Skocz do zawartości
piter24

Słuchawki Tracer Thunder 7.1 problem z MIKROFONEM

Polecane posty

Dzień dobry,

Po podłączeniu urządzenia za pośrednictwem USB występuje problem z mikrofonem - nie odbiera on mojego głosu. Obserwując pasek wizualizujący natężenie odbieranego dźwięku zauważam, że  w ogóle się on nie porusza, co wskazywałoby na to, że mikrofon "nie działa".

Testowałem mikrofon zarówno nagrywając różne dźwięki i próbując je odtwarzać; poprzez rozmowę testową Skypea i cisza.  Korzystając z opcji "nasłuchuj urządzenia" w Windowsie - słychać jedynie "szum".

Wyeliminowałem najbardziej trywialne opcje: słuchawki nie dysponują żadnym (widocznym dla mnie) mechanicznym przełącznikiem, które by je wyciszał. Również w kwestii oprogramowania: pobrałem najnowsze sterowniki do karty dźwiękowej, również te dostarczane przez producenta Tracer, wyszukałem, wydaje mi się, wszelkie możliwe okna w Windowsie, gdzie mogłaby się znajdować jakakolwiek opcja wyciszenia mikrofonu zaznaczona przez pomyłkę. Proszę o wskazanie, jakie jeszcze ukryte miejsca mogłem przegapić.

Inne mikrofony na komputerze działają! Wina wydaje się więc leżeć po stronie tego konkretnego urządzenia. Podpinałem słuchawki do różnych komputerów (Windows 7 oraz Windows 10) i rezultat jest ten sam. Mikrofon milczy jak zaklęty, co najwyżej wydając z siebie szum przy "nasłuchiwaniu urządzenia".

Głupio mi, że przerosła mnie technika. Nie pamiętam nawet kiedy ostatnio zasięgałem pomocy na forum :) Niestety wpisywanie najrozmaitszych słów kluczowych w wujka Googla nie pomogło, albo to ja nie umiem poprawnie nazwać problemu.

Wcześniej zakupiłem słuchawki Hiro Psi z podobnym problemem, ale uznawszy to za wadę mechaniczną wymieniłem sprzęt na niniejszy. Teraz jednak widzę że sobie ewidentnie z czymś nie radzę... :) Czy słuchawki z mikrofonem wbudowanym wymagają jakichś specjalnych sterowników?? Proszę o propozycję rozwiązań, nawet jeśli wydają się najbardziej głupie, oczywiste i trywialne. 

 

Będę wdzięczny za wszelką pomoc !

Pozdrawiam,

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, dzięki za zainteresowanie

Wrzucam screena ze wszystkich okien jakie przeszedłem. Wyróżniające się fioletowe okienko to interfejs dedykowanego oprogramowania do słuchawek - zresztą próbowałem tak z nim, jak i bez niego.

Najrozmaitsze wariacje wzajemnego włączania/wyłączania różnych opcji nie pomogły. Przyznam się, że pokonała mnie technika i na drugi raz zrezygnuję z kupna słuchawek przez USB na rzecz konwencjonalnych z "różowym" i "zielonym" jakciem. (Przy okazji - może ktoś mi wskazać linka do sklepu na taki adapter? może to być coś pomogło?? Naiwne kombinowanie ale  już sam nie wiem...).

wszystkie okna tego świata.png

 

PS: Dodam, że sam mikrofon na słuchawkach "świeci" co wskazywałoby na to, że zachowana jest ciągłość przewodów i nic nie sugeruje usterki mechanicznej. 

Jak już wspomniałem, zakupiłem wcześniej inne słuchawki - Hiro Psi, również z wejściem USB i miałem ten sam problem. Wtedy jednak założyłem usterkę sprzętową. 

Edytowano przez piter24
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.09.2019 o 12:56, piter24 napisał:

testowałem mikrofon zarówno nagrywając różne dźwięki i próbując je odtwarzać; poprzez rozmowę testową Skypea i cisza.  Korzystając z opcji "nasłuchuj urządzenia" w Windowsie - słychać jedynie "szum".

Najlepiej testuj mikrofon programem audacity link:

https://www.fosshub.com/Audacity.html

Wbudowane nasłuchiwanie przez te same urządzenie, gdzie dźwięk jest odbierany przy jednoczesnym rejestrowaniu zawsze będzie z szumem, który może zniekształcić głos, przez wzmocniony szum. Program Audacity najpierw nagrywa dźwięk a później umożliwia jego odsłuch, działa identycznie przy innych aplikacjach, gdzie nie mamy pogłosu naszego głosu, z wyjątkiem jeżeli ten pogłos jest odbiorem dźwięku od innej osoby korzystającej z głośników wraz z oddzielnym mikrofonem.

Jeżeli program nie wykryje mikrofonu wyskoczy komunikat.

Jeżeli nagra głos ale nie będzie odstępów barwy czyli linia prosta, należy skorzystać z opcji podbicia głosu w opcjach windows, ale konieczne wyłącznie przy zastosowaniu mikrofonu stacjonarnego znajdującego się w znacznej odległości.

Jeżeli nagra głos z barwą ale będzie nie słyszalny, należy zwiększyć głośność słuchawek aby dźwięk stał się słyszalny.

Jeżeli dźwięk jest słyszalny ale niewyraźny lub z szumem z otoczenia lub zdeformowany, a dodam że te słuchawki tracera nie posiadają opcji odszumiania, należy zmniejszyć natężenie mikrofonu.

Co do wzmocnienie głosu są trzy możliwości:

- suwak mikrofonu z poziomu windows

- suwak mikrofonu z poziomu aplikacji

- opcja do zaznaczenia wzmocnienia mikrofonu

W zależności od sposobu użycia niekiedy są to opcje niezależne.

Należy najpierw wyzerować wszystkie i sprawdzać osobno lub wszystkie zaczynając od wartości minimalnej przesuwać suwaki a dopiero na końcu wykorzystać opcje wzmocnienia mikrofonu która jest zalecana dla mikrofonów stacjonarnych znajdujących się w znacznej odległości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...