Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

melon1992

Linkin Park

Polecane posty

Gość Luukaszz

Na polskiej stonce o LP pojawiła się recenzja 6 utworów. Daje link, (ale nie wiem czy mogę jeśli nie to usuńcie ten link): Recenza 6 utworów LP

Utwory są dość długie ( ponad 4 minuty) a będzie ich 12 połowa to "eksperyment elektroniczny" a reszta to czysto gitarowa muzyka.

CZEKAMY!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luukaszz dzięki za info ;) Coraz bardziej napalam się na ten krążek, mam nadzieje, że nic nie skopią. Poza tym lubię długie dobre kawałki więc to, że każdy ma minimum 4 minuty jest jak najbardziej pozytywne :) Nie lubie dobrych kawalków, które szybko się kończą (np. Inside Of Me w wykonaniu Dead By Sunrise ;) bardzo dobry kawałek a tu już się kończy :()

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Luukaszz

Nowa płyta LP będzie zawiera 15 utworów oto pełna lista:

1. The Requiem

2. The Radiance

3. Burning In The Skies

4. Empty Spaces

5. When They Come For Me

6. Robot Boy

7. Jornada Del Muerto

8. Waiting For The End

9. Blackout

10. Wretches And Kings

11. Wisdom, Justice, And Love

12. Iridescent

13. Fallout

14. The Catalyst

15. The Messenger

a to tytuły z Google Tłumacza:

1. Requiem

2. Radiance

3. Spalania w powietrzu

4. Empty Spaces

5. Kiedy przyjdzie po mnie

6. Robot Boy

7. Jornada del Muerto

8. Waiting For The End

9. Zaciemnienie

10. Nędzarzy i królów

11. Mądrości, sprawiedliwości i miłości

12. Opalizujący

13. Fallout

14. Catalyst

15. Messenger

Czekam na lepsze tłumaczenia ja nie jestem dobry z "inglisza"

EDIT: Znając LP to może być ściema

CZEKAMY!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LP potwierdziło te informacje , nowa płyta będzie się składać z 15 kawałków , więc lipy nie ma. Zawsze preferowałem stare nagrania LP za czasów Hybrid Theory/Meteory ale nowe też da się polubić. Po prostu widać ich ewolucje na przełomie dokładnie 10 lat (24 października 2000 wydali pierwszą płyte :D). Osobiście w ciemno kupiłem bilety do Stuttgartu na 22.10 , nie znając nawet nowej płyty , ale cóż to własnie LP

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie kupiles 15 ballad z kiepskim brzmieniem :]

Jakby ich muzyka byla taka jak One step closer, to by mieli wiecej fanów ;ß

btw LBizkit byl pierwszy w nu metalu, potem Korn, ale to LP przypisuje sie stworzenie gatunku ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie źródło tak podaje? ^^ Bo ja czytam sobie przykładowo to & tutaj raczej mowa jest o Ko?n oraz Deftones z czego wokalisty tej pierwszej kapeli przerobił termin na "new urban metal". Chestera & spółkę na pewno nie nazwałbym twórcami albo pionierami tego gatunku :=)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Luukaszz

W necie znalazłem dwa opisy "The Catalyst" a że jestem miły to się nimi podzielę:

DJ Zane Lowe tak to opisuje:

"Słucham właśnie "The Catalyst". Bardzo dobry utwór. I zdecydowanie nie taki, jakiego oczekiwałem. Brzmi mądrze, bardzo mało gitary, która została zastąpiona przez szybkie tempo, rytm prawie jak z dżungli, gwałtowny syntezator oraz bardzo mocny wokal."

A tak Radio TheEnd 107.7: Orginalne żródło

"Przed chwilą, w biurze KNDD, mieliśmy okazję usłyszeć cały singiel Linkin Park o nazwie "The Catalyst". WOW. Zaraźliwy od pierwszego przesłuchania. Oni wiedzą jak stworzyć hit... Nie mogę się doczekać usłyszenia co wy o tym myślicie, zaczynamy w ten poniedziałek o 11:30 rano.

O ile wcześniej nie będzie przecieków..."

CZEKAMY!!! do poniedziałku!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwieR.Z. co prawda wygrał internetowy konkurs na remix 'The Catalyst'... jednakże, ostatecznie zwyciężył POLAK. ;)

Jego nickname to NoBraiN. Warto również zaznaczyć, iż w finałowej 20-ce nie znalazł się mój faworyt (ziweR.Z.)! Tak więc Czesław, bo tak ma na imię zwycięzca, będzie współpracował nad nową płytą LP.

Szczegółowe informacje na ten temat znajdziecie na lpzion.org. Nie będę kopiował, bo mija się to z celem ;p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo lubię pierwszą płytę tego zespołu. Są na niej naprawdę świetnie skomponowane utwory. Reszta albumów dla mnie nie istnieje - bo albo jest to popowe pitolenie, albo jakieś denne remixy. Anyway, chciałbym zobaczyć, co wyjdzie chłopakom przy ich najnowszej płycie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linkin znajduję się na 3 miejscu w moim top 10.I nie wiem czy nie zejdzie o 3 oczka na rzecz AC/DC , Motorheadu i Breking Benjamin.Dlaczego?Bo Hybrid Theory i Meteora są świetne a Minutes to Midnight ujdzie...Ale jak mają grać w rytmach takich jaki pokazali Catalyst to ja dziękuje...To nie rock nawet w najmniejszym aspekcie...Rozumiem takie pojęcia jak Modern Rock ale tego nawet tak nie można nazwać...Mam nadzieje że to jednorazowy wybryk i nowa płyta będzie bardziej "rockowa".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Luukaszz

Dzięki Krex i cykucki. Czekałem gdzieś do 20:48 ale pech 2 min i sam bym posłuchał.

A co do stylu ...hmmm... Linkin park lubi nas zaskakiwać i nie było by dla mnie niespodziankom gdyby ta płyta okazała się świetna ale tak samo może to być "Minutes to Midnight" 2. Odpukać bo piosenek z Hybrid Theoty czy Meteory normalnie chce się słuchać coś ci mówi jeszcze jedna jeszcze chwilkę, a MtM jest takie sobie.

Czekamy do 14

EDIT: Linkin Park zamieścił w sieci list otwarty o nowej płycie, jeśli chcecie go przeczytac KLIK

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Luukaszz

Jestem tego samego zdania. Piosenka niby fajna ale brakuje jej tego czegoś co ma np. What i've Done, From the Inside czy In the End czynnika "Linkin Parkowatości" czegoś co jest charakterystyczne dla LP.

Nowa płyta 'Tysiąc słońc" już za 4 dni, 15kk (15 milionów) sprzedanych kopii mają jak w banku. Nie wiem czy kupie pierwsze posłucham na YT a co będzie potem zobaczymy. Ale trzymam kciuki.

CZEKAMY JESZCZE 4 DNI!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Luukaszz

Nie ma ca co. :-)

Jak zaczęła się wasza przygoda z LP? Ja usłyszałem na 4fun.tv i to byłą miłość od pierwszego usłyszenia. Parę dni później na kompie znalazłem teledyski Point of Authority, From the Inside i amatorski teledysk By Myself. Z czasem moja kolekcja zaczęła się rozrastać o Undergroundy, Under Attack i takie inne niedostępne i sprzedaży piosenki. Teraz moja kolekcja Linkin Parka wraz z Gren Daze Dead by Sunrise itp. liczy ok. 100 utworów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, może ja też się starzeję, ale według mnie chłopaki z Linkin Park poszli w złym kierunku. Kiedyś to był mój ulubiony zespół, a Meteora to płyta wspominana przeze mnie z dużym sentymentem. Wszystko zaczęło się jak zobaczyłem, gdzieś w telewizji (nie wiem, czy to nie była przypadkiem Viva, która leciała kiedyś na tvn), teledysk i posłuchałem utworu promującego płytę (Somewhere I belong) i od razu mi się spodobało. Na Meteorze było jeszcze kilka fajnych kawałków, między innymi Faint, Numb, czy Breaking the Habit. Styl mi się podobał, ale kolejne płyty nie miały już tego czegoś. Zobaczymy, co będzie dalej, może wrócą do korzeni? W innym przypadku pewnie już nie będę się interesował ich muzyką.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się podobał na początku, w wieku 13/14 lat, a potem jakoś z muzyki Linkin Park wyrosłem. Może to faktycznie kwestia tego, ze poszli w złym kierunku, ale nadal podobają mi się ich piosenki, w których zespół nie śpiewa jak Behemoth. Utwory takie jak "What I've done czy "Breaking the habbit" nadal są jak dla mnie najlepszymi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Luukaszz

Z okazji zbliżającej się wielkimi krokami premiery "Tysiąca Słońc" opublikowano kilka statystyk Linkin Parka i The Catalyst:

1.Po raz pierwszy w czternastomiesięcznej historii zestawienia Rock Songs, debiutujący kawałek Linkin Park zajmuje miejsce 1., jako że ''The Catalyst'' zadebiutował z odbiorcami o imponującej liczbie 12 200 000.

2.Rekord ten przyćmiewa poprzednią najlepiej startującą piosenkę, ''The Fixer'' zespołu Pearl Jam, która rok temu w tym samym miesiącu zajęła miejsce 2.

3.Rock Songs miało swoją premierę 20 czerwca 2009 roku. Badania The Nielsen BDS (Nielsen Broadcast Data Systems - dop. tłum.) opierają się na monitoringu emisji najczęściej słychanych tytułów w ponad 180 stacjach radiowych preferujących muzykę alternatywną, adult alternative i rockową.

'4.'The Catalyst'' zajmuje jednocześnie miejsce 3. w zestawieniu Alternative Songs, wyróżniając się najlepszym debiutem od czasów "What I've Done", który w 2007 roku zając 1. miejsce.

'5.'The Catalyst'' jest pierwszym singlem z nowego, czwartego studyjnego albumu "A Thousand Suns," który ukaże się 14 września.

6.Piosenka, której część towarzyszyła zwiastunowi gry wideo "Medal of Honor," jest już najczęściej odtwarzanym utworem rockowym w siedmiu stacjach radiowych, w tym w alternatywnym KROQ/Los Angeles, które zagrało utwór 40 razy już w pierwszym tygodniu od jej premiery. Ostatecznie ustępowało jedynie 45 odtworzeniom, do których od 2 do 8 sierpnia przyczyniło się radio WPBZ (Buzz 103.1)/West Palm Beach, Floryda.

7.Ostatni studyjny album Linkin Park, ''Minutes to Midnight,'' zadebiutował na szczycie 200 najlepszych utworów Billboard w czerwcu 2007 i, według systemu informacyjnego Nielsen SoundScan, został sprzedany w 3 milionach kopii.

8.Linkin Park sprzedał w swojej karierze 21 700 000 płyt. Zespół sklasyfikował się również na 53. miejscu najlepiej sprzedających się albumów od czasu, od kiedy SoundScan rozpoczął śledzenie danych dotyczących sprzedaży w 1991 roku.

Jak i artykuł z najnowszego wydania magazynu Rolling Stone:

"Nawiązując do słów wokalisty Chestera Benningtona, czwarty album Linkin Park zawiera najbardziej ambitną muzykę, jaką kiedykolwiek zespół stworzył. "[Producent] Rick Rubin zmienił nas byśmy otworzyli nasze postrzeganie na to, jak mogłaby brzmieć nasza muzyka" mówi Bennington. "Uświadomiliśmy sobie, że nie ważne jest jak brzmi piosenka - jeśli pochodzi od nas - to Linkin Park." Nowa płyta, "A Thousand Suns", emanuje art-rockowym brzmieniem pełnym niespodziewanych zestawień oraz nagłych stylistycznych zmian - od Nine Inch Nails-owskiego industrialnego funku przez hip-hopowe bity po bujające refreny - i to czasami w pojedynczej piosence. "Naszym schematem działania było: 'Kiedy pomyślisz, że znasz następny krok, zrób przeciwnie.'" mówi gitarzysta Brad Delson.

Teksty piosenek - swobodnie łączone na warstwie muzycznej przez Benningtona i Shinodę, traktują o konfliktach i strachu i są wynikiem sugestii Rubina. "Chciałem żeby pisali je z podświadomości zamiast intelektualnego umysłu", mówi Rubin. "Teraz zespół tworzy muzykę z czystej przestrzeni".

Chociaż minęły trzy lata od ostatniego albumu zespołu - wyprodukowanego przez Rubina "Minutes To Midnight" - Bennington sądzi, że następna płyta ukaże się szybciej. "Chcę zagrać 50 koncertów, a następnie wrócić do studia", mówi. "To wszystko czego chcę. To jest jak narkotyk".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...