Skocz do zawartości
heydude

Mały, tani laptop na uczelnię

Polecane posty

Witam,

Poszukuję małego, taniego laptopa na studia.

  • Cena. do 2000 zł
  • Główne zastosowanie. programowanie, przeglądanie internetu
  • Rozmiary. jakoś między 13' a 14'
  • Mobilność. mobilność jest bardzo ważna
  • System operacyjny. Windows będzie dostarczony przez uczelnię, więc powinien być bez OS.

Wrzuciłem w filtr x-kom podstawowe wymagania i wyszło mi coś takiego

https://www.x-kom.pl/p/511074-notebook-laptop-141-lenovo-ideapad-s340-14-ryzen-5-8gb-256.html

Czy to dobry wybór?

pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie wrócić do tematu.

Szukałem jeszcze czegoś mniejszego 11' albo 12'. Wpadł mi w oko Dell Latitude 3190.
https://www.morele.net/laptop-dell-latitude-3190-pentium-silver-n5000-8gb-240gb-ssd-1366x768-klasa-a-windows-10-home-6136288/ 
Laptop przygotowany z myślą o szkole, więc chyba powinien spełnić swoje zadanie. 

Czy to też będzie dobry wybór?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do zadań typu internet itp. powinien spokojnie dać radę. Natomiast sprzęt jest poleasingowy z tego co widzę, więc trzeba mieć to na uwadze (ale jest gwarancja, więc plus). No i pewnie wykonanie czy matryca (niska rozdzielczość, na pewno kiepskie kolory i kąty widzenia) nie będą mocną stroną, ale w końcu przy tej cenie wybrzydzać nie można.

  • Like 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Rzeczywiście przegapiłem, że to sprzęt poleasingowy. 

Znalazłem jedynie dwie aukcje:
https://allegro.pl/oferta/dell-latitude-3190-4x2-7ghz-8gb-256ssd-bt-w10-pro-8396656619
https://allegro.pl/oferta/dell-latitude-3190-4x2-7-8gb-256ssd-bt-cam-w10pro-7920668987

Chyba ten model nie jest już dostępny w normalnej sprzedaży. Jeden jest "z wyprzedaży producenta", a drugi z outletu. Nie mam doświadczenia w tego typu ofertach - czy takie laptopy można rzeczywiście traktować jako "nowe"?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc ciężko stwierdzić, zależy od sprzedawcy. Outlet to często produkty ze zwrotów (najczęściej tych 14-dniowych) które ktoś obmacał, czasem coś podrapał, innym razem uszkodził - w przypadku mocniejszych zadrapań / uszkodzeń sprzedawca powinien to jednak zaznaczyć w ofercie. "Wyprzedaż producenta" to bardzo szerokie określenie.

Zawsze można napisać do sprzedawcy i zapytać o szczegóły.

W każdym razie te lapki to wygląda na to, że są z amerykańskiego rynku.

  • Like 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.09.2019 o 20:26, heydude napisał:

Mobilność. mobilność jest bardzo ważna

Ważny a czasem najważniejszy jest akumulator. W zależności czy będziesz miał bezpośredni dostęp do gniazda. Ilość kontaktów jest ograniczona i często trzeba znajdować się  w zasięgu. Dlatego dla części teoretycznych i adnotacji należy brać pod uwagę czas pracy na baterii.

Dnia 4.10.2019 o 00:20, Dirian napisał:

Prawdę mówiąc ciężko stwierdzić, zależy od sprzedawcy. Outlet to często produkty ze zwrotów (najczęściej tych 14-dniowych) które ktoś obmacał, czasem coś podrapał, innym razem uszkodził - w przypadku mocniejszych zadrapań / uszkodzeń sprzedawca powinien to jednak zaznaczyć w ofercie. "Wyprzedaż producenta" to bardzo szerokie określenie.

Pozwolę to trochę rozwinąć:

Odnośnie sprzętu poleasingowego jest to sprzęt który znajdował się w użyciu np. w sklepie w ramach prezentacji. Z reguły działa non stop w godzinach pracy. Często służy za wyświetlanie prezentacji lub oferty sklepu więc matryca jest aktywna. Zasilanie często jest stałe ale przeważnie z zamontowaną baterią co wpływa na jej żywotność.

W zastosowaniu jest identycznie jak sprzęt w ciągłym użyciu (używany). Oczywiście są odstępstwa od reguły jak sprzęt ze zwrotów, ale spoglądając na obecną rzeczywistość taki sprzęt jest sprzedawany jak nowy - model standardowy.

Edytowano przez cali
  • Like 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Dirian napisał:

2 rdzeniowy procek i 2GB RAM to raczej parametry bliskie kalkulatora :P

Oczywiście żartuję, no ale moim zdaniem zniżanie się do tak niskiej wydajności to trochę przesada.

Niby tak, ale minimalne wymagania spełnia, a za 800 zł za dużo nie można przecież oczekiwać.

6 godzin temu, cali napisał:

Ważny a czasem najważniejszy jest akumulator. W zależności czy będziesz miał bezpośredni dostęp do gniazda. Ilość kontaktów jest ograniczona i często trzeba znajdować się  w zasięgu. Dlatego dla części teoretycznych i adnotacji należy brać pod uwagę czas pracy na baterii.

Pozwolę to trochę rozwinąć:

Odnośnie sprzętu poleasingowego jest to sprzęt który znajdował się w użyciu np. w sklepie w ramach prezentacji. Z reguły działa non stop w godzinach pracy. Często służy za wyświetlanie prezentacji lub oferty sklepu więc matryca jest aktywna. Zasilanie często jest stałe ale przeważnie z zamontowaną baterią co wpływa na jej żywotność.

W zastosowaniu jest identycznie jak sprzęt w ciągłym użyciu (używany). Oczywiście są odstępstwa od reguły jak sprzęt ze zwrotów, ale spoglądając na obecną rzeczywistość taki sprzęt jest sprzedawany jak nowy - model standardowy.

Właśnie dlatego zrezygnowałem ze sprzętu poleasingowego - też traktuję go po prostu jako używany. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...