Skocz do zawartości
Horigome

Playstation 4 nie działa z monitorem

Polecane posty

Witam, kilka dni temu zakupiłem podstawową wersję Playstation 4 (500GB). Problem polega na tym że chciałbym podłączyć ją do swojego monitora (HP ZR30w) który posiada jednak rozdzielczość 2560x1600 a także ma jedynie wyjścia dvi oraz display port. Dokupiłem do tego celu kabel dvi-hdmi jednak na monitorze nie wyświetla się żaden obraz (miga jedynie dioda). Osobno sprawdziłem wszystkie elementy (monitor podłączony tym samym kablem do komputera normalnie wyświetla obraz a sama konsola bez problemu współpracuje z tv) W samej konsoli próbowałem resetowania w trybie bezpiecznym, instalowania aktualizacji, zmiany rozdzielczości i wyłączenia opcji HDCP - na obu brak reakcji). Powiem szczerze, że skończyły mi się pomysły a wizja dokupienia telewizora specjalnie do konsoli nie brzmi zbyt zachęcająco.

Będę dozgonnie wdzięczny za jakieś porady co jeszcze mógłbym zrobić

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącz do monitora komputer i spróbuj wymusić rozdzielczość 1080p. Jeśli się nie uda to sorry, nic z tego nie będzie. Jeśli się uda, kup przejściówkę DP - HDMI. Tylko wcześniej upewnij się że przejściówka działa w kierunku DP, wiem że są na rynku takie które puszczają sygnał tylko w drugą stronę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie opcji z przejściówką też dzisiaj próbowałem ale nic z tego nie wyszło, z wymuszeniem rozdzielczości spróbuję ale pewnie się nie uda. Gdybym wiedział że będą takie komplikacje to pewnie bym zaczekał do ps5 :/

Dziękuję za odpowiedź, mam nadzieję że znajdzie się rozwiązanie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natec   HDMI - DVI-D Cable

Natomiast adapter hdmi-display port to https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/adapter-hama-adapter-displayport-wtyk-hdmi-gniazdo

Czy pomimo niestandardowej rozdzielczości powinien pojawić się jakiś obraz z konsoli (nawet jeśli zniekształcony)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.09.2019 o 10:39, Horigome napisał:

Czy pomimo niestandardowej rozdzielczości powinien pojawić się jakiś obraz z konsoli (nawet jeśli zniekształcony)?

Tak dokładnie rozciągnięty lub jeśli ekran ma współczynnik kształtu 1:1 to z czarnymi pasami. Twój monitor nie posiada opcji "perfekcyjnych pikseli" - nazwa przetłumaczona.

Dnia 18.09.2019 o 10:39, Horigome napisał:

Adapter HDMI-DP nie jest kompatybilny z PS4 i nie zadziała.

Dnia 18.09.2019 o 10:39, Horigome napisał:

Natec   HDMI - DVI-D Cable

Posiadasz niezgodny kabel ze zbyt małą liczbą pinów. Obecnie posiadasz kabel HDMI-DVI/D - Single Link a musisz kupić Dual Link propozycja zakupu poniżej:

https://www.morele.net/kabel-hama-dvi-hdmi-2-czarny-0034033-1108431/

Podczas zakupu zerknij na piny w końcówce DVI/D muszą być 24 piny + płaski boczny.

Edytowano przez cali
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...