Skocz do zawartości
Alumnus1

Bardzo powolny laptop

Polecane posty

Witajcie!

Rok temu syn dostał takowego lapka:

https://www.morele.net/wiadomosc/laptop-hp-15-bs008nw-recenzja-dane-techniczne-czy-warto/6429/. Wersja z 4GB RAMu i 500GB HDD.

 

W sumie okazało się, że mało co z niego korzysta - laptop nie był kupowany do grania a jemu nagle zachciało się gier. W związku z czym nadal korzysta z mojego stacjonarnego.

Przyszło mi wyjechać na kurs do Warszawy i pożyczyłem tego lapka. I teraz nasuwa się pytanie:

 

Czy ten sprzęt to naprawdę takie g...uano? Windows uruchamia się ładnych kilka minut, kliknięcie na ikonę Worda powoduje 10 sekundowe mielenie HDD zanim cokolwiek się uruchomi. Nie planowałem na nim grać, jedyne co zainstalowałem to Elder Scrolls Online, żeby robić daily questy. Cóż, na minimalnych możliwych ustawieniach i tak nic nie jestem w stanie zdziałąć. Ale mniejsza z grami - karta zintegrowana robi swoje. Ten lapek serio nie potrafi nawet uruchomić aplikacji bez wysiłku?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinien, chociaż spotykałem się z nowymi, niezłymi laptopami z mega wolnym dyskiem . Ile ma wolnego miejsca na dysku?  Jeśli jest niezbyt często uruchamiany to możliwe, że mieli aktualizacje automatyczne. Jaki jest wybrany plan zasilania i jakie są jego ustawienia? Wklej też screen z Crystal Disk Info. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.09.2019 o 14:21, Alumnus1 napisał:

Ten lapek serio nie potrafi nawet uruchomić aplikacji bez wysiłku?

W windows 7 dałby radę ale do windows 10 zalecam dysk SSD bo mieli na o wiele lepszych konfiguracjach niż podana powyżej. Później pretensje że laptop dobry ale działa wolno z tym że system głownie opiera swoją pracę na dysku a aplikacje bardziej wykorzystują CPU lub GPU. Dysk w laptopach to 5400 RPM a w PC HDD posiada 7200 RPM dla porównania. Co by nie mówić procesor nisko napięciowy 2 rdzeniowy powoduje 100% zużycie w kilku otwarty kartach np. Chrome. Po zakupie SSD i zamianie powinieneś odczuć co najmniej dwukrotny odczuwalny skok jakościowy.

Edytowano przez cali
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisane objawy wskazują na dysk. Dysk jest oczywiście sprawny, ale to talerzowiec niezbyt dobrze radzący sobie z losowy i porcja i danych. Obciążenie procesora możesz sprawdzić w Menadżerze zadań. Zostaw go włączonego żeby sobie zainstalował ewentualne updaty, jak nie pomoże to tylko SSD zostaje. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...