Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

melon1992

Linkin Park

Polecane posty

What I've Done... wg mnie to takie...jak by to ująć.. o! wiem: "spopowienie" (w sensie uczynienie muzyki bardziej popową:happy:) żeby dotrzeć do większej liczby ludzi i zyskać na popularności. Taka Hybrid Theory (pierwsza i najlepsza płyta LP) teraz by się nie przyjęła zupełnie moim zdaniem. Nie w dobie durnego techno, niefajnego (żeby nie powiedzieć inaczej) rapu i kiczowatego, tzw. "popu"...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linkin Park słucham od dawna i mimo to nie znudziło mi się. Jest to dla mnie jeden z najlepszych zespołów. Podoba mi się styl jaki wypracowali. Nowością dla mnie było łączenie cięższych dźwięków, których jestem zwolenniczką z rapowaniem, którego zdecydowanie unikam :happy: Nie wyobrażam sobie, że w jednej chwili mogłabym przestać słuchać LP. Mimo, że wielu osobom zespół ten się "przejadł" to ja pozostanę mu wierna :biggrin: Ma w sobie to coś.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

phate, bardziej pasuje określenie "spocenie" ;P

No i masz racje że Hybrid Theory by się nie przyjęła, wiem jak ludzie na to reagują choćby w moim gimnazjum (w tym roku tylko ja i mój kumpel słuchamy czegoś mocniejszego od Britney i Lejdi Zgagi xD).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim wypadku było tak, że między końcem podstawówki a początkiem gimnazjum słuchałem non-stop tylko Linkin Parka, cała playlista w ich utworach i nic więcej. Między 1 a 2 klasa gim nagle po prostu odechciało mi się ich słuchać, odkryłem wtedy takie zespoły jak Rammstein, Metallica, Disturbed, Korn, Trapt, Skillet, System of a Down. Teraz, gdy zaczynam liceum, słucham głównie (+ zespoły które przed chwilą wymieniłem oprócz Trapt i Skillet) Judas Priest, Iron Maiden, Slipknot, AC/DC, Avenged Sevenfold, Acid Drinkers, zamierzam zainteresować się też Black Sabbath. Według mnie Linkin Park to dobry zespół dla ludzi którzy chcą zacząć słuchać cięższej muzyki, ale nie wiedzą od czego zacząć. Po jakimś czasie słuchania LP po prostu samemu zacznie się szukać czegoś mocniejszego. Przynajmniej tak było w moim wypadku. Mimo że już ich teraz w ogóle nie słucham, jest to według mnie przyzwoity zespół.

Dokładnie :happy:

Ze mną było tak samo. Chociaż uważam, że LP to dobra kapela, a przynajmniej była dobra, bo z ostatniej płyty dobre jest tylko What i've done a z tej najnowszej nawet new divide nie porywa.

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że wiele osób tak miało (ze mną włącznie) - mówię o tym etapie fascynacji i przechodzenia do innych brzmień.

Ale nie zgodzę się, że tylko What I've Done było dobre na MTM. Płyta była rzeczywiście słabsza od tego, czego można było posłuchać wcześniej, niemniej jednak było kilka miłych kawałków (mówię miłych, bo brzmienia lżejsze i cieplejsze od tego, co grali wcześniej). A New Divide choć nie porywa to kawał dobrej piosenki z dobrymi partiami gitarowymi, czkema na resztę nowej płyty :happy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linkin Park to pierwszy rockowy zespół którego posłuchałem. Kolega pokazał mi Faint(którego teraz słucham xD) I się wciągnąłem. Kiedyś słuchałem nałogowo wszystkich, potem poznałem skillet, disturbed, red, i tym podobne. Słucham raczej lekkiej muzyki, nie lubie death metalu, irytuje mnie tak samo jak growl i techno. Myślę że LP to zespół dla kogoś, kto rozpoczyna zabawę z rockiem.

Aktualnie moje ulubione to: No More soorow, What I've done, Qwerty, Faint no i Given up. Uważam że wszystkie piosenki im dobrze wyszły, nawet Minutes 2 Midnight, ponieważ zrobili też i trochę takich smętów :) Nie samym wrzaskiem Chestera się żyje ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh Mój najukochańszy zespół. LP jest the best jako zespół rockowy. Ma super piosenki wpadające w ucho. Zacząłem od Numb, potem był Faint, a potem kolega pożyczył mi całą płytę ich a dokładniej Meteorę i zakochałem się w ich muzyce. :happy: Moje ulubine to Given up, What i've done i New divine. :smile: Reszta tez jest super oczywiście. :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że LP jest muzyką typowo dla tych osób, które chcą zacząć słuchać innej muzyki niż do tej pory. Ja przerzuciłem się z Polskiego rapu właśnie na LP. Dokąd nie poznałem tegóż zespołu, uważałem rock i metal za... No za słabą muzykę :) Byłem wtedy młody i głupi(1 klasa gimnazjum) Teraz już nie słucham tego tak często, ale zawsze coś pozostaje, te kilka piosenek które napisałem wyżej. Znam osobiście wiele osób, które właśnie dzięki LP zaczęły słuchać cięższej muzyki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linkin Park cenie za pierwsze dwa albumy to był coś no nie.

A ich jak na razie najnowszy album pt. "Minutes to Midnight" to już inna bajka jak dla mnie. To najsłabszy album w ich dyskografii. Ciekawi mnie jedna rzecz, czy wrócą do swojego dobrego stylu znanego choćby z Hybrid Theory?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że LP jest muzyką typowo dla tych osób, które chcą zacząć słuchać innej muzyki niż do tej pory. Ja przerzuciłem się z Polskiego rapu właśnie na LP.

Dokładnie też tak uważam. LP pełni funkcję pewnego rodzaju mostu, pomiędzy tym co teraz słuchasz a takim np. Megadethem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linkin Park cenie za pierwsze dwa albumy to był coś no nie.

A ich jak na razie najnowszy album pt. "Minutes to Midnight" to już inna bajka jak dla mnie. To najsłabszy album w ich dyskografii. Ciekawi mnie jedna rzecz, czy wrócą do swojego dobrego stylu znanego choćby z Hybrid Theory?

Nie sądzę, zwłaszcza, że od daty wydania Minutes to Midnight, nic o zespole nie słychać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to nic nie słychać ;) słychać i to sporo :P tylko trzeba być w centrum wydarzeń ^^

póki co sporo się dzieje w kręgu 'Dead by Sunrise' - solowy projekt Chestera.

zespół grał już koncerty w części azjatyckiej świata oraz odwiedził Europę wraz z DBS

Mike Shinoda zajął się niedawno wystawą swoich artów pt. Glorious Excess (Dies)

najświeższy wpis na blogu Mike'a brzmi: (w PL)

"Pierwszy dzień z powrotem w studio po zakończeniu szaleństwa związanego z moją wystawą...W ciągu ostatnich kilku tygodni pracowałem nad muzyką w domu. Pojawia się dobry materiał. Wkrótce opublikuję jakieś zdjęcia albo coś innego. Dzisiaj zaczęliśmy pracować nad utworem, który brzmi jak mieszanka Queen, AC/DC i hardcore techno. To było całkiem zabawne, ale myślę, że może on przekształcić się później w coś fajnego. Ale z drugiej strony, mógłby po prostu pozostać taki sam, jaki już jest...jako że jest...jakby trochę głupkowaty."

na razie to tyle ;) jeśli chcecie poczytać więcej zapraszam na http://lpzion.org/ ponieważ moja wypowiedź może być nie do końca zrozumiana i chaotyczna ;P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, przyznaje, sięgnąłem po jeszcze więcej zespołów niż znałem. Wrzesień od tej pory nazywam miesiącem odkrycia czegoś mocniejszego, nie mniej fajnego. ;P

Chociaż LP i tak jest moim ulubionym bandem (tak mi się wydaje xD), to najchętniej w tej chwili mi się słucha czegoś ciut mocniejszego w podobnych gatunkach, a'la Slipknot czy System Of A Down. Może w tym waszym "wydojrzewaniu" jest ziarno prawdy...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że jest. Sam przeszedłem przez etap Linkin Park ale był to już dawno. Teraz słucham cięższej muzyki :happy: - nie tylko ja, moi znajomi również. LP jest świetnym zespołem na zaznajomienie się z muzyką cięższą niż "Pszczółka Maja" ale ciężko tego słuchać całe życie :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[CIACH] Nie cytujemy w całości ostatniego posta w temacie. [Tur]

Prawda,w gimnazjum za nimi szalałem,teraz zaś wydają sie strasznie tandetni ;/ No jakoś nie mogę się zmusić by ich słuchać oO Teraz lofciam Sum 41, Billy Talent oraz Thousand Foot Krutch.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoją przygodę z LP zacząłem od płyty Meteora - do dzisiaj bardzo mi się podoba. Bardzo zawiodłem się na Minutes to Midnight - zespół zupełnie stracił swój specyficzny klimat, dla którego był jedynym zespołem rockowym (oprócz Kultu) który mi się bardzo podobał. MtM to niestety słabizna.

Mam pytanie do was - jakie płyty LP mi polecicie, które są podobne do Meteory? Właśnie taki specyficzny gatunek muzyki (bo raczej zwykłym rockiem tego nazwać nie można) bardzo mi się podoba.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo zawiodłem się na Minutes to Midnight - zespół zupełnie stracił swój specyficzny klimat, dla którego był jedynym zespołem rockowym (oprócz Kultu) który mi się bardzo podobał. MtM to niestety słabizna.

Jak długo Czesiek może drzeć ryja? ;P Trzeba spróbować czegoś innego, to samo przyniesie nadchodząca nowa płyta ;P

Mam pytanie do was - jakie płyty LP mi polecicie, które są podobne do Meteory? Właśnie taki specyficzny gatunek muzyki (bo raczej zwykłym rockiem tego nazwać nie można) bardzo mi się podoba.

Hybrid Theroy oraz Hybrid Theory EP oraz Live in Texas - koncert na żywo

ponadto Xero Mixtape [kaseta wydana przed powstaniem LP]

Dead by Sunrise - Out of Ashes [premiera prawdopodobnie niedługo, ale w necie znajdziesz kilka kawałków z tej płyty]

jeśli poszukujesz podobnego band'u proponuję "Tribal INK" grają bardzo, bardzo... powiedzmy praktycznie tak samo jak stare LP ;D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...