Skocz do zawartości
Kamszot

Upgrade

Polecane posty

Witajcie!

Chciałbym się poradzić was co do upgrade kompa, który planuję za jakiś czas (+/- za miesiąc)

Obecny sprzęt to i5 4590 - tutaj chciałbym zamienić już z mobo i ram na coś z nowych ryzenów i zastanawia mnie 5 3600x 6c/12t czy 7 3700x 8c/16t 

W grach typu mmorpg chyba lepiej się sprawdzi droższy, ale nie ukrywam, ze chciałbym uciąć koszty jak to najbardziej możliwe. 

Ram+mobo do zmiany -  tu już jakieś dobre komponenty bym chciał właśnie pod platforme zen 2.

GPU: Obecnie evga gtx 1070ti i raczej zostaje ta, pewnie będę próbował coś podkręcać już z nowymi komponentami.

Zasilacz Antec true power 550w - ma swoje lata strzelam, że około 4 nie pamiętam dokładnie. Nada się?

Obudowa Zalman z3 plus raczej leci też do wymiany na coś bardziej nowoczesnego plus przewiewnego. 

Preferowane sklepy na terenie uk, planowo chciałbym zmieścić się w ok. 500 funtów jeśli się uda.

O! Jeszcze monitor dalej niestety 60hz full hd, ale po tym upgradzie będzię w planach jakiś 1440p, także o ile jest taka możliwość chciałbym mocne komponenty.

Liczę na was i dajcie znać na co też zwrócić uwagę gdyż będzie to dopiero mój drugi składak. Dzięki!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem, że często ludzie napotykają jakieś problemy z napięciami z tymi nowymi ryzenami? 

Części wyglądają ciekawie może już na dniach coś zamówię, ale zniechęca ta jedna ocena klienta na amazonie.

 Tutaj chyba zaprezentowany zestaw bez opcji podkręcania tak ?

Nigdy nie kręciłem procka także może się obejdzie i z tym. Co do coolera może najpierw ocenię jak ten stockowy od amd sobie radzi i ewentualnie potem dokupić jakiś lepszy?

Edytowano przez Kamszot
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Gdyby napięcie było za wysokie, to można je ręcznie obniżyć. Warto zainstalować najnowszy BIOS i sterowniki chipsetu.

2. Uszkodzony egzemplarz zawsze może się trafić. W razie problemów, zawsze możesz zwrócić towar.

3. Można jak najbardziej podkręcić, ale nie ma sensu: https://www.purepc.pl/procesory/test_procesora_amd_ryzen_9_3900x_jeszcze_wincyj_rdzyniuf

Możesz ocenić cooler dołączony do procesora, ale raczej wyda Ci się zbyt głośny.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wyczytałem to między tym r5 3600, a r7 3700x jest właściwie róznica 5-7 klatek, i ok 140 funtów róznicy w cenie :down: więc już chyba wiem który wybiorę. 

Jakieś  osobiste opinie na temat tej mobo masz?  Po pracy spróbuję poszukać jakichś testów/recenzji odnośnie tej msi. Co do reszty chyba się zdecyduje i zobaczymy jak to wyjdzie w praniu jak się złoży ;P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra  to sprzęt juz mam  wszyskto złożyłem  no i odpala, jednak przy starcie zapala sie dioda na plycie głównej najpierw cpu, potem vga, a następnie boot i dopiero komputer sie odpala co trwa chwilę.  Nie mam stacji dysków więc nie mogę zainstalować sterowników bezpośrednio z płyty więc jakieś  ściągnąłem (ze strony msi) i zainstalowałem. Cos jest dalej nie tak bo nie czuje tej różnicy no i jak odpaliłem  grę to skakały jakieś paski. W biosie to normalne,  ze mam jakby 20 fps? Ustawiłem  tez xmp 1, ram pokazuje cały  czas ze lata na 2400mhz czyli tak ma byc? W biosie mocno mącić nie chcę  bo różnie  to się może skończyć...

Bios niby nie potrzebuje update także nie wiem co to moze być. Moze poprostu pominąłem jakiś sterownik?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kamszot napisał:

...a następnie boot i dopiero komputer sie odpala co trwa chwilę.

Masz na myśli, że płyta wolno "wstaje" czy też mowa o wolnym ładowaniu systemu?

3 godziny temu, Kamszot napisał:

Ustawiłem  tez xmp 1, ram pokazuje cały  czas ze lata na 2400mhz czyli tak ma byc?

Przy załadowanym XMP powinno być 3000 MHz.

3 godziny temu, Kamszot napisał:

W biosie to normalne,  ze mam jakby 20 fps?

Aż tak powolny to raczej być nie powinien.

 

Jaki masz dysk i system operacyjny?

Na jakiej konfiguracji ostatecznie stanęło?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wygląda to na powolne wstawanie płyty. 

System ładuje się w sumie tak jak na poprzedniej konfiguracji normalnie, szybko.

Spróbuje jeszcze drugi profil xmp, ale chyba sprawdzałem obydwa i to samo. Sprawdze drugi raz.

System windows 10 64 bit, w sumie tylko dyski przełożyłem ssd mx500 z systemem no i dodatkowo 1 tb dysk twardy głównie na przechowywanie danych. Wszystko to co wyżej  podane ram, mobo, procek w nzxt h500.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Bull3t napisał:

w BIOSie  takie funkcje: XHCI Hand-off,  Legacy USB Support. 

Znalazłem i wyłączyłem.

W grach na razie problemów nie ma wszystko śmiga jak należy, za to jak odpalam dalej najpierw migają diody, potem dopiero ładuje się system. Dodam też, że zawsze wyłączam listwę pstryczkiem. Kiedy włączam samą listwę komputer od razu startuje bez wcześniejszego wciśnięcia przycisku Power. Zastanawia mnie dlaczego tak się dzieje. Wydaje mi się, że kable z przedniego panelu podłączyłem dobrze, robiłem to z książeczką dołączoną do płyty krok po kroku by się nie pomylić ;p

W biosie normalnie już pokazuje ram na 3000mhz, a w msi cpu-z nb frequency i dram frequency na 1499.7 Mhz  -  czy to tak ma wyglądać? 

tutaj screen z cpu z zakłądka spd też wszystko ok? Nie wiem jak z ramem i czy warto coś próbować kręcić?

 

Edytowano przez Kamszot
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To normalne, że diody migają. Gdyby zatrzymało się kilka sekund na konkretnej diodzie, a komputer by się nie włączył - to byłaby wina podzespołu, do którego odnosi się dana dioda.

Po wyłączeniu tych funkcji USB, szybciej się uruchamia?

Sprawdź, czy masz włączoną w BIOSie opcję "Restore after AC Power Loss" (znajdziesz ją w "Power Management Setup") - ona może odpowiadać za to samoistne włączanie się pc.

8 godzin temu, Kamszot napisał:

W biosie normalnie już pokazuje ram na 3000mhz, a w msi cpu-z nb frequency i dram frequency na 1499.7 Mhz  -  czy to tak ma wyglądać? 

Tak ma być. Po przemnożeniu tego 2x otrzymujemy efektywne taktowanie pamięci.

Daj zrzut ekranu z zakładki "Memory".

 

Można co nieco podkręcić. Ale najpierw może warto opanować to włączanie się.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Bull3t napisał:

Po wyłączeniu tych funkcji USB, szybciej się uruchamia?

Wydaje mi się, że nieco szybciej, może tak po prostu jest z tą płytą, że najpierw sprawdza te podzespoły i dopiero uruchamia system. Nie wiem ale chyba dam radę z tym żyć ;p

29 minut temu, Bull3t napisał:

"Restore after AC Power Loss" (znajdziesz ją w "Power Management Setup")

tak to jest ustawione na 'Power off'

a tutaj zakładka memory

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...