Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Nayar

HP Pavilion dv5-1140 (HP Renew - co to?) - opinie

Polecane posty

Witam.

Zamierzam kupić notebooka za ok. 3000zł. Zainteresował mnie ten model HP Pavilion dv5-1140, pochodzi on z programu HP Renew.

Słyszałem, że laptopy HP (tym bardziej Paviliony) są kiepskie... że serwis jest do bani... Czy to prawda? Nie opłaca się ich brac?

I druga sprawa, czy moglibyście przybliżyć mi ten program hp? Chodzi mi o wasze opinie, spotkaliście się już z komputerami z HP Renew?

Idę na studia informatyczne, dlatego potrzebuję szybkiego komputera (programowanie), dysk ok 320gb, pamięci ram min. 3gb, nie obrażę się też na przyzwoitą kartę graficzną (czasami trzeba odpocząć i pograć w gierki;)) polecicie coś innego?

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renew, to jak sama nazwa wskazuje maszyna odnawiana. Np oddana na gwarancje po awarii płyty głównej - płytę wymienili i znów na sprzedaż. Patrząc na cena/parametry, to jest całkiem całkiem, no ale ja w lapkach nie siedzę - poczekajmy na kogoś oblatanego w temacie :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam lapka od HP i nie nażekam spisuje się świetnie coprawda nie gram na nim w nic oprucz wow'a ale myślę ,że dał by radę troszkę nowszym tytułom złeg słowa na niego powiedziec nie mogę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to mojej cioci dzień po skończeniu gwarancji 'wyskoczyło' Q z klawiatury i nie chciało wejść z powrotem ;] Ale to zwykły przypadek, a z tego co wiem, to HP robi naprawdę dobry sprzęt. Ładnie wygląda i jest dobrze poskładany, na materiały też nie można specjalnie narzekać. Ja bym brał :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałbym przestrzec wszystkich napalonych forumowiczów i nie tylko przed zakupen HP Pavilon dv5 11XX. Szczególnie tych z programu RENEW HP. Nie zdziwiło Was dlaczego takie laptopy są w tak niskich cenach? Wiadomo pochodzą z programu RENEW (czyli jeśli laptop uległ awarii to trafił do serwisu, gdzie awarię usunięto, bądź tylko przytuszowano, a gdy HP wycofało się z produkcji tych egzemplarzy to serwisy sprzedają). Poczytajcie opinie użytkowników na różnych forach odnośnie tych Pavilonów dv5 11xx. Podstawową wadą praktycznie wszystkich tych egzemplarzy jest niedostosowanie chłodzenia do podzespołów! Te lapki się strasznie grzeją a wręcz topią po 30-40min grania w np.gta4!! Temperatura RAM nieraz wynosi 120stopni!! Średnie temperatury są w granicach 40-60 stopni. Dlatego HP wycofało ich produkcję!! Użytkownicy wspominają, że po parę razy oddawali lapki do serwisu i zawsze sprawa grzania wracała po jakimś czasie.

Sam chciałem kupić, lecz nie ma sensu. Radzę zapytać sprzedawcę (z allegro) o grzanie się tych lapków, to odpowie, że nie ma wystarczających informacji o tym co sprzedaje!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą grą to tylko taki przykład. Tylko po co w nim ta karta skoro grać się nie da? Ale prawdą jest że laptop musi być awaryjny, skoro HP coś szybko urwało jego produkcję ;) Proszę poczytać opinię na necie na jego temat...I w dodatku wszyscy wiemy, że 3 naprawy gwarancyjne = daniu nowego laptopa(stary zostaje w serwisie). Oczywiście potem jest sprzedawany jako RENEW, ale kto tam by się tym przejmował prawda? Npaewno nie sprzedawca ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michi93 za duża matryca, i w ogole... 3000zl to max ile moge miec:/

To może coś innego polecacie w tej cenie? Może jakaś Toshiba? Tylko w nich denerwująca jest obudowa, na której widać odciski palców... Zostaje jeszcze Lenovo y530, całkiem przyjemny. Czy między prockami core 2 duo 2,0 a 2,4 odczuję dużą różnicę w użytkowaniu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli będziesz bardzo szalał, to tak, ale jeżeli używasz lapa głównie do neta, worda itp. to nie. Kiedyś na turionie mojej cioci trochę śmigałem właśnie tak biurowo i byłem zadowolony. Dopiero potem się okazało, że częstotliwość wynosiła... 800MHz na rdzeń.

A co do palcującej się obudowy, to można się przyzwyczaić. Sam jestem strasznym pedantem, ale jakoś mi przeszło wybieranie co minutę telefonu i już w sumie przestałem na palce zwracać uwagę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja znowu swoje-laptop nie służy do grania^^ jak byś mógł to daj linka do jakichś opinii(nie che mi sie szukać)

Nayar jeśli byś dozbierał kasy to proponuję Ci takiego lapka jak ja mam.

Ziew ziew, nikogo to nie rusza. . . .sam kiedyś tak twierdziłem ale od kiedy mam paviliona dv7 2055 mój laptopowo-growy światopogląd się odwrócił o 180 stopni. We wszystko gram na laptopie a stacjonarny sluzy do prac biurowych. ( renderowanie 3d, zabawa officem czy paint.net'em, trwa o wiele za długo na laptopie. . . . ) Nawet moge rozlozyc sie w ogrodzie i grać opalając się :P Za wygodę sie płaci, to fakt ale było warto ! ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, o Toshibach czytałem, że są bardzo awaryjne, jednak dużo moich znajomych je posiada i są bardzo zadowoleni. Nigdy nie oddawali ich do serwisu... Ten Lenovo chyba na razie najlepszy pomysł. Będę na nim programował itp. ale mam nadzieje ze procek 2.0 wystarczy:P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuzyn miał 2 toshiby najlepsze modele jakie były w zeszłym roku i obydwie wylądowały serwisie i jedyne co mu z nich zostało to obudowy.Myślę ,że proc 2.0x2 Ci wystarczy zresztą w tej cenie trudno znaleźć mocniejsze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...