Skocz do zawartości
wiesiex12

Rozwiązany: Monitor 2K 27" do 2500 zł

Polecane posty

Witam. poszukuję monitora do gier/filmów do 2500 zł o rozmiarze 27 cali.  Wiem, że prawdopodobnie w tym budżecie nie mam czego szukać w 4K, zwłaszcza, że chciałbym przynajmniej 75hz (chociaż może?), więc poszukałem monitorów 2K. Nie wiem jak bardzo ważny jest G-sync, ale znalazłem jeden monitor, który go ma i jest sporo droższy od drugiego, który go nie posiada. Sprzęt do gier to I7 8750h i GTX 1070. 

Monitory, które wybrałem to MSI MPG27CQ (obecnie na promo w sklepach po 1900zł, ale posiada tylko Freesync)

Oraz Aorus AD27QD (obecnie po 2400 zł, posiada Freesync, ale jest kompatybilny z G-Synkiem) 

 

Jestem otwarty również na inne propozycję, ale raczej w tym budżecie nic ciekawszego nie widziałem. Chciałbym, żeby Monitor był również przyszłościowy, więc miał troszkę więcej Hz niż 60 (w przypadku wymiany kompa na lepszego w przyszłości). 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej byłoby poczekać na dostępność np. LG 27GL850. Kilka innych interesujących modeli też powinno pojawić się jeszcze w tym roku.

4K raczej nie ma sensu rozważać przy 27 calach. Za duże obciążenie dla sprzętu, więc musiałbyś kupować topowe karty graficzne.

Zresztą, ten laptop już przy monitorze 1440p będzie miał ciężko.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czym on się różni od tego Aorusa dokładnie? I pytanie kiedy będzie dostępny... Z tego co widzę był w morele.net dostępny za 2099, więc byłby tańszy i mi to by jak najbardziej pasowało, ale z kolei na drugiej stronie widziałem za 2499zł, więc nawet 100 zł droższy od niego. A co do ostatniego zdania, to jak napisałem, chciałbym aby monitor był przyszłościowy i jak kiedyś wymienię lapka, to żeby nadal i przy nim był moim kompanem :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Recenzja Aorusa: https://www.tftcentral.co.uk/reviews/gigabyte_aorus_ad27qd.htm

LG ma wyraźnie niższy input lag przy niższych częstotliwościach odświeżania ekranu (czyli sprawdzi się lepiej przy słabszym sprzęcie) oraz trochę lepsze kolory. Z kolei Gigabyte ma np. wyższy kontrast.

Zapowiada się refresh tego Aorusa z odświeżaniem ekranu 165 Hz: https://www.gigabyte.com/uk/Monitors/AORUS-FI27Q#kf

 

Monitor 1440p 144 Hz zdecydowanie jest wystarczająco przyszłościowy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już dwa razy pisałem, ma być on również na przyszłość, a jak za 2 lata wymienię laptop, to na pewno będę już grywał tylko w 2K.  

 

Zastanawiałem się raz jeszcze nad tym MSI, bo przeczytałem, że też jest kompatybilny z g-synkiem, a kosztuje teraz 1899 zł w sklepach, więc jest o pareset złotych tańszy. Z testów na necie widzę, że kolory ma również bardzo dobre, szczególnie teraz w tej cenie i chyba do 2000 zł nic mu nie dorównuje przy tej rozdzielczości. Jakieś opinie na jego temat?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten monitor MSI jest w porządku. Chyba w x-komie najtaniej aktualnie: https://promocje.x-kom.pl/tydzien-peryferiow?filtry=1_producent[7]

Nie jest jednak kompatybilny z G-Sync wg Nvidii, a jedynie wg MSI. Co nie znaczy, że musi to źle działać.

Matryca nie jest też najszybsza - odstaje mocno od Aorusa oraz LG 27GL850. Nie musi Ci to jednak przeszkadzać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze dla mnie jest w sumie odwzorowanie kolorów, nie grywam w żadne gry typu Overwatch, CS itp. wolę fabularne gry z ładnymi widoczkami. Patrzyłem przez pryzmat ceny, skoro jest tańszy od Aorusa teraz aż o 600 zł, a po recenzjach patrząc nie odstaje aż tak mocno, to wydaje mi się, że nie warto dopłacać 1/3 ceny za tak małą różnicę, mam rację? 

 

Teraz tak jeszcze patrzę na tą promocję, którą mi podesłałeś i widzę tam jeszcze model MAG271CQR, czym on się różni od tego mpg? Z tego co widzę na stronie producenta, to tylko ma mniejszą jasność, ale podobno na testach też osiąga taką samą wartość jak ten MPG. Czy jedyna różnica to brak RGB? Jest 200 zł tańszy, dlatego pytam :)

Edytowano przez wiesiex12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...