymy, że przy 27 calach lepiej wziąć postawić na rozdzielczość 1440p, to GTX 970 "wymięka".

Ja bym rozważył AOC 24G2U (w morele za 799 zł) - IPS, FHD 144 Hz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie jak przemyślałem, to dużo sobie dłubię przy dużej ilości otwartych okien itp. Daleko się nie pomyliłeś bo ja miałem na myśli AOC 27G2U. Według specyfikacji natywna rozdzielczość to 1920x1080, ale znowu piszesz mi że lepiej postawić na 1440p. Więc jeśli w grach ustawię 1920x1080 to czy będzie to bardzo raziło w oczy? Jakaś wielka pikseloza lub coś? No i jeśli na pulpit ustawię tą 2560x1440 to czy komputer będzie dobrze działał bez problemu, zacięć itp.

Tak jak mówię w miarę duża powierzchnia robocza by mi się przydała, więc czy aż tak byś mi odradzał tego AOC 27G2U na rzecz AOC 24G2U.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na każdym monitorze o rozdzielczości Full HD zmieścisz tyle samo okien na ekranie, nieważne czy ma 15 czy 27, czy nawet 100 cali. Na 27G2U i 24G2U zmieścisz dokładnie tyle samo rzeczy naraz, po prostu ten 27 ma większe piksele - nie ma ich więcej.

W porównaniu do twojego poprzedniego monitora (zakładam rozdzielczość 1680x1050) przejście na Full HD daje ok. 17,6% więcej powierzchni (w pikselach). Natomiast przy 1440p różnica wynosi ok. 109% w porównaniu do starego (o 77,8% więcej w porównaniu do Full HD)...

Natomiast jeśli chciałbyś grać w Full HD na monitorze 1440p to faktycznie, mogłoby to nie być idealne. Ze względu na skalowanie obraz byłby nieco rozmyty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a ktoś z was ma może monitor 27 cali i mógłby mi opisać na własnych doświadczeniach jak wygląda 1080p na takim monitorze czy nie ma tu nikogo takiego?

Sam niestety nie mam gdzie tego sprawdzić a wiadomo w media marktach itp mają rozdzielczości natywne ustawione na wystawie więc też raczej odpada żeby podjechać i sprawdzić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, george173 napisał:

Rozumiem. Czyli nie pchać się teraz na siłę w 27 cali bo obraz o rozdzielczości 1920x1080 będzie rozmazany? Wyczytałem gdzieś na innym forum, że to mniej więcej podobnie będzie wyglądało jakbym na 24 calowym monitorze o natywnej rozdzielczości 1080p ustawił obraz 720p? Zgadza się?

Mniej więcej, przy czym dotyczy to oczywiście monitorów 27" 1440p. Na monitorze 27" Full HD będzie ostry obraz w 1920x1080.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, yojc napisał:

Mniej więcej, przy czym dotyczy to oczywiście monitorów 27" 1440p. Na monitorze 27" Full HD będzie ostry obraz w 1920x1080.

No więc kolego yojc, obejrzałem kilka monitorów 27Full HD, rodzielczość wiadomo 1920x1080. Pulpit i jakieś proste aplikacje były włączone, nie było podłączonej klawiatury więc nie mogłem powłączać innych rzeczy. Jak dla mnie obraz był ostry, patrzyłem mniej więcej z takiej odległości w jakiej od monitora będę siedział. Więc wydaje mi się że kupię 27 cali. Pytanie tylko, czy polecacie mi jakiś inny monitor w tej cenie do tysiaka czy jednak ten  AOC 27G2U który sobie upatrzyłem będzie najlepszy i już nic nie kombinować? Dzięki za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...