Skocz do zawartości
mmaxx123

Monitor do 1000 zł

Polecane posty

Cześć,

 

Potrzebuje monitor 144 Hz głównie do gier. Czy opłaca się wziąć monitor 1440p i używać go na rozdzielczości 1080p? Mam okazję taki kupić i nie wiem czy jest sens jeżeli nie będę korzystał z jego możliwości. Mam karte rtx2070 i free sync będzie działać prawidłowo? Na jaki model warto zwrócić uwage? Dodam jeszcze że monitor nie może być zakrzywiony i musi mieć 24 cale ponieważ siedzę blisko monitora

 

Pozdrawiam

Edytowano przez mmaxx123
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mmaxx123 napisał:

Czy opłaca się wziąć monitor 1440p i używać go na rozdzielczości 1080p?

Natywna rozdzielczość monitora jest najlepsza dla gier. W przypadku skalowania w górę względem monitora obraz będzie mniej ostry bądź rozmazany. Przy graniu w natywnej rozdzielczości monitora możesz zrezygnować z efektu wygładzania krawędzi w ustawianiach gier co wpłynie to na większą wydajność. Jeżeli chcesz grać wyłącznie w 1080p dla zachowania wysokiego FPS lepiej kup monitor z taką natywną rozdzielczością.

Edytowano przez cali
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ekran ma być płaski, to do wyboru są jedynie matryce TN. Wspomniany wyżej AOC to dobry monitor.

Gdyby jednak nie było Ci spieszno z zakupem, to można czekać na monitory z matrycą IPS.

https://www.tftcentral.co.uk/blog/philips-242m8-with-23-8-ips-panel-and-144hz-refresh-rate/

https://www.tftcentral.co.uk/blog/acer-nitro-vg240y-p-with-23-8-ips-panel-and-144hz-refresh-rate/

Acer pojawia się już choćby na niemieckich stronach, więc jego dostępność w Polsce może być kwestią najbliższych tygodni.

Edytowano przez Bull3t
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...