Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rebel

Gra na gitarze I

Polecane posty

Overdrive... Hmm overdirve to po prostu takie gitarowe brzmienie :D Za chwilę Ci pokaże.

Clean to po prostu clean, brzmienie jak gitary akustycznej,
.

Jeżeli masz te 700-750zł, to bierz WI 14 + tamtego Peaveya, ale warto jak byś dozbierał jakieś 300 zł i kupił: Tę ślicznotkę + ten piec. Ten zestaw będzie na pewno lepszy. Można pomysleć też nad Washburnem X10. X12 ma przetworniki HH, X10 ma HSS, ale różnica nie jest zbyt duża, po prostu na HH będzie minimalnie cięższe, bardziej metalowe brzmienie. No i dochodzimy do najważniejszej różnicy - X10 ma ruchomy mostek, dla początkującego gitarzysty może okazać się on problem, ponieważ gitara będzie się bardziej roztrajała no i struny jest założyć znacznie trudniej.

I nie zapominaj, że piecyk i gitara to dopiero początek. Trzeba kupić nowe struny (30zł), kostki do gry (5zł), kabel (30-40zł), najlepiej było by kupić jeszcze stroik (50-100zł, ale można korzystać z darmowego, komputerowego AP TUNER, ale za to trzeba mieć przejściówkę, żeby podłączyć gitarę do kompa [5zł]), pasek (50zł) i stojak (30zł), z czasem przydadzą się różne efekty, ale to dopiero w odległej przyszłości (200-1000zł). No i oczywiście nie musisz kupować tego od razu, możesz dokupować poszczególne rzeczy z biegiem czasu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znacie jakieś dobre ćwiczenia na przyspieszenie grania kostką? Cały czas grałem palcami na klasyku i teraz okropnie wolno mi to idzie :/. A gdy trzeba zagrać na 2-3 strunach jednocześnie, to już padaka...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Iskier

To wiosło nie jest brzydkie. I prawie każdy gitarzysta czy w ogóle artysta jakikolwiek Ci to powie po obejrzeniu tej gitary na żywo.

@Mentoos

Nie wiem ale wejdź na guitarcenter.pl i kup któryś z "hitów" po prawej stronie, na pewno się nie zawiedziesz.

@Qstka

Oj tam ze 2500. Ja mówie ogólnie, to akurat gibson więc jest drogi. Ale jesli Ci się nie podoba, trudno :)

@Shayel

Albo kolega mówi po prostu o overdrivie albo ma tak spieprzony piec jak ja. Ale raczej to drugie (i od razu mówię, że raczej sam tego nie naprawi). Co do głośności to mam ten sam problem, ale wystarczy oddalić się kilka metrów od wzmacniacza i (o ile ściany są normalnej grubości) myślę że można rozkręcić piec na maxa. Nie taki diabeł straszny jak się wydaje po ustawieniu głośności na 1 i graniu 30 cm od głośnika. Jeśli kolega mieszka w bloku gdzie wszystko słychać przez ściany to inna sprawa...

Rozgadałem się niepotrzebnie.

Overdrive to jak sama nazwa mówi przesterowanie lamp we wzmacniaczu. Powoduje ono zmianę kształtu fali dźwiękowej wydobywającej się z głośnika ;) Polecam wikipedię.

Słowem overdrive to to, co 99% ludzi uważa za dźwięk gitary elektrycznej.

A co do X12 + Piłi to musisz wiedzieć, że wszystkie gitary w tej cenie podobnie się spisują. BTW ja gram właśnie na takim "sprzęcie" ;) (w cudzysłowiu bo to złom a nie sprzęt, ale nie przejmuj się).

@dawidek

Nie przesadzaj z tymi gratami, większość tak na prawdę nie jest mu potrzebna.

@org

Włącz muzykę i po prostu kostkuj :) nie bardzo rozumiem, w czym problem, to jest tylko kwestia praktyki. A co do dwóch strun, to po prostu przejeżdżasz po nich wszystkich po kolei, nie zatrzymujesz się między strunami. Też kwestia praktyki (dość krótkiej z resztą).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/gita...shburn-wi14-mgy

Kupując tą gitarę kabel dostaję tak jakby gratis.. struny koniecznie trzeba nowe? Bez paska i stojaka moze sie jakos obejdzie. A jakby się sprawował Washburn X12 z Peaveyem Backstage? Bo może uda się troche do X12 dozbierać, gorzej ze wzmacniaczem..

Gitara dobra, piec słaby, to tak samo jak z komputerami, możesz mieć Radeona z serii 5900, ale z Athlonem X2 4000+ będzie się nie nadawał do niczego. A jaką masz maksymalną granicę pieniężną? Może poczekaj kilka miesięcy aż dozbierasz kasę i wtedy kup. Jest jeszcze jedno wyjście - grać pod kompem. Jakość będzie o wiele gorsza, ale możesz się przemęczyć dopóki nie nazbierasz na piec. Powiedz mi tylko jaką masz kartę dźwiękową i jakie głośniki, a ja Ci powiem czy to dobre rozwiązanie :P

@up. Ehh 2 min wcześniej wysłałeś posta :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta dźwiękowa: Realtek High Definition Audio chyba :D

Głośniki: http://cokupic.pl/produkt/TRACER-POWER-TRG...2-0-900W-czarne nigdzie nie moge znaleźć specyfikacji :/ na zdjęciu wydają się mniej masywne, u mnie są szersze.

Teraz tak: funduszy jeszcze nie mam, narazie to wygląda tak: zastanawiam się co kupić, potem mysle jak moge skombinować kase. Wiadomo - im niższa cena tym lepiej, bo szybciej będę miał gitarę.

Na gitarze elektrycznej można grać też na sucho.. clean, tak? :D Bo mógłbym kupić samą gitarę i poćwiczyć jakieś akordy i najbardziej podstawowe podstawy (ewentualnie podpiąc do PC), a potem dozbierać to 265 zł to wzmacniacza, ewentualnie coś lepszego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bardzo rozumiem, w czym problem, to jest tylko kwestia praktyki.

No to postaram się potrenować, ale po 15 minutach prób byłem już zbyt nabuzowany i mogło się to zakończyć tragicznie... Palcami gram kilka razy szybciej, a kostką gra mi się strasznie dziwnie (a to się podwija, a to zahacza o strunę :/). Na początek grać najtwardszą?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shayel Granie na sucho to nie do końca clean, no ale niech będzie. Możesz podpiąć pod kompa, jakoś będzie grało. Gdyby nie ta karta to mógłbyś się zaopatrzyć w demo Guitar Rig i miałbyś emulator pieca, zawsze możesz też spróbować na tej karcie chociaż jakość będzie tragiczna. Ale da się grać. Ja już od 4 miesięcy gram na gitarze podpiętej pod kompa.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw musze załatwić kase :D Dzieki za pomoc. Narazie zaczne zbierac na gitare (Washburn X12), kupie kabel i przejsciowke. Potem zaczne męczyć rodziców, może mi dopłacą do wzmacniacza (Peavey Backstage - tylko do nauki). Jak mnie wciągnie granie to kupie cos lepszego ;d Jakbym mial wiecej pytan to tu zajrze. Dzieki za pomoc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś mi odpowiedzieć na jedno pytanie?

Znalazłem rysunek z rozmieszczeniem dźwięków na gitarze - http://naukagrynagitarze.files.wordpress.c...02/dzwieki1.jpg

Jednak powtarzają się na nim progi 15 i 16. Jest to błąd w oznakowaniu czy może tak ma być i coś to oznacza? ;)

@DOWN:

Chwilowo z obrazka wynika, że ma 22. Chyba, że to błąd, więc byłaby to rozpiska na 24 progi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Org

Jeżeli dopiero zaczynasz kostką, to powiem ci jak uniknać kilku błędów, które mogą strasznie spowolnić naukę samouków (jak spowolniły moją ;/)

Kostkuj obustronnie (góra, potem dół) nawet jeśli jest ci niewygodnie, to z czasem się przyzwyczaisz i będziesz wymiatał xD.

Kostkę trzymaj w 2 palcach. Pomiedzy opuszkiem kciuka i bokiem palca wskazującego. Masz wtedy pewniejszy, mocniejszy chwyt, więc kostka się trudniej blokuje na strunach.

Poza tym zaczynaj powolutku. np jedziesz na jakiejś strunie 1111333344443333 i potem przechodzisz na kolejną strunę (w górę lub w dół). Poćwicz np na intrze do enter sandman, come as you are.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory, że was tak męcze pytaniami głupimi.. ale taki jestem, że zanim coś załatwie musze godzinami, dniami, tygodniami szukać i zbierać informacje.

Ten filmik. Brzmienie dla mnie b. dobre (czyt. zdecydowanie wystarczające). Wzmacniacz Peavey Backstage.. teraz pytanie. Jakość dźwięku zależy tu od gitary czy efektu?

Dobra chyba ostatnie pytanie:

Czy washburn X12 jest w stanie wydobyć taką jakość dźwięku z pomocą Backstage'a?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość dźwięku zależy tu od gitary czy efektu?

Czy washburn X12 jest w stanie wydobyć taką jakość dźwięku z pomocą Backstage'a?

Zależy, jak rozumiesz pojęcie "jakość dźwięku". Bo zawdzięcza je również strunom D'addario 9-42, które podał w opisie.

Tutaj też niewiele słychać, może przez tą dopałkę. W zasadzie jeżeli zaczynasz to może lepszym krokiem będzie kupienie Pocket PODa Express? Zastanów się nad tym, bo to cudo możesz nawet do kompa podłączyć przez USB (gdzie karta dźwiękowa ma niewiele do powiedzenia). Póki co wzmacniacz nie jest Ci do niczego potrzebny.

A na tej pierdziawce to w sumie wszystko, co można nazwać "gitarą" da radę uzyskać taką jakość dźwięku...

http://www.thomann.de/pl/gitary_elektryczn...worecznych.html 135 gitar leworęcznych do wyboru. Jak znajdziesz coś dla siebie to daj znać, ocenimy.

Gratuluję podawania nowemu gitarzyście strony z ponad setką gitar. A potem oczekujesz, że na oko wyhaczy, która będzie jemu pasowała? Po kolorze pozna? :wink: Konkrety podawać, konkrety!

Szukam i szukam ostatnio porządnej gitary elektrycznej. Problem polega niestety na tym że gram na leworęcznych i takich w sklepach w całym mieście nie ma :/ Na gitarę jestem w stanie przeznaczyć maksimum jakieś 1400 złoty. Próg ten niestety mocno ogranicza wybór i blokuje dostęp do co ciekawszych modeli. Nie wiem czy nie najłatwiej byłoby wybrać Ibaneza, AS73L-BS wydaje się całkiem fajny. Albo zaoszczędzić i kupić Eiphone SG-400 CH-LH (w sumie lepsza druga opcja). W sumie to wole gitarę bardziej uniwersalną. Żeby tak samo jak Metallice dało zagrać się Beatelsów czy RHCP bez żadnego problemu.

Już Ci pisałem o tym na Steamie, ale napiszę tu tak na przyszłość. Mogę polecić gitarę Vintage VS6 (dla Tilo szukany model nosi nazwę LVS6 - to samo, ale dla leworęcznych). Kosztuje ok. 1000zł, ale jeżeli chodzi o brzmienie to wg. mnie bije ona na głowę wspomnianego Epiphona (wiem to z autopsji). Teraz Epiphony są produkowanie nie w Korei, a w Chinach i odbiło się to na jakości nówek. Za to Vintage wygląda tak samo jak słynny SG, brzmi lepiej od tego G400, a jest tańsza. Brakuje jej tylko szpanerskiego napisu Gibson/Epiphone, ale komu to przeszkadza? :rolleyes:

Vintage LVS6 na allegro [LINK]

Porównanie Vintage (L)VS6 z Epiphonem G400 [

]

Vintage VS6 w akcji [LINK]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca nowemu bo długo już gram na gitarze klasycznej :wink: . Link do tych gitar był niezły bo i tak większość z nich była poza progiem cenowym, dzięki czemu mogłem się skupić na gitarach znanych i polecanych mi firm. Szkoda że ESP są tak drogie bo są naprawdę fajne (nie mówiąc już o wymarzonych Scheckterach, które nie produkują LH).

Najrozsądniejszym wyborem więc było Eiphone, ale jeśli Vintage ma identyczną gitarę na dodatek tańszą i lepiej ocenianą wybór robi się oczywisty :)

(tylko ten kolor mnie razi w oczy, co jak co ale czerwonego nie znoszę^^)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z gitarą jest jak z dziewczyną - powinieneś kochać ją za wnętrze, a nie za wygląd (ale nie twierdzę, że jedno wyklucza drugie, lol). Zawsze możesz wybrać innego Vintage, np. LV100, ale trzeba mieć na względzie fakt, że jest nieco droższy. Niestety, nie trzymałem go jeszcze w łapach, więc nie w mojej gestii leży ocenianie tego ustrojstwa. Ale sądzę, że brzmi podobnie do VS6.

Co do nowego gitarzysty to miałem na myśli nowego w gitarach elektrycznych. Wiosła elektryczne to nieco inny regał niż klasyczne. Na przykład Yamaha robi dobre hiszpanki, ale jakoś nie słynie z udanych elektryków (tzn. ma w swojej ofercie parę ciekawych, ale niczym się nie wyróżniają z konkurencji). Zresztą, czy kiedykolwiek wcześniej słyszałeś o Vintage?... Masz uzasadnienie :wink:

PS. Tak póki co to czekam na post uncleSama, który również szuka dla siebie gitary (i się wydało!). Bo może ktoś tutaj doradzi mu coś lepszego, niż ja (dowiecie się, co mu polecałem, gdy napisze).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby tak, ale te gitary przeglądałem szybko, za bardzo nie zwracając na nie uwagi.

A co do wyglądu to wiadomo że nie jest na pierwszym miejscu ale jeśli mam kupować coś co kosztuje nie małe pieniądze to lepiej żeby mi się to podobało i szybko nie znudziło choćby po zobaczeniu nowego modelu (tak jak miałem pecha z samochodem). Znajomy cały czas spamuje mi GG mówiąc jakie to Stratocastery są genialne, a mi się ta gitara zwyczajnie nie podoba i nigdy bym jej nie wybrał, nawet jeśli są tak bardzo dobre jak on mówi.

No ale sam sobie narobiłem problemów wyborem leworęcznej gitary, czego to bym nie mógł mieć na prawą (choćby, można powiedzieć "badziewiarskiego"Schectera ULTRA F-117 STEALTH) podczas gdy

do wyboru mam naprawdę nie wiele rzeczy :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...