Jump to content
Sign in to follow this  
ZurekKun

Telefon do ~1k

Recommended Posts

Szukam telefonu do około 1000zł. Aktualnie posiadam HTC M8 z którego jestem dalej zadowolony, lecz ma już swoje lata i pada tam bateria oraz slot na karty SD. 

Szczerze mówiąc wielkich wymagań nie mam, co najwyżej parę uwag do doboru. 

• Dobre głośniki, fajnie by było mieć stereo (jak w aktualnym telefonie). Nie jest to istotny punkt, ale fajnie jakby się udało. 
  • Bateria jak bateria, z 1 dzień pracy na obciążeniu, z 2-3 dni gdy jedyne co bym robił to sprawdzał godzinę, przeglądał neta co ileś godzin.
  • Tutaj istotna sprawa - możliwość słuchania muzyki i jednoczesnego ładowaniu telefonu - aktualnie sporo fonów jest na USB C bez wyjścia jack, fajnie by było mieć jacka, jeżeli nie to pewność że jest działający rozgałęźnik. Słyszałem że są modele przy których takie rozwiązanie kuleje.
  • Wielkościowo zbliżony do aktualnego HTCka, może lekko większy. 
  • #EDIT - slot na karty SD - Koniecznie. No chyba że wyskoczy się z modelem 64/128 GB To może może...

Reszta rzeczy jest obojętna, byle zawsze był jakiś postęp w porównaniu do parametrów z HTC M8. Odrzucam na start wszelkie chińskie telefony typu xiaomi. Po prostu mi się nie podobają.

Myślałem wstępnie o HTC U11, lecz nie mam pewności co do rozgałęźnika oraz są opinie że obudowy tych modeli lubią się kruszyć/psuć przy najmniejszych stłuczeniach. 

Dzięki bardzo za pomoc :)

Edited by ZurekKun

Skoro odrzucamy Xiaomi, to może Samsung Galaxy A40? 

https://www.komputronik.pl/product/615852/samsung-galaxy-a40-64gb-dual-sim-blue-a405-.html

Co prawda musiałbyś trochę dołożyć, ale ma osobnego mini jacka, głośnik tez niczego sobie. 64GB wewnętrznej i możliwość rozszerzenia do 512GB. Troszkę większy od Twojego, bo 5'9, ale małych telefonów już teraz nie robią - wszystko idzie do góry.