Skocz do zawartości
patus1111

Upgrade blaszaka

Polecane posty

Witam serdecznie!

Piszę ten post gdyż, chciałbym lekko ulepszyć swojego PC'ta i oszczędzić sobie kupna nowego blaszaka, ale nie mam pojęcia czy będzie to jeszcze w ogóle możliwe.

Moja specyfikacja to:

Płyta główna: Gigabyte H81M-DS2V
Procesor: Intel Core i5 4670 3.4 GHz
Grafika: Nvidia Geforce GTX660
Ram: KINGSTON KVR16N11/8 DDR3-1600 CL11 8GB

Głównie boli mnie płynność w Total War Warhammer 2, muszę grać na praktycznie najniższych detalach a i tak z płynnością kiepsko.

Zastanawiam się czy dodanie kolejnej kości ramu, pomogło by z płynnością?

Ewentualnie, jest opcja i sens modyfikować jakoś ten sprzęt?
Jeśli tak to co mógłbym zmienić, żeby go trochę podrasować?
Za pomoc będę niezmiernie wdzięczny.

Pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, patus1111 napisał:

 

Głównie boli mnie płynność w Total War Warhammer 2, muszę grać na praktycznie najniższych detalach a i tak z płynnością kiepsko.

Zainstaluj MSI Afterburner + RivaTuner.

Zaobserwuj, jak wygląda użycie gpu (zwróć uwagę też na ilość użytej pamięci vRAM) oraz cpu podczas gry. Podziel się z nami tymi informacjami.

Jaki masz monitor?

Najprawdopodobniej to wina procesora: https://www.purepc.pl/procesory/test_procesorow_amd_ryzen_5_2600x_vs_intel_core_i5_8600k?page=0,19

Silnik gry zarzyna nawet najmocniejsze procesory.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem testy i wygląda na to że w moim przypadku ewidentnie nie domaga GPU (większość czasu leci na 100%).

A resztę pozostawiam do Twojej profesjonalnej analizy :)

Co w takiej sytuacji mógłbym zrobić ze swoim poczciwym blaszakiem, żeby jakoś to w miarę hulało?

Mój monitor to Samsung SyncMaster T220HD. Gram w rozdzielczości 1680x1050.

Dziwne jest to, że w Warhammer Total War 1 wszystko śmigało całkiem przyzwoicie a tu ledwo można zagrać.

Pozdro.

 

HardwareMonitoring.hml

Edytowano przez patus1111
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie, należy zmienić kartę na np. RX 570. Może być taka: https://www.morele.net/karta-graficzna-asrock-phantom-gaming-x-radeon-rx570-4g-oc-gddr5-256-bit-hdmi-dvi-3xdp-4141198/

Nie zaszkodzi też dołożyć 8GB pamięci. Jeśli ma być nowa ze sklepu, to można spróbować z taką: https://www.morele.net/pamiec-goodram-play-ddr3-8-gb-1866mhz-cl10-gyb1866d364l10-8g-631982/ (aktualnie 140 zł). Ponoć dwustronna jak obecna, więc spora szansa na dobrą współpracę z obecną.

 

Liczba klatek na sekundę w jakich granicach oscyluje?

Jaki masz zasilacz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu RX 570? - w tym przedziale cenowym to najwydajniejszy chip. Założyłem, że ma to być upgrade w dość przystępnej cenie.

Czemu ten model? - jedna z najtańszych obecnie opcji. Właściwie można wziąć chyba każdy (lub prawie każdy) model wyposażony w 2 wentylatory z chipem RX 570. Możesz wziąć też np. Gigabyte Gaming, jeśli chcesz by karta miała 3 lata gwarancji. ASRock akurat oferuje 2 lata.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...