Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rebel

Gra na gitarze I

Polecane posty

Kompletnym przypadkiem udało mi się znaleść MAGnet Signature Series Wub, lecz...

:wub: Alleluja, niech się stanie zbananawstanie, wszyscy się cieszą, robimy u kogoś na blogu wielkie niewiadomoco nazywane przez nieobeznanych imprezą! Hallelujah mamma mia szatan cocojumbo! :wub: :wub: :wub:
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Wcześniej wiele razy pytałem o gitarę elektryczną, jednak zmieniłem zainteresowania. Jestem członkiem młodego zespołu, gramy od trzech tygodni. Jestem w nim basistą, jednak nie posiadam własnej gitary. Idzie mi całkiem nieźle, potrafię zagrać prawie bezbłędnie Whisky Dżemu. I teraz pytanie... Jaki bas byście mi polecili? Gram na wypożyczonym, starawym, a chcę kupić sobie swój. Tak do ok. 500-600 zł. Najlepiej, jakbyście jeszcze podali jakąś dobrą markę piecyków 100 W+.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uuu...

U nas Panie z basistami krucho :) Kiedyś parę postów machnął jakiś basista z Jackiem Sparrowem w avatarze i chyba alexiej też gra na tym zacnym instrumencie. Ciężko będzie pomóc, dlatego zalecam sprawdzenie tejże strony ? [LINK]

Ja jedyne co wiem o basie to to, że Washburn robi przekozackie sprzęty, w tym podobno fajne, tanie wzmacniacze. Konkretnych modeli nie podam. Wiesz, jeszcze ew. mogę zajrzeć do ostatniego numeru Magazynu Gitarzysta i dać Ci znać, co w nim piszczy. Natomiast żadnego eksperta nie mamy w tym topicu, przykro mi...

No i ludki, jeszcze przez Gran Derbi postaram się wykończyć stronę, bo już znalazłem super serwer, z szybkim łączem i dużą pojemnością. Jedynie końcówka jest taka sobie (za dłuuuuga), ale od czego są aliasy. Do zobaczonka :wub:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszperałem trochę o tych basach i znalazłem polecane, które aktualnie wiszą na allegro:

http://allegro.pl/fender-squier-affinity-p...1306420995.html

http://allegro.pl/yamaha-rbx-270-yns-case-...1312549901.html

http://allegro.pl/yamaha-rbx-270-case-i1342820479.html

http://guitarcenter.pl/catalog/bas/basy/4-...washburn-t12-tr

Dodam, że nic, a nic się nie znam, to tylko opinie z forum gitara.pl, poszukaj tam. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo, widzę, że nam grono bejsmenów rośnie, dobrze, dobrze. Tyanie, dziękuję za jakże wymyślne określenie :D A więc tak, generalnie polecam zajrzeć tutaj:

http://www.maczosbass.pl/cat,3,gitary_basowe.htm

Masz tam wybór dobry, szukaj i wybieraj. Nie oszukujmy się, za 600zł żadnego cudu nie znajdziesz, jednak warto popatrzeć, a nuż coś się fajnego upatrzy. Szybko przeleciałem basy Ibaneza i przykładowo zobacz sobie ten model: http://www.maczosbass.pl/prod,1548,Ibanez_GSR180.htm . Tak jak mówiłem, nic specjalnego, jednak szukaj. W razie czego pisz i pytaj.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie gitarzyści i basiści - pilna sprawa - potrzebuję kogoś kto kupi mi na Steamie w formie upominku [czyli dla innej osoby, nie dla siebie] Aliens vs Predator za około 26zł. Kasę zwracam w okolicach 20 grudnia, przesyłka pocztą albo oddam w formie doładowań. Za fatygę dorzucę 10 zł. Nie mogę kupić samemu, bo nie mam PayPala, a moja karta nie ma wytłoczonego numeru, a bank jest teraz zamknięty.

Tylko cholernie zależy mi na czasie, promocja trwa TYLKO do jutra, a na tego Aliena napaliłem się jak łysy na mokre ściereczki do kurzu.

Więcej info na GG - 11271274. Mój Steam - Zarnach. [dopiero zasysam].

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaproponujcie co ma opanować bardzo początkujący gitarzysta/czego sie ma uczyć :) Wlazł kotek na płotek, riff z tata dilera i a, E, e już umiem :) niestety w lekcjach inetrnetowych się zaciąłem w materiale :)

Edit: elektryk. Lubie wszystko : Dżem, Myslovitz, Deep Purple, Behemoth, Sabaton, Queen, Kult, Ozzy Osbourn'e :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Roni

Osobiście nigdy nie grywałem na Dean'ach, po prawdzie to właściwie nawet o nich nie słyszałem. Znajomy gitarnik jednak powiada, że to dosyć dobra marka. Tak czy inaczej - gitara do ogrania. W necie można kupić najlepsze wiosła, ale to nie ten etap. Dla początkujących zdecydowanie bardziej polecałbym poprostu wyprawę do sklepu i obadanie instrumentu z kimś kto się trochę zna. Tak więc może warto pójść z kolegą koleżanki i się zapoznać? Nawet, jeśli nie znajdziesz nic w Twoim progu cenowym, obczaisz co i jak. A co do tego konkretnego modelu - źle nie wygląda, prawda? Ale o tym, jak gra, już nic powiedzieć nie mogę. Tak więc wybór należy do Ciebie, jednak pisałeś, że wiosło ma Ci służyć do grania w piwnicy i ćwiczeń - ja bym zaryzykował. Niemniej poszukaj jeszcze, a nuż coś jeszcze się trafi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Zbliża się czas w którym zamówię swojego pierwszego elektryka. Prosiłem różnych ludzi o radę (w tym także tutaj na forum) i wybrałem sobie już prawie kompletny zestaw. Teraz pytanie - co o nim ostatecznie sądzicie?

I jeszcze kilka bonusowych pytań. Ale o tym za chwilę.

Gitara: Cort KATANA KX5 BKM

I tutaj pojawia się pierwsze pytanie. Czym powyższa gitara różni się od TEJ?

Piecyk: Cube 15X

Statyw: Willburn GST

Pas: Dunlop D38-11GY

Póki co zebrałem tyle "pierdółek" :). Chciałbym abyście powiedzieli czy warto to wszystko brać i ewentualnie co zmienić. Nie wybrałem jeszcze strun i liczę tutaj na waszą pomoc. Słyszałem również, że warto sobie dokupić od razu lepszy kabel do pieca, więc polećcie coś. Nie wiem, czy konieczny jest zakup jakiegoś środka do czyszczenia gitary. Jeżeli tak, to jaki najlepiej? No i nie mam jeszcze... kostki :). Jakie byście polecili do elektryka?

No i mam zamiar zamówić to wszystko przez internet ze sklepu http://www.guitarcenter.pl/catalog/. Ktoś w nim coś kupował? Pewny jest?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mcrr

Tak, Guitar Center to dobry i sprawdzony sklep, kupowałem tam Tonelaba i jestem zadowolony.

Nie wybrałem jeszcze strun i liczę tutaj na waszą pomoc.

Struny są subiektywnym wyborem każdego gitarzysty, najlepiej byłoby, gdybyś kupił sobie kilka różnych kompletów i wybrał te najlepsze dla Ciebie. Ja mogę polecić Ernie Balle i D'Addario, dobrymi opiniami cieszą się też Dean Markleye i DR (aczkolwiek strasznie pękają, prawda tyan? :P).

Słyszałem również, że warto sobie dokupić od razu lepszy kabel do pieca, więc polećcie coś.

Kabel nie tyle warto, co wręcz trzeba kupić :) Mam 3 metrowego Proela Die Harda i jestem jak najbardziej zadowolony- elastyczny, nie gubi sygnału, cud malina. Powinien kosztować ~40 zł.

Nie wiem, czy konieczny jest zakup jakiegoś środka do czyszczenia gitary. Jeżeli tak, to jaki najlepiej?

Konieczny nie jest, aczkolwiek bardzo wskazany. Samą gitarkę możesz czyścić Pronto, do podstrunnicy musisz kupić już specjalny środek (do palisandrowych najlepsze są te cytrynowe, nie wiem, jak jest w tym Corcie).

No i nie mam jeszcze... kostki . Jakie byście polecili do elektryka?

Kostki są sprawą równie subiektywną, co struny. Najlepiej nakupuj sobie kilka różnych grubości i wybierz te, na których najlepiej Ci się gra. Od siebie mogę polecić Tortexy Dunlopa: nie ślizgają się w paluchach, no i ten żółwik jest taki mroczny :eyes:

I tutaj pojawia się pierwsze pytanie. Czym powyższa gitara różni się od TEJ?

Ta droższa gitara ma Floyda, który był przyczyną pewnej gorącej dyskusji na tym forum (kultowe już "narzucasz mi swoje zdanie!1!1!!one1!"). Moje zdanie jest takie, że nie przyda Ci się to w grze, a Floydy w tych tańszych modelach są zazwyczaj nędznej jakości i sprawiają więcej problemów niż radości. Ogólnie bierz tą gitarkę, którą już sobie upatrzyłeś.

EDIT:

Przy zakupie poproś, by odjęli kabel od tej gitary, zawsze obniży to cenę o te -naście złotych, a w jego miejsce kup wspomnianego przeze mnie Die Harda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, że chyba lepiej byłoby trochę dołożyć do Cube X20. W wyższej wersji dochodzą czasem przydatne efekty (szczególnie dilej, czasem chorus i reverb) i 2 przestery. Tube drive - symulujący brzmienie lamp (najlepszy, pomijając metal stack <3) i całkiem, całkiem symulacja akustyka.

Od siebie mogę polecić Tortexy Dunlopa: nie ślizgają się w paluchach, no i ten żółwik jest taki mroczny

Też polecę, sam na nich gram, ale żółw... po jednym dniu nie był taki mroczny. Właściwie w ogóle go nie było. :<

Ja tam z tym Pronto nie będę ryzykował, powiedziano mi, że gitara będzie tłusta, ale nie wiem. Może ktoś próbował?

Z akcesoriów to może jeszcze stroik/metronom, płyn do czyszczenia strun, no i korbkę. Chyba tyle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gitara: Cort KATANA KX5 BKM

I tutaj pojawia się pierwsze pytanie. Czym powyższa gitara różni się od TEJ?

Ten drugi ma mostek typu Floyd Rose. Na razie takie zabaweczki są zbędne (zaraz wybuchnie kolejna wojna na forum, a Baba Vanga wróżyła... ciocia Renata z Kalisza również... ahh, te kultowe postacie ;)). Kupuj tego tańszego.

Póki co zebrałem tyle "pierdółek" :). Chciałbym abyście powiedzieli czy warto to wszystko brać i ewentualnie co zmienić.

Wszystko wygląda ok, tak więc, jak to mawiał klasyk: "for this habaut to his a rock!" \m/

Nie wybrałem jeszcze strun i liczę tutaj na waszą pomoc.

Sprawdź struny znanych marek: przytoczę tu Ernie Balla, Elixira, D'Addario, Dean Markleye czy też DR (kolejność nieprzypadkowa). Najlepiej od razu wybierz rozmiary, do których gitara została wyregulowana - prawdopodobnie będą to 'dziesiątki.

Słyszałem również, że warto sobie dokupić od razu lepszy kabel do pieca, więc polećcie coś.

Jaki tam lepszy, zwykły Proel Die Hard dłuuugi na 3m wystarczy :cat1:

Nie wiem, czy konieczny jest zakup jakiegoś środka do czyszczenia gitary. Jeżeli tak, to jaki najlepiej?

Przydałby się. Ludzie polecają soczek cytrynowy (pardon, sprofanowałem środek czyszczący o aromacie cytryny i limonki :eyes:). Ja natomiast używam Pronto do czyszczenia samej gitary, a gdy ma ona już nałożone struny, to wtedy przecieram ściereczką Planet Waves. Planuję zakup jednorazowych ściereczek Ernie Ball - rozejrzyj się za nimi, bo to podobno dobry deal (tak ciocia Renata uważa, a ona wróżyła!!!11one) :)

No i nie mam jeszcze... kostki :). Jakie byście polecili do elektryka?

Najlepiej Pick of Destiny :eyes:

To kwestia subiektywna. Najczęściej używa się Dunlopów Tortex. Rozmiar to kwestia najbardziej względna i nikt Ci nie doradzi. Sprawdź standardowe rozmiary, kup od razu parę kostek różnej grubości.

No i mam zamiar zamówić to wszystko przez internet ze sklepu http://www.guitarcenter.pl/catalog/. Ktoś w nim coś kupował? Pewny jest?

Dobry serwis z miarę dobrymi cenami. W Twoim przypadku będziesz miał kuriera za darmo :cat2:

[...] dobrymi opiniami cieszą się też Dean Markleye i DR (aczkolwiek strasznie pękają, prawda tyan? :P).

Ojj tak, ładnie po... szły, i to z hukiem po 1,5 miesiącu gry. Ale nie przejmuj się Mcrr, to mógł być indywidualny przypadek - wszak MAGnet na nich długo grał i polecał DRki jak ja obecnie Ernie Balla ;)

Dalej nie cytuję, bo w sumie na wszystko mu odpowiedziałeś i jestem w tym przypadku zbędny... Rodzi się nowy spec od gitar :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piecyk: Cube 15X

Piec to jakieś 70% brzmienia więc warto dopłacić do lepszego, kosztem gitary. Wimy cu mówimy :wub: .....

Statyw: Willburn GST

Statyw to możesz kupić za jakiś czas, gitara nie przeziębi sięod stania na podłodze czy leżenia na łożu jak księżniczka.

Czyli warto dorzucić trochę do Cube 20X? Czy to też za słaby piecyk?

A co do stojaka... To tylko dwie dychy. Jak już robię konkretne zakupy to wezmę i to. Kosztem tego odpuszczę kolejny numer CD-Action :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w bloku i bardzo współczuję swoim sąsiadom. Ale "lajf is brutal". Będą musieli nauczyć się z tym żyć. W każdym razie będę musiał grać możliwie cicho, ale zależy mi na tym, żebym miał do wyboru kilka brzmień.

Czy

da się uzyskać na 15X? Albo coś podobnego? Tzn takie... "delikatne brzmienie". Ma to na pewno jakąś nazwę, ale jeszcze się nie orientuję :).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dylemat panowie. Chce kupić sobie gitarę akustyczno i nie wiem jakiej firmy kupić? Oczywiście od razu uprzedzam, że na sam początek nie muszę mieć czegoś (drogiego) z górnej półki . Chce się nauczyć podstaw grania na gitarze itd więc wystarczy coś z tańszych gitar.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na sam początek mogę przeznaczyć ze 150zł maksymalnie. Wiem mało, ale jak mówiłem wcześniej chce się nauczyć podstaw, a do tego nie potrzebna mi jest wypasiona gitara droga jak cholera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...