Skocz do zawartości
coca54321

Komputer ~5000 zł

Polecane posty

Cześć, przyszedł czas, aby kupić nowy komputer. Tutaj wzorzec:

  • Budżet na komputer: około 5000 zł (moge parę setek dołożyć)
  • Części do kupienia: sama "skrzynka"
  • Czy wliczyć system w cenę: nie
  • Zastosowanie komputera: programowanie, gry
  • Preferowany sklep: obojętnie
  • Model posiadanego monitora (rozdzielczość, posiadane złącza)https://www.x-kom.pl/p/435742-monitor-led-24-aoc-c24g1-curved.html (HDMI) i Dell P2414H
  • Czy sprzęt będzie podkręcany: możliwe, że w przyszłości
  • Termin zakupu komputera: ten tydzień lub następny
  • Dodatkowe uwagi: Mam z góry wybrany procesor i kartę graficzną - ryzen 7 3700x + amd rx 5700 xt. Dlaczego 7 3700x, a nie 5 3600? Dużo programuję (Visual Studio), mam różne programy odpalone w tle i przydałoby się trochę więcej mocy. Co do karty, słyszałem, że może osiągnąć dość duże temperatury, więc prosiłbym o wybranie jakiegoś dobrego chłodzenia i też jakąś niereferencyjną kartę, którą polecacie. Myślę, że potrzebowałbym 2 dyski SSD - 128GB na system, a drugi 500GB na wszystko inne. Chciałbym też przełożyć kartę dźwiękową Xonar DX/DX ze starego komputera do nowego, więc chciałbym, żeby sloty wystarczyły. To chyba wszystko i dzięki za pomoc.
Edytowano przez coca54321
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra karta to np. Sapphire Pulse: https://xtreem.pl/grafiki/1353-sapphire-radeon-rx-5700-xt-pulse-11293-01-20g-4895106287693.html

Nie widzę jednak informacji o 3-miesięcznym abonamencie XBOX Game Pass, więc xtreem może nie bierze udziału w akcji.

Jeśli nie dają kodu (a chciałbyś dostać), to byś musiał zaczekać na dostępność karty w innym sklepie - w x-kom i morele na razie nie ma RX 5700XT od Sapphire. A dostępne modele MSI czy Gigabyte mają niezbyt imponujący układ chłodzenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten model jest na rynku od 12 sierpnia, więc trochę dziwne, że nadal jej nie mają.

Dziś zadebiutowała wersja Nitro. Może wkrótce wjedzie dostawa z obiema, a może nie. Trudno stwierdzić.

Swoją drogą, przy Ryzenie 7 3700X przekroczysz budżet o kilkaset złotych - może być bliżej 6000 zł niż 5000.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Extreem jest trochę dziwnie, co prawda są najtańsi, ale dają tylko 2 lata na Sapphire, gdzie większość sklepów daje 3 lata, do tego jeśli wszystko z kartą jest ok to jest fajnie, ale jak zdarzy się nie daj boże reklamacja, to nie ma lekko. Kolega reklamował u nich rtx 2060, odesłał kartę i czekał 1,5 miesiąca bez karty graficznej na uznanie reklamacji. Ciężko jest się tam dodzwonić a sklep na maile nie odpisuje. Do tego nie dają tego kodu. Wszystko to powoduje, że sam osobiście im nie ufam i wolałbym dopłacić 100 zł i w zamian mieć 36 miesięcy gwarancji. Nie wiem tylko dlaczego ani X-kom ani Morele, ani żaden większy sklep nie ma nic od Sapphire, PowerColour tylko na Komputroniku jest Pulse za 2099 zł z 3 letnią gwarancją.

 

EDIT: Widzę, że Extreem zmieniło długość gwarancji z 24 na 36 m przynajmniej na ogłoszeniu Allegro. Ciekawe czy Ci co kupili do tej pory mają 24 czy 36 :)

Edytowano przez Equisetum
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komputer, zmieniłem dysk SSD z 1 TB na 512 GB, myślę, że tyle mi wystarczy. Mam pytanie dotyczące RAMu, trochę czytałem i zobaczyłem, że Ryzen lubi RAM (polecane do Ryzena to przynajmniej 3200MHz), więc czy mógłbyś mi polecić RAM, który ma przynajmniej 3200MHz? Jeszcze jedno pytanie, chciałbym przełożyć dysk https://www.morele.net/dysk-ssd-crucial-mx200-250gb-sata3-ct250mx200ssd1-712688/ ze starego do nowego komputera. Czy bedę mógł go normalnie podłączyć do płyty głównej? Rozumiem, że powinienem zainstalować system na nowym dysku?

Edytowano przez coca54321
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Cruciale dobrze się kręcą i fajnie współpracują z Ryzenem, więc raczej bez sensu brać pamięci 3200 MHz z wyższymi opóźnieniami. Jak się trochę pobawisz to możesz z nich wyciągnąć pewnie 3400-3600 MHz, a jak nie to na 3000 MHz CL15 będziesz miał wyniki podobne jak na 3200 MHz CL16.

SSD normalnie podłączysz, ale system postaw na tym nowym, bo jest dużo szybszy. Ten stary można zostawić na gry czy coś.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za pomoc, tak to obecnie wygląda:

komputer: https://www.morele.net/inventory/info/ae4ca3ea/ + montaż: 

 

karta graficzna: https://www.komputronik.pl/product/656694/sapphire-radeon-rx-5700-xt-pulse-8g.html

Jeżeli wszystko się zgadza to zamawiam :>

Edytowano przez coca54321
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...